امروز سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۵۰

مقالات

راهنمای تعمیرات خطوط لوله های پلی اتیلنی

در سیستم های لوله کشی سنتی، در هر 20 فوت از لوله، یک اتصال نر و مادگی که با گسکت عایق بندی شده، و میتوان از آن به عنوان نقطه ای برای انجام خدمات نگهداری و تعمیر احتمالی استفاده نمود، نصب میشود.

راهنمای جوش لوله پلی اتیلن و اتصالات پلی اتیلن

جوشکاری لوله و اتصالات پلی اتیلن پارس اتلین کیش به روش لب به لب (Butt Fusion) را کاملاً تشریح خواهیم نمود و نحوه جوش لوله پلی اتیلن و اتصالات و دیگر لوله های پلی اتیلن با ابعاد و فشار‌های مختلف را با نمودار توضیح میدهیم.

کاربرد فناوری نانو لوله های کربنی

چکیده نانوتکنولوژی بعنوان یک فناوری کاربردی در دهه‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته است. نانولوله‌های کربنی می‌توانند برای تشکیل غشاهایی با تخلخل نانومتری و دارای قابلیت جداسازی آلودگی‌ها، به طور یکنواخت هم‌راستا شوند. تخلخل‌های نانومتری نانو لوله‌ها، این فیلترها را از دیگر فناوری‌های فیلتراسیون بسیار انتخاب‌پذیرتر نموده است. همچنین نانو لوله‌های کربنی دارای سطح ویژه بسیار بالا، نفوذپذیری زیاد و پایداری حرارتی و مکانیکی خوبی هستند، لذا استفاده از فناوری نانولوله های کربنی در استفاده طولانی مدت، نسبتاً کم هزینه است؛ چرا که آنها می‌توانند بدون از دست دادن قابل توجه ظرفیت جذب، احیا شده، استفاده شوند. این غشاها هزینه‌های مرتبط با خرید و ذخیره‌سازی مواد شیمیایی احیاکننده و تعلیم کاربران را ندارند و آلودگی‌های ثانویه خطرناک تولید نمی‌کنند. علاوه بر این، انتظار می‌رود که هزینه نانولوله‌های کربنی در پنج سال آینده بین ده تا صد برابر کاهش یابد. نانولوله‌های کربنی می‌توانند برای تشکیل غشاهایی با تخلخل نانومتری و دارای قابلیت جداسازی آلودگی‌ها، به طور یکنواخت هم‌راستا شوند. تخلخل‌های نانومتری نانو لوله‌ها این فیلترها را از دیگر فناوری‌های فیلتراسیون بسیار انتخاب‌پذیرتر نموده است. همچنین نانو لوله‌های کربنی دارای سطح ویژه بسیار بالا، نفوذپذیری زیاد و پایداری حرارتی و مکانیکی خوبی هستند.

راهنما و دستورالعمل نصب و استفاده مخازن پلی اتیلن

نصب مخازن پلی اتیلن به صورت دفنی , عمودی و افقی امکان‌پذیر است که در دستورالعمل زیر به روش نصب مخازن افقی و عمودی می‌پردازیم و جهت روشهای نصب دیگر با واحد فنی دفتر مرکزی در ارتباط باشید.

اتصالات کمربند

کمربند عبارت است از دوعدد قطعه نیمدایره فلزی یا پلی‌اتیلن که به بروی لوله قرار گرفته و به وسیله دو یا چند عدد پیچ و مهره که بر روی سوراخهای تعبیه شده در دو طرف آن قرار می‌گیرند به هم بسته می‌شوند.
نوار آبیاری

۱۰ کاری که در آبیاری قطره ای نوار تیپ نباید انجام دهید

اصولا از سیستم آبیاری قطره ای نواری نبایستی در مزارعی که دارای آبهای خیلی سخت و شور هستند، استفاده گردد. در صورت اجبار لازم است قبل از طراحی و نصب نوار، آزمایش کامل آب صورت گرفته تا در طراحی شبکه روش های پیشگیری کننده از انسداد پیش بینی شود.

کاربرد لوله پلی اتیلن در گرمایش از کف

با افزایش روز افزون جمعیت و همچنین کاهش منابع انرژی، مصرف بهینه انرژی امری بدیهی می‌باشد. در این راستا نقش سیستم‌های گرمایشی بهینه ساختمان‌ها و مجتمع‌های مسکونی در کنترل و بهینه‌سازی مصرف انرژی مهم و قابل تامل می‌باشد. سیستم حرارتی گرمایش از کف که انتقال حرارت به صورت تشعشعی (تابشی) سهم زیادی در فرآیند گرمایشی آن دارد.

استانداردهای مرجع پلی اتیلن ,PVC و پلیمر

استاندردهای پلی اتیلن,PVC,پلاستیک و استانداردهای پلیمر از آن دسته استانداردهایی است که به سختی در اختیار متخصصین قرار میگیرد و جامعه متخصصین همیشه در بدست آوردن آخرین نسخه‌های معتبر استانداردها جهت انجام محاسبات و انتخاب اجناس پروژه‌ها دچار مشکل بوده است.

نگهداری لوله ومتعلقات پلی اتیلن

کیفیت بالا، قابل اطمینان بودن پلی اتیلن ، سهولت بارگیری و حمل و نقل لوله و اتصالات به دلیل وزن نسبتا پایین آنان و نصب سریع و آسان، پلی اتیلن را به بهترین انتخاب در پروژه های گوناگون تبدیل کرده است. همچنین لوله پلی اتیلن و اتصالات پلی اتیلن قابلیت ارتجاع بالایی از خود نشان می دهند و حتی در دمای بسیار پایین دارای مقاومت بسیار خوبی در مقابل ضربه می باشند
تفاوت انواع گریدهای پلی اتیلن LLD ،HD و LD

کاربرد انواع گریدهای پلی اتیلن

پلی اتیلن (پلی ­اتن یا پلی­ تن) مهم ترین پلاستیک در جهان است و هرساله بیش از ۸۰ میلیون تن تولید می شود. به دلیل تنوع گونه های پلی اتیلن، این پلیمر کاربردهای وسیعی دارد و با انتخاب گرید متناسب با کاربرد پلی اتیلن، می توان هم زمان به خواص مکانیکی و قیمت مناسب دست یافت. همان طور که در بخش اول بیان شد، پلی اتیلن ها بر اساس چگالی به سه گرید اصلی سنگین (HD)، سبک خطی (LLD) و سبک (LD) تقسیم می شوند. از ویژگی های این پلیمر این است که سمی نبوده و معمولا در صنایع غذایی به کار می رود.
تفاوت انواع گریدهای پلی اتیلن LLD ،HD و LD

تفاوت انواع گریدهای پلی اتیلن LLD ،HD و LD

پلی اتیلن ها گروهی از خانوادۀ بزرگ تر پلی الفین ها هستند که به لحاظ تولید و مصرف در میان پلیمرها در بالاترین رتبه بوده و از پلیمریزاسیون مونومرهای خطی حاوی گروه های وینیلی تولید می شوند.
پلاستیکها

پلاستیکها

پلاستیک محصولی است که به منظورهای مختلفی بکار می رود. پلاستیک ممکن است سخت یا نرم باشد شفاف یا مات باشد.می تواند شبیه چوب یا چرم یا ابریشم بنظر آید.می تواند در ساخت اسباب بازی یا دریچه های قلب بکار رود.در حال حاضر بیش از 10000 نوع پلاستیک مختلف وجود دارد.
آشنایی با برخی اصطلاحات دنیای پلیمر

آشنایی با برخی اصطلاحات دنیای پلیمر

پلاستیک‌ها از یک طرف مواد کاربردی و ارزان‌قیمت بوده و از طرفی دیگر بلای جان محیط زیست شده‌اند.
آتشنشانی

لوله و اتصالات پلی اتیلن در سیستم آتشنشانی

لوله پلی اتیلن آتشنشانی باید از مواد اولیه مرغوب و مواد مشکی پلی اتیلن تولید بشود و این مواد اولیه مرغوب حتما باید بوسیله ماشین آلات بروز و مدرن به لوله پلی اتیلن تبدیل شوند و فرآیند تولید لوله پلی اتیلن باید تحت کنترل انواع ابزارهای مختلف باشد تا حد‌های استاندارد با دقت فراوان رعایت گردد و علاوه بر ماشین آلات مدرن پرسنل واحد کنترل کیفیت نیز هنگام تولید لوله پلی اتیلن حضور فعال داشته باشند و لوله تولید شده را طبق استانداردها و دستورالعملها تست نمایند تا از کیفیت لوله پلی اتیلن تولید شده اطمینان حاصل شود.
پلیمر

پلیمرهایی که می توانند در دمای زیاد، خود را خنک کنند

در طبیعت از fluidics برای تنظیم و مدیریت دما در پستانداران و گیاهان (برای جذب تابش خورشید از طریق فتوسنتز) استفاده می شود و در این تحقیق نیز از یک مدل برگ مانند برای تقلید این عملکرد در پلیمر استفاده شده است.

صنعت پلیمر و کاربرد پلیمر

محصولات پتروشیمی براساس نوع فناوری، پیچیدگی فرآوری و نزدیکی ماده تولیدی به مرحله نهایی بازار مصرفی به دو دسته مواد پایه ای بالادستی که مواد حد واسط و خوراک واحدهای پایین دستی را تشکیل می دهند و محصولات پایین دستی تقسیم می شوند. تغییران نرخ ارز بازار معاملات محصولات فوق نمایانگر آن است که محصولات پایین دستی که به بازار نزدیک ترند همواره از ارزش افزوده بالاتری نسبت به محصولات پایین دستی برخوردار بوده اند. نمونه این محصولات، پلیمرهای مهندسی است که به دلیل شکل خاص تولید و کاربرد ویژه آنها، ضمن داشتن قیمت گران از ارزش افزوده بالاتری نسبت به دیگر مواد پلیمری برخوردار هستند.
مهندسی بی‌نهایت: کشاورزی هوشمند و تغذیه پایدار

کشاورزی هوشمند و تغذیه پایدار

در این مطلب به معرفی برخی نوآوری‌ها در عرصه‌ی کشاورزی می‌پردازیم و با مفهوم کشاورزی هوشمند آشنا می‌شویم.
گذشتگان ما در مواجهه با تغییرات اقلیمی چه کردند؟

گذشتگان ما در مواجهه با تغییرات اقلیمی چه کردند؟

پژوهشگران می‌‌گویند تغییرات اقلیمی در بازه‌‌ی زمانی ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ سال پیش نیز رخ داده و باعث تغییرات زیادی در الگوهای کشاورزی برای مردم آن زمان شده است.
محصولات کشاورزی فراموش شده غذای آیندگان را تأمین می‌کنند

محصولات کشاورزی فراموش شده ، غذای آیندگان

استفاده از گیاهان بومی و محصولات غذایی جایگزین می‌تواند پاسخگوی نیاز فزاینده‌ی مردم به منابع غذایی باشد.