امروز شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ ۲۳:۱۶

مقالات

لوله کشی

امروزه لوله کشی بخش جدایی ناپذیر از زندگی بشر می باشد . چه در زندگی روزمره و چه در صنعت و تولیدات صنعتی .در زندگی روزمره که برای انتقال و استفاده از سیالاتی همچون اب و گاز .در بخش صنعتی می توان گفت یکی از مهمترین بخشها می باشد بطوری که در ابتدای ساخت هر کارخانهدر کنار نقشه های عمرانی نقشه های لوله کشی و مسیر های عبور انها باید مشخص گردند .در کل با استفاده از یک شبکه لوله کشی می توان سیالات مختلف را بر حسب نیاز جابجا کرد و مورد استفاده قرار داد.

روشهای نوین جمع آوری فاضلاب

روش های نوین جمع آوری فاضلاب روش سنتی یا روش متداول روشی است که بطور ثقلی آب مصرف شده را بطور صحیحی جمع آوری و به تصفیه خانه منتقل می کند. بر اساس تحقیقاتی که در دهه 1960 و 1970 بر روی وضعیت جمع آوری فاضلاب در جوامع کوچک انجام دادند به این نتیجه رسیدند که هزینه های سیستم ثقلی و یا متداول 4 برابر هزینه های تصفیه و دفع فاضلاب می باشد.
ساپورت تاسیسات چیست و چه تعریفی دارد ؟

ساپورت تاسیسات چیست و چه تعریفی دارد ؟

ساپورت تاسیساتی در صنعت واقع نوعی نگهدارنده معرفی میشود. که در پروژه های گوناگون تاسیساتی به کار گرفته می شوند. این محصول نصب و نگهداری تاسیسات را تسهیل می بخشد .از دیگر مزایای اصلی ساپورت ها می توان به افزایش طول عمر مفید و کارآمدی هر چه بیشتر تجهیزات تاسیساتی نام برد. ساپورت تاسیساتی ، با توجه به نوع کاربری آن در پروژه، در انواع مختلفی تولید می شود

چگونه عملکرد دکمه بیکسبی را در گوشی‌های سامسونگ تغییر دهیم

گوشی‌های گلکسی نوت ۸، گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۹ گوشی‌های جذاب و همه‌فن‌حریفی به‌حساب می‌آیند. اما تمام این گوشی‌ها حداقل یک نکته‌ی اشتراک نه‌چندان جذاب دارند: بهره‌گیری از دکمه بیکسبی. در این مقاله قصد داریم یک راه آسان را برای تغییر کاربرد دکمه بیکسبی و شخصی‌سازی عملکرد آن به شما آموزش دهیم.

آب , نیاز تمام موجودات زنده

آب مایه حیات همه موجودات زنده است. بدون آب، امکان ندارد که بدن انسانها , حیوانات و گیاهان به درستی کار کند و بتواند به وظایفش عمل کند.

ساپورت های تاسیساتی

ساپورت های تاسیساتی تجهیزاتی هستند که در پروژه های بزرگ تاسیساتی به کار برده می شوند تا نصب و نگهداری تاسیسات به آسانی انجام شده و همچنین طول عمر مفید آن ها نیز افزایش یابد. ساپورت های تاسیساتی توسط شرکت های مختلف و در انواع مختلفی تولید می شوند. در این مقاله به بررسی مختصر چند مورد از ساپورت های تاسیساتی شرکت هیلتی، تاریخچه و کاربردهای آن ها می پردازیم.

تاریخچه مواد PE100

امروزه، استفاده از مواد پلی اتیلنی (PE) در سیستم های آبرسانی تحت فشار و گاز رسانی رشد فزآینده ای داشته است طبیعی است این رشد چشمگیر در صورتی تداوم خواهد یافت که در گذشت زمان شاهد استفاده از تکنولوژی های جدید در مواد اولیه، فرآیند ساخت و روش های اتصال و نصب این گونه از لوله ها در صنعت باشیم .

طراحی و بسته بندی محصولات صنعتی و تجاری

بسته بندی شامل آماده سازی انواع کالا به منظور حمل و نقل ، توزیع ، انبارش ، فروش و کلیه مراحل قبل از مصرف می باشد. بسته بندی یک نوع فعالیت خدماتی محسوب می شود که به تنهایی نمی تواند وجود داشته باشد زیرا لازمه بسته بندی وجود کالایی است که باید مورد بسته بندی قرار بگیرد . به عبارت دیگر همانگونه که کلیه صنایع تولیدی برای ورود کالاهایشان به بازاز نیازمند صنعت بسته بندی هستند ، صنعت بسته بندی نیز صنعتی وابسته به سایر صنایع است .

اتصالات فولادی چیست؟

اتصالات فولادی به اتصالاتی گفته میشود که از جنس فولاد ساخته شده باشد .
صدور مجوز کسب و کار به ۲ هفته کاهش می‌یابد

صدور مجوز کسب و کار به ۲ هفته کاهش می‌یابد

سازمان نظام مهندسی کشاورزی تدابیری برای کاهش زمان صدور مجوز از مدت زمان یک ماه به ۲ هفته اندیشیده است.

اتصالات پلی پروپیلن:

اتصالات پلی پروپیلن در ایران با نام لوله و اتصالات سبز یا سفید نیز شناخته می شود که به اختصار به آن PP گفته می شود.
رفع خشکسالی کشاورزی به برنامه‌ریزی مناسب نیاز دارد

رفع خشکسالی کشاورزی به برنامه‌ریزی مناسب نیاز دارد

تیغ تهدید خشکسالی در سال های اخیر بخش های مختلف را با مشکلاتی عدیده ای مواجه کرده است که در این میان، خشکسالی کشاورزی به عنوان مهمترین بخش اقتصادی کشور از جمله مباحث مهمی است که به تاکید کارشناسان باید برای کاهش آن، برنامه ریزی مناسبی اتخاذ شود.

اتصالات پنج لایه چیست؟

صالات پنج لایه به دو صورت اتصالات پرسی و اتصالات کوپلی در بازار موجود است. فرق اتصالات کوپلی پنج لایه و اتصالات پرسی پنج لایه در چه چیزی است؟ در اتصالات پرسی پنج لایه برای نصب و آب بندسازی از دستگاه پرس لوله پنج لایه استفاده می کنیم . در اتصالات کوپلی پنج لایه نیازی به دستگاه پرس پنج لایه نیست و با یک آچار می توان عمل آب بندی را انجام داد. البته عمل آب بند سازی در اتصال پرسی راحت تر از اتصالات کوپلی است.
بهترین راهنمای فنی و کاربردی لوله های پلی اتیلن

بهترین راهنمای فنی و کاربردی لوله های پلی اتیلن

این نوشته مرجع کاربردی و فنی لوله های پلی اتیلن است و اصول و نکات فنی مهم و اصلی لوله های پلی اتیلن را به صورت خلاصه و مفید ارائه می دهد. لوله های پلی اتیلن به علت قیمت مناسب و وزن کمی که دارند یکی از پرکاربردترین لوله های موجود در بازار هستند.
راهنمای کامل و کاربردی آبیاری قطره ای

راهنمای کامل و کاربردی آبیاری قطره ای

این نوشته مرجع کامل و قاطع آبیاری قطره ای است و موضوعات زیر را تشریح می کند: اساس کار و نحوه ی عملکرد سیستم آبیاری قطره ای اجزا و تجهیزات سیستم آبیاری قطره ای هزینه ی سیستم آبیاری قطره ای و قیمت اجزای آن اصول طراحی آبیاری قطره ای آبیاری ثقلی آبیاری تیپ

محاسن و معایب آبیاری قطره ای

برخی قطره چکانها به صورت لوله‌های اسپاگتی شکل بوده و چند خروجی دارند . این امر برای افزایش سطح خیس شده با حداقل افزایش در ‏هزینه است . برای گیاهان ردیفی کمتر دائمی مانند گوجه فرنگی ، نیشکر و توت فرنگی ، لوله فرعی و قطره چکانها را با هم به صورت یک ‏واحد قابل جدا ساختن میسازند که یا سوراخ‌هایی به فواصل 9 تا 36 اینچ دارند مانند لوله دو محفظه‌ای و یا دیواره‌های متخلخلی دارند که آب ار ‏آنها به بیرون تراوش مینماید . در هر دونوع سیستم قطره‌ای ، لوله‌های فرعی به خط انتقال آب مرسوم به مانفولد متصل می‌شوند‎ .

سبزیجات مناسب برای کاشت در پاییز و زمستان

پرورش سبزیجات تازه و سالم و خوش طعم در طول فصل های سرد هم امکان پذیر است و شما می توانید به راحتی این کار را انجام دهید. تنها کافی است سبزیجات مناسب فصل را بکارید تا با مشکلی مواجه نشوید. در زیر 20 سبزی مناسب برای فصل های سرد نام برده شده است که به سرعت محصولات آن ها قابل برداشت هستند.
آموزش راه اندازی «گلخانه» از صفر تا صد

آموزش راه اندازی «گلخانه» از صفر تا صد

از مهم‌ترین دلایل اقتصادی برای کشت گلخانه می‌توان به افزایش تعداد برداشت‌ها در سال، افزایش برداشت محصول نسبت به سطح زیر کشت، تعیین زمان بهره برداری محصول و کاهش تعداد کارگران اشاره کرد.
آمار قابل توجه کسب و کار تولید قارچ

آمار قابل توجه کسب و کار تولید قارچ

به طور کلی در کشور، دو نوع قارچ تولید می شود؛ قارچ صدفی و قارچ دکمه ای. صدفی را قارچ سنتی و دکمه ای را صنعتی هم می نامند.

موانع تولید محصولات ارگانیک از دیدگاه کارشناسان جهاد کشاورزی

کشاورزی ارگانیک یکی از راهبردهای کشاورزی پایدار است که متکی بر روشهای طبیعی کنترل آفات و بیماری‌ها بوده و استفاده و کاربرد آفت کش‌ها و علف کش‌های مصنوعی، کود­های شیمیایی، هورمون‌ها و آنتی بیوتیک­ها تا حد امکان منع شده است. هدف این تحقیق بررسی مشکلات و موانع تولید محصولات ارگانیک و عوامل موثر بر آن از دیدگاه کارشناسان جهاد کشاورزی استان زنجان بود. تحقیق از نوع میدانی و جمعیت آماری شامل کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی مستقر در ستاد سازمان، مدیریت شهرستان‌ها، مراکز خدمات، و شرکت‌های خدمات توسعه کشاورزی در سطح استان بودند ( 118=n) . برای جمع آوری داده‌ها از پرسشنامه استفاده گردید که روایی آن توسط پانل متخصصان و کارشناسان تایید شد. برای تعیین پایایی پرسشنامه از پیش آزمون و محاسبه ضریب آلفای کرونباخ استفاده شد که مقدار آن برای بخش‌های مختلف پرسشنامه بین 81/0 تا 90/0 بدست آمد. یافته های این تحقیق نشان داد مهم­ترین موانع تولید محصولات ارگانیک به ترتیب اهمیت شامل بالا بودن هزینه تولید محصولات ارگانیک، نبود دانش کافی در زمینه تولید محصولات ارگانیک در بین کشاورزان، نبود بازارهای مشخص برای فروش محصولات ارگانیک در استان و عدم اطلاع رسانی و تبلیغ موثر در زمینه تولید و مصرف محصولات ارگانیک بودند. با استفاده از روش تحلیل عاملی اکتشافی موانع تولید محصولات ارگانیک از دیدگاه کارشناسان به پنج دسته موانع ترویجی، فقدان حمایت کافی دولتی، موانع دانشی و پژوهشی در جهاد کشاورزی، پیچیدگی و موانع ترغیبی و راندمان پایین محصولات ارگانیک طبقه بندی شدند که در مجموع 92/63 درصد از واریانس کل موانع تولید محصولات ارگانیک را تبیین کردند.