امروز جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ۱۵:۰۶

مقالات

مزایا و معایب سیستم‌های آبیاری قطره‌ای زیرزمینی

مزایا و معایب سیستم‌های آبیاری قطره‌ای زیرزمینی

با توجه به اینکه سیستم‌های آبیاری قطره‌ای زمینی دارای کارآمدی بالایی هستند، اما هر چیزی در این دنیا دارای مزایا و معایب خاص خود است، به همین دلیل در مورد سیستم‌های آبیاری قطره‌ای زیر زمینی نیز این مورد صدق می‌کند و می‌توان گفت که تمامی سیستم‌های آبیاری دارای مزایا و معایب هستند که با توجه به خواسته‌های خود می‌توانیم یکی از آن‌ها را انتخاب نماییم.
چرا باید از شیوه آبیاری قطره‌ای استفاده نماییم

چرا باید از شیوه آبیاری قطره‌ای استفاده نماییم

محصولات کارخانه‌ای با استفاده از آب رسانه‌‌ها از طریق لوله‌‌های قطره‌ای یا نوارها با استفاده از دست و یا حتی با استفاده از شلنگ آب پاش‌‌های بالای سرشان و یا با استفاده از آب و یا با استفاده از کف سر از طریق زیر آب با استفاده از ترکیبی از این تحویل‌‌ها آبیاری می‌شوند.
روش‌های آبیاری بام سبز یا روف گاردن

روش‌های آبیاری بام سبز یا روف گاردن

شاید تا به حال دیده باشید که برخی در افراد بر روی پشت بام‌های خود یا در بالکن خود یک گلخانه یا باغچه‌ای را احداث کرده‌اند و باعث تنوع و زیبایی منزل و ساختمان آن‌ها شده است. بر روی بام منازل فضاهای سبزی می‌سازند تا بتوانند انواع گیاهان زراعتی و زینتی را در آنجا کشت کنند.
نحوه راه‌اندازی و نصب سیستم‌ آبیاری قطره‌ای

نحوه راه‌اندازی و نصب سیستم‌ آبیاری قطره‌ای

مسئله‌ای که امروزه بسیار حیاتی است، مصرف بهینه آب به خصوص در بخش کشاورزی و باغداری است. با توجه به اهمیت آب در کشاورزی استفاده از تجهیزات آبیاری قطره‌ای روشی است که بسیاری از کارشناسان به کارگیری آن را توصیه می‌کنند.
سامانه های نوين آبیاری، آبیاری هوشمند چیست؟

سامانه های نوین آبیاری، آبیاری هوشمند چیست؟

سامانه های نوین آبیاری، آبیاری هوشمند چیست؟ در ایالات متحده امریکا، بطور میانگین روزانه 9 میلیارد بشکه آب در فضای باز کشاورزی مصرف می‌‌شود. به دلیل ناکارآمد بودن سیستم آبیاری سنتی بیش از نیمی از این آب هدر می‌‌رود. تنها گزینه مناسب برای حل این مشکل آبیاری هوشمند است.
ویژگی های لوله مناسب برای سیستم آبرسانی منازل

ویژگی های لوله مناسب برای سیستم آبرسانی منازل

آب پس از اینکه وارد تصفیه خانه های بزرگ می شود و تمام مراحل تصفیه روی آن انجام می شود، آماده است که وارد منازل شود. این آب تصفیه شده از طریق سیستم های لوله کشی شهری که دارای استاندارد های بالا هستند، تا درب خانه ی شما کشیده می شود و پس از آن این وظیفه ی سازنده ی ساختمان یا صاحب خانه است که آن را با یک سیستم آبرسانی خانگی مناسب، وارد منزل کند.

طبقه‌بندی سیستم‌های آبیاری بارانی بر اساس کاربرد کشاورزی

در این طبقه‌بندی، سیستم‌های آبیاری بارانی به دو دسته کلی سیستم‌های ساکن یا مستقر و سیستم‌های متحرک مداوم تقسیم می‌شوند. در سیستم‌های ساکن، آبپاش‌ها در حین پاشش آب تا زمانی که آبیاری به‌طور کامل انجام شود در محل خود ثابت هستند. اما در سیستم‌های متحرک مداوم، آبپاش‌ها در حین پاشش آب حرکت می‌کنند. هر کدام از سیستم‌های ساکن و متحرک مداوم انواعی دارند که در ادامه به مهمترین آنها اشاره شده است.

نحوه چک کردن کیفیت لی‌فلت PVC

لوله لی فلت پی وی سی با کیفیت بالا دارای سطح خارجی با رنگ روشن و براق می‌باشد، همچنین در لایه داخلی لوله لی‌فلت از الیاف پلی‌استر با استحکام بالا و مواد پی‌وی‌سی با کیفیت به‌عنوان مواد اولیه استفاده شده است.

دستورالعمل تست OIT

تست OIT یکی از آزمونهای مهم بر روی مواد اولیه لوله پلی اتیلن انجام میشود. هدف از انجام این آزمون تعیین زمان القا اکسایش است. دستورالعمل تست OIT در استاندارد ISIRI 7186-6 به صورت کامل و فنی آمده است .اما قبل از آن به صورت کاملا ساده دلیل انجام و روش تست را توضیح میدهیم.

لوله کشی

امروزه لوله کشی بخش جدایی ناپذیر از زندگی بشر می باشد . چه در زندگی روزمره و چه در صنعت و تولیدات صنعتی .در زندگی روزمره که برای انتقال و استفاده از سیالاتی همچون اب و گاز .در بخش صنعتی می توان گفت یکی از مهمترین بخشها می باشد بطوری که در ابتدای ساخت هر کارخانهدر کنار نقشه های عمرانی نقشه های لوله کشی و مسیر های عبور انها باید مشخص گردند .در کل با استفاده از یک شبکه لوله کشی می توان سیالات مختلف را بر حسب نیاز جابجا کرد و مورد استفاده قرار داد.

روشهای نوین جمع آوری فاضلاب

روش های نوین جمع آوری فاضلاب روش سنتی یا روش متداول روشی است که بطور ثقلی آب مصرف شده را بطور صحیحی جمع آوری و به تصفیه خانه منتقل می کند. بر اساس تحقیقاتی که در دهه 1960 و 1970 بر روی وضعیت جمع آوری فاضلاب در جوامع کوچک انجام دادند به این نتیجه رسیدند که هزینه های سیستم ثقلی و یا متداول 4 برابر هزینه های تصفیه و دفع فاضلاب می باشد.

آب , نیاز تمام موجودات زنده

آب مایه حیات همه موجودات زنده است. بدون آب، امکان ندارد که بدن انسانها , حیوانات و گیاهان به درستی کار کند و بتواند به وظایفش عمل کند.

تاریخچه مواد PE100

امروزه، استفاده از مواد پلی اتیلنی (PE) در سیستم های آبرسانی تحت فشار و گاز رسانی رشد فزآینده ای داشته است طبیعی است این رشد چشمگیر در صورتی تداوم خواهد یافت که در گذشت زمان شاهد استفاده از تکنولوژی های جدید در مواد اولیه، فرآیند ساخت و روش های اتصال و نصب این گونه از لوله ها در صنعت باشیم .

اتصالات فولادی چیست؟

اتصالات فولادی به اتصالاتی گفته میشود که از جنس فولاد ساخته شده باشد .

اتصالات پلی پروپیلن:

اتصالات پلی پروپیلن در ایران با نام لوله و اتصالات سبز یا سفید نیز شناخته می شود که به اختصار به آن PP گفته می شود.
رفع خشکسالی کشاورزی به برنامه‌ریزی مناسب نیاز دارد

رفع خشکسالی کشاورزی به برنامه‌ریزی مناسب نیاز دارد

تیغ تهدید خشکسالی در سال های اخیر بخش های مختلف را با مشکلاتی عدیده ای مواجه کرده است که در این میان، خشکسالی کشاورزی به عنوان مهمترین بخش اقتصادی کشور از جمله مباحث مهمی است که به تاکید کارشناسان باید برای کاهش آن، برنامه ریزی مناسبی اتخاذ شود.

اتصالات پنج لایه چیست؟

صالات پنج لایه به دو صورت اتصالات پرسی و اتصالات کوپلی در بازار موجود است. فرق اتصالات کوپلی پنج لایه و اتصالات پرسی پنج لایه در چه چیزی است؟ در اتصالات پرسی پنج لایه برای نصب و آب بندسازی از دستگاه پرس لوله پنج لایه استفاده می کنیم . در اتصالات کوپلی پنج لایه نیازی به دستگاه پرس پنج لایه نیست و با یک آچار می توان عمل آب بندی را انجام داد. البته عمل آب بند سازی در اتصال پرسی راحت تر از اتصالات کوپلی است.
بهترین راهنمای فنی و کاربردی لوله های پلی اتیلن

بهترین راهنمای فنی و کاربردی لوله های پلی اتیلن

این نوشته مرجع کاربردی و فنی لوله های پلی اتیلن است و اصول و نکات فنی مهم و اصلی لوله های پلی اتیلن را به صورت خلاصه و مفید ارائه می دهد. لوله های پلی اتیلن به علت قیمت مناسب و وزن کمی که دارند یکی از پرکاربردترین لوله های موجود در بازار هستند.
راهنمای کامل و کاربردی آبیاری قطره ای

راهنمای کامل و کاربردی آبیاری قطره ای

این نوشته مرجع کامل و قاطع آبیاری قطره ای است و موضوعات زیر را تشریح می کند: اساس کار و نحوه ی عملکرد سیستم آبیاری قطره ای اجزا و تجهیزات سیستم آبیاری قطره ای هزینه ی سیستم آبیاری قطره ای و قیمت اجزای آن اصول طراحی آبیاری قطره ای آبیاری ثقلی آبیاری تیپ

محاسن و معایب آبیاری قطره ای

برخی قطره چکانها به صورت لوله‌های اسپاگتی شکل بوده و چند خروجی دارند . این امر برای افزایش سطح خیس شده با حداقل افزایش در ‏هزینه است . برای گیاهان ردیفی کمتر دائمی مانند گوجه فرنگی ، نیشکر و توت فرنگی ، لوله فرعی و قطره چکانها را با هم به صورت یک ‏واحد قابل جدا ساختن میسازند که یا سوراخ‌هایی به فواصل 9 تا 36 اینچ دارند مانند لوله دو محفظه‌ای و یا دیواره‌های متخلخلی دارند که آب ار ‏آنها به بیرون تراوش مینماید . در هر دونوع سیستم قطره‌ای ، لوله‌های فرعی به خط انتقال آب مرسوم به مانفولد متصل می‌شوند‎ .