امروز پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ ۲۱:۰۷

راهنمای سامانه محصولات و خدمات

دریافت فایل PDF راهنمای سامانه محصولات و خدمات 

برای درج و معرفی محصولات شرکت خود در بانک لوله از سامانه محصولات و خدمات استفاده نمایید. چنانچه به یاد داشته باشید در معرفی شرکت ها، در بخش مشخصات کلی سامانه شرکت ها، بخشی جهت معرفی مختصر محصولات و خدمات شرکت ها وجود داشت، اما در اینجا می‌توان تمامی محصولات را بصورت کامل و با جزئیات به همراه تصویر و کاتالوگ آن ها در بانک لوله معرفی نمود.

روش کار سامانه محصولات و خدمات در بانک لوله :

جهت دسترسی به سامانه محصولات و خدمات کافی است روی آن در صفحه نخست ناحیه کاربری بانک لوله کلیک نمایید.

راهنمای اطلس محصولات warning لازم به توضیح است که تایید و انتشار محتوای وارد شده توسط مدیر بانک لوله انجام می‌پذیرد.

چنانچه برای اولین بار وارد این ماژول شوید با صفحه ای خالی مواجه خواهید شد که تنها یک کادر جستجوی درون ماژولی برای یافتن محصول مورد نظر از میان محصولات ثبت شده و یک کلید "جدید" برای درج محصولات و خدمات وجود دارد. در غیر اینصورت پس از ورود به ماژول فهرستی از محصولاتی که پیشتر در بانک لوله ثبت کرده اید را به همراه وضعیت آنها خواهید دید.

راهنمای اطلس محصولات 2

پس از کلیک بر روی کلید "جدید" صفحه ای با مشخصات و پارامترهای مورد نیاز برای درج و ثبت اطلاعات محصولات و خدمات باز می‌شود که در زیر به تفضیل، پارامترهای موجود بر روی هر سربرگ را توضیح خواهیم داد:

سربرگ "نام و مشخصات کلی":

راهنمای اطلس محصولات

 • زبان: به دلیل طراحی دو زبانه بانک لوله، چنانچه اطلاعات محصولات یا خدمات شما دو زبانه باشد، از این گزینه برای نمایش اطلاعات مربوط هر زبان می‌توانید استفاده نمایید.
 • نوع محصول: شرکت ها یا ارائه دهنده کالا هستند یا خدمات. درنتیجه در این قسمت نوع آن را میتوان مشخص کرد.
 • عنوان محصول: نام محصول را در این قسمت وارد نمایید
 • کلمات کلیدی: واژه هایی که انتظار دارید مخاطب شما با جستجوی آن ها در موتورهای جستجو به محصول شما برسند را در این بخش وارد نمایید. شما می‌ توانید کلمات متعدد را به وسیله کاما "," از هم مجزا نمایید. باید توجه داشته باشید که ورود اطلاعات در این بخش تاثیر مستقیم بر روی سئو اطلاعات شما دارد.
 • گروه : با کلیک بر روی کلید افزودن گروه می‌توانید تقسیم بندی های مختص محصولات خود را وارد کرده و برای هر محصول انتخاب نمایید.
 • کد: اگر محصول دارای کدینگ خاصی است می‌توان آن را در این قسمت نوشت.
 • قیمت: قیمت اصلی محصول در اینجا وارد می‌شود.
 • قیمت بعد از تخفیف: درصورتی که محصول شامل تخفیف باشد می‌توان قیمت آن را اینجا وارد کرد تا با نشان دادن قیمت واقعی و قیمت بعد تخفیف مشتری از میزان تخفیف اطلاع پیدا کند.
 • مقدار: موجودی انبار از این محصول را مشخص می‌نماید.

سربرگ "عکس و توضیح مختصر":

در این قسمت می‌توان برای محصول یک تصویر در کنار عنوان, آلبوم تصاویر در بانک لوله، یک توضیح اضافه نمود.

راهنمای اطلس محصولات 4

سربرگ " مشخصات فنی":

در این قسمت، مشخصات فنی از قبیل کشوری که محصول در آن تولید شده، علامت تجاری، شماره مدل و توضیحات فنی آن را می‌توان وارد نمود.

راهنمای اطلس محصولات 5

سربرگ "شرایط پرداخت و حمل و نقل":

در این بخش تمامی پارامترهای لازم جهت درج اطلاعات مربوط به شرایط پرداخت و حمل و نقل محصول وجود دارد. از طرفی در این بخش می‌توان مشخص کرد که حداقل میزان سفارش مجاز برای این محصول چقدر است.

راهنمای اطلس محصولات 6

سربرگ "شرایط عرضه محصول":

میزان ظرفیت تولید، زمان تحویل و نحوه بسته بندی را در این قسمت می‌توان درج نمود.

راهنمای اطلس محصولات 7

سربرگ "تنظیمات":

 • اولویت: براسای عددی که در این قسمت نوشته می‌شود می‌ توان محصولات شرکت را اولویت بندی کرد و به ترتیب دلخواه نمایش داد. لازم به توضیح است که اعداد کوچکتر اولویت بالاتری دارند.
 • گزینه " این محصول در سایت نمایش داده شود"  برای تعیین نمایش اطلاعات درج شده در بانک لوله می‌باشد.

راهنمای اطلس محصولات 8

پس از درج اطلاعات محصولات و خدمات زمانی که اطلاعات را ذخیره می‌نمایید بخش هایی که در تصویر مشخص شده اند به این سامانه اضافه می‌شوند.

گروهبندی محصولات:

در بانک لوله، گروه های کلی برای نمایش محصولات همه شرکت ها ایجاد شده است تا از طریق آن بتوان محصولات را فارق از شرکت تولید کننده آن برای بازدیدکننده به نمایش گذاشت. برای این منظور کافیست بر روی لینک "فهرست گروهبندی" کلیک نمایید تا وارد فهرست گروه های تعریف شده برای محصولات شوید.

در پنجره باز شده لیست گروه ها نمایش داده می‌شود که با انتخاب گروه مناسب محصول خود را در جایگاه مناسب خود قرار دهید.

راهنمای اطلس محصولات 9

سربرگ "محصولات مرتبط":

برای اینکه بتوان به بازدیدکننده کمک کرد تا تمامی محصولات مرتبط با این محصول را نیز مشاهده کند می‌توان در این قسمت آنها را به محصول اضافه نمود. برای این کار طبق تصویر عمل نمایید.

راهنمای اطلس محصولات 10

سربرگ "ویرایش محصولات" :

در انتها پس از ثبت تمامی محصولات خود، می‌توانید با کلیک بر روی کلید "خروجی بصورت Excell" یک لیست اکسل از تمامی محصولات وارد شده، دریافت کرده تا با استفاده از این فایل در مواقع لزوم با قیمت، عنوان و یا کد محصولات را بصورت یکجا تغییر ایجاد نمایید.

راهنمای اطلس محصولات 11

برای ثبت تغیرات در بانک لوله نیز از کلید "بارگذاری فایل به روز رسانی" فایل اکسل جدید را به نرم افزار وارد کرده و تغییرات را اعمال نمایید.

راهنمای اطلس محصولات 12