امروز یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ ۰۳:۲۶

مقالات

آموزش راه اندازی «گلخانه» از صفر تا صد

آموزش راه اندازی «گلخانه» از صفر تا صد

از مهم‌ترین دلایل اقتصادی برای کشت گلخانه می‌توان به افزایش تعداد برداشت‌ها در سال، افزایش برداشت محصول نسبت به سطح زیر کشت، تعیین زمان بهره برداری محصول و کاهش تعداد کارگران اشاره کرد.
برش سرد چیست؟

برش سرد چیست؟

عملیات هات تپ به عنوان یکی از روش های برش لوله و انشعاب گیری از آن به شمار می رود. اما چنان که از تعریف بر می آید ماهیت دستگاه هات تپ برای برش سطحی و نه قطری لوله می باشد و از طریق آن امکان برش و جداسازی لوله وجود ندارد.
گلخانه صنعتی چیست

گلخانه صنعتی چیست

کشت گلخانه‌ای در کشاورزی یکی از ضروریات جامعه مدرن می‌باشد. در کشت گلخانه‌ای شما می‌توانید در تمام طول سال از محصولات کشاورزی همچون سبزیجات و صیفی‌جات گلخانه‌ای تازه استفاده کنید همچنین می‌توانید گیاهان و گلهای زینتی را به راحتی پرورش دهید.کشت گلخانه‌ای نیاز به مراقبت آنچنانی ندارد. مصرف انرژی را کاهش می‌دهد. سودآوری بالایی دارد. به راحتی نصب می‌شود، باعث اشتغال‌ زایی می‌شود. کمبودهای موجود در بخش کشاورزی را جبران می‌کند.
گیاهان هنگام استرس جیغ می‌کشند!

گیاهان هنگام استرس جیغ می‌کشند!

پژوهش‌های جدید نشان می‌دهند که گیاهان هنگام قرار گرفتن در شرایط استرس‌زا صداهایی را تولید می‌کنند.
مصوبه دولت، گرمه را صاحب مدرن‎‌ترین آبیاری روستایی کشور کرد

چه نوع آبیاری را برای زمین خود انتخاب کنیم؟

وقتی صحبت از آبیاری زمین‌های کشاورزی و باغ و گلخانه می‌شود سخن از روش‌های مختلفی به میان می‌آید.
سامانه های نوین آبیاری، آبیاری هوشمند چیست؟

سامانه های نوین آبیاری، آبیاری هوشمند چیست؟

سامانه های نوین آبیاری، آبیاری هوشمند چیست؟ در ایالات متحده امریکا، بطور میانگین روزانه 9 میلیارد بشکه آب در فضای باز کشاورزی مصرف می‌‌شود. به دلیل ناکارآمد بودن سیستم آبیاری سنتی بیش از نیمی از این آب هدر می‌‌رود. تنها گزینه مناسب برای حل این مشکل آبیاری هوشمند است.

پیامدهای محتمل برای امنیت آبی در ایران

لزوم توجه به توسعه پایدار در بخش کشاورزی: پیامدهای محتمل برای امنیت آبی در ایران سیناپرس: آب همواره از ارزشمندترین منابع طبیعی مورد استفاده جوامع بشری و مورد تقاضای بخش های مختلف بوده است.
توصیه‌های هواشناسی کشاورزی

توصیه‌های هواشناسی کشاورزی

هشدارهای هواشناسی به کشاورزان/ باد، باران و سرما در راه است
ویژگی های لوله مناسب برای سیستم آبرسانی منازل

ویژگی های لوله مناسب برای سیستم آبرسانی منازل

آب پس از اینکه وارد تصفیه خانه های بزرگ می شود و تمام مراحل تصفیه روی آن انجام می شود، آماده است که وارد منازل شود. این آب تصفیه شده از طریق سیستم های لوله کشی شهری که دارای استاندارد های بالا هستند، تا درب خانه ی شما کشیده می شود و پس از آن این وظیفه ی سازنده ی ساختمان یا صاحب خانه است که آن را با یک سیستم آبرسانی خانگی مناسب، وارد منزل کند.
انواع دستگاه جوش برای لوله پلی اتیلن

انواع دستگاه جوش برای لوله پلی اتیلن

برای اتصال و نصب صحیح لوله های پلی اتیلن در محل مناسب آن ها و افزایش راندمان خطوط لوله از روش های جوشکاری لوله پلی اتیلن استفاده می شود. برای تمام خطوط لوله انتقال دهنده آب و فاضلاب، برق و مخابرات و یا لوله های گازرسانی قوانین جوشکاری صادق هستند و مطابق با استانداردهای جهانی جوش اجرا می شوند.

طبقه‌بندی سیستم‌های آبیاری بارانی بر اساس کاربرد کشاورزی

در این طبقه‌بندی، سیستم‌های آبیاری بارانی به دو دسته کلی سیستم‌های ساکن یا مستقر و سیستم‌های متحرک مداوم تقسیم می‌شوند. در سیستم‌های ساکن، آبپاش‌ها در حین پاشش آب تا زمانی که آبیاری به‌طور کامل انجام شود در محل خود ثابت هستند. اما در سیستم‌های متحرک مداوم، آبپاش‌ها در حین پاشش آب حرکت می‌کنند. هر کدام از سیستم‌های ساکن و متحرک مداوم انواعی دارند که در ادامه به مهمترین آنها اشاره شده است.

نحوه چک کردن کیفیت لی‌فلت PVC

لوله لی فلت پی وی سی با کیفیت بالا دارای سطح خارجی با رنگ روشن و براق می‌باشد، همچنین در لایه داخلی لوله لی‌فلت از الیاف پلی‌استر با استحکام بالا و مواد پی‌وی‌سی با کیفیت به‌عنوان مواد اولیه استفاده شده است.

دستورالعمل تست OIT

تست OIT یکی از آزمونهای مهم بر روی مواد اولیه لوله پلی اتیلن انجام میشود. هدف از انجام این آزمون تعیین زمان القا اکسایش است. دستورالعمل تست OIT در استاندارد ISIRI 7186-6 به صورت کامل و فنی آمده است .اما قبل از آن به صورت کاملا ساده دلیل انجام و روش تست را توضیح میدهیم.

لوله و اتصالات

نکاتی که در جوشکاری بایستی مورد توجه قرار گیرد : 1- محل جوشکاری بایستی بدون رطوبت و خشک بوده و از تهویه مناسبی نیز برخوردار باشد . 2- در موقع تمیز کردن درز جوش و زدودن سرباره ها حتماً از عینک محافظ استفاده نمائید . 3- کابل جوشکاری انبر و اتصالات آنها بایستی کاملاً سالم بوده و عاری از هر نوعت عیب باشد . 4- دستگاه های جوشکاری را فقط زمانی جابجا کنید که برق آنها از شبکه قطع شده باشد . 5- هرگز به قسمت های عایق نشده انبر الکترود گیر ، انبر اتصال و کابلهای جوشکاری دست نزنید . 6- قبل از شروع به جوشکاری اطراف محیط کار خود را از مواد آتش زا و همچنین افراد غیر مسئول دور کنید .

لوله کشی

امروزه لوله کشی بخش جدایی ناپذیر از زندگی بشر می باشد . چه در زندگی روزمره و چه در صنعت و تولیدات صنعتی .در زندگی روزمره که برای انتقال و استفاده از سیالاتی همچون اب و گاز .در بخش صنعتی می توان گفت یکی از مهمترین بخشها می باشد بطوری که در ابتدای ساخت هر کارخانهدر کنار نقشه های عمرانی نقشه های لوله کشی و مسیر های عبور انها باید مشخص گردند .در کل با استفاده از یک شبکه لوله کشی می توان سیالات مختلف را بر حسب نیاز جابجا کرد و مورد استفاده قرار داد.

روشهای نوین جمع آوری فاضلاب

روش های نوین جمع آوری فاضلاب روش سنتی یا روش متداول روشی است که بطور ثقلی آب مصرف شده را بطور صحیحی جمع آوری و به تصفیه خانه منتقل می کند. بر اساس تحقیقاتی که در دهه 1960 و 1970 بر روی وضعیت جمع آوری فاضلاب در جوامع کوچک انجام دادند به این نتیجه رسیدند که هزینه های سیستم ثقلی و یا متداول 4 برابر هزینه های تصفیه و دفع فاضلاب می باشد.
ساپورت تاسیسات چیست و چه تعریفی دارد ؟

ساپورت تاسیسات چیست و چه تعریفی دارد ؟

ساپورت تاسیساتی در صنعت واقع نوعی نگهدارنده معرفی میشود. که در پروژه های گوناگون تاسیساتی به کار گرفته می شوند. این محصول نصب و نگهداری تاسیسات را تسهیل می بخشد .از دیگر مزایای اصلی ساپورت ها می توان به افزایش طول عمر مفید و کارآمدی هر چه بیشتر تجهیزات تاسیساتی نام برد. ساپورت تاسیساتی ، با توجه به نوع کاربری آن در پروژه، در انواع مختلفی تولید می شود

چگونه عملکرد دکمه بیکسبی را در گوشی‌های سامسونگ تغییر دهیم

گوشی‌های گلکسی نوت ۸، گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۹ گوشی‌های جذاب و همه‌فن‌حریفی به‌حساب می‌آیند. اما تمام این گوشی‌ها حداقل یک نکته‌ی اشتراک نه‌چندان جذاب دارند: بهره‌گیری از دکمه بیکسبی. در این مقاله قصد داریم یک راه آسان را برای تغییر کاربرد دکمه بیکسبی و شخصی‌سازی عملکرد آن به شما آموزش دهیم.

آب , نیاز تمام موجودات زنده

آب مایه حیات همه موجودات زنده است. بدون آب، امکان ندارد که بدن انسانها , حیوانات و گیاهان به درستی کار کند و بتواند به وظایفش عمل کند.

ساپورت های تاسیساتی

ساپورت های تاسیساتی تجهیزاتی هستند که در پروژه های بزرگ تاسیساتی به کار برده می شوند تا نصب و نگهداری تاسیسات به آسانی انجام شده و همچنین طول عمر مفید آن ها نیز افزایش یابد. ساپورت های تاسیساتی توسط شرکت های مختلف و در انواع مختلفی تولید می شوند. در این مقاله به بررسی مختصر چند مورد از ساپورت های تاسیساتی شرکت هیلتی، تاریخچه و کاربردهای آن ها می پردازیم.