امروز پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ ۲۱:۴۰

راهنمای سامانه درخواست خرید و فروش

دریافت فایل PDF راهنمای سامانه درخواست خرید و فروش

یکی از امکاناتی که بانک لوله در اختیار اعضای سایت خود می‌گذارد، درج و نمایش درخواست های مربوط به فروش و یا خرید نیازمندی های شرکت های آن ها می‌باشد. شرکت ها می‌توانند با استفاده از سامانه درخواست ها خرید/فروش، آگهی های فروش محصولات یا خدمات خود و یا خرید نیازمندی های خود را به اطلاع عموم برسانند و این امکان برای خریداران یا تامین کنندگان فراهم باشد تا از آن استفاده نمایند.
مشابه سایر بخش های بانک لوله، اعضای سایت می‌توانند از بخش ناحیه کاربری خود، پس از ثبت شرکت در سامانه شرکت، درخواست های شرکت خود را معرفی نمایند.

روش کار سامانه درخواست خرید/ فروش در بانک لوله:

جهت دسترسی به این سامانه کافی است روی تصویر سامانه درخواست خرید/ فروش در صفحه نخست ناحیه کاربری خود در بانک لوله کلیک نمایید.

انتخاب سامانه خرید و فروش بانک لوله

چنانچه برای اولین بار وارد این سامانه شوید با صفحه ای خالی مواجه خواهید شد که تنها یک کادر جستجوی درون ماژولی برای یافتن درخواست خاص مورد نظر از میان درخواست های ثبت شده و یک کلید "جدید" برای درج درخواست جدید وجود دارد. در غیر اینصورت پس از ورود به سامانه، فهرستی از درخواست هایی که در بانک لوله ثبت کرده اید را به همراه وضعیت آنها خواهید دید.

درخواست خرید و فروش جدید در بانک لوله

پس از کلیک بر روی کلید "جدید" صفحه ای با مشخصات و پارامترهای مورد نیاز برای درج و ثبت اطلاعات درخواست های مربوط به خرید یا فروش باز می‌شود. در زیر به تفصیل، پارامترهای موجود بر روی هر سربرگ را توضیح خواهیم داد:

سربرگ "اطلاعات اصلی":

سربرگ اطلاعات اصلی در درخواست خرید و فروش بانک لوله

 • زبان: به دلیل طراحی دو زبانه بانک لوله، چنانچه درخواست شما نیز دو زبانه باشد، از این گزینه برای نمایش اطلاعات مربوط هر زبان می‌توانید استفاده نمایید.
 • نوع درخواست: باید مشخص گردد که درخواست درحال درج، درخواست خرید است یا فروش.
 • عنوان: عنوان درخواست خود را در این قسمت وارد نمایید.
 • کلمه کلیدی اصلی: استفاده از کلمات کلیدی علاوه بر اینکه امر یافتن درخواست ها را از طریق قسمت جستجوی سایت بسیار سریع تر می‌کند، بر روی سئو (seo) صفحه شما نیز بسیار اثرگذار است. کلماتی که می‌دانید مخاطب با جستجوی آن در موتورهای جستجو، می‌تواند به این درخواست برسد را در این قسمت وارد کرده و به این ترتیب بر روی سئو (seo) صفحه خود نیز کار می‌کنید.
 • افزودن رسانه: درصورتی که برای درخواست مورد نظر تصویری موجود باشد می‌توان آن را اضافه نمود تا تامین کنندگان بتوانند دقیقا مورد مد نظر را تامین نمایند.
 • سایر کلمات کلیدی: می‌توان برای درخواست کلمات کلیدی دیگری نیز وارد نمود. 
 • توضیح مختصر: در اینجا می‌توانید یک شرح مختصر از درخواست خود را وارد نمایید.

warning  باید توجه داشته باشید که انتخاب گروه برای ذخیره و ثبت درخواست ها ضروری است. لازم به توضیح است که این گروهبندی مربوط به گروه های سامانه محصولات و خدمات بانک لوله می‌باشد.

ساختار درختی که در سمت چپ تصویر قرار دارد تمامی گروه ها و زیرگروه های تعریف شده روی این سامانه را نشان می‌دهد. 

سربرگ "شرح":

توضیحات و شرح کامل درخواست در این بخش نوشته می‌گردد.

شرح درخواست‌های خرید و فروش در بانک لوله

سربرگ "نیازمندی های محصول":

نیازمندی درخواست خرید و فروش در بانک لوله

 • محدوده قیمت: در اینجا می‌توانید محدوده قیمت مد نظر برای درخواست خود را براساس واحدهای مالی مثل ریال، دلار امریکا و ... وارد نمایید.
 • حداقل میزان سفارش: درصورتی که برای درخواست درحال ثبت حداقل میزان سفارشی وجود دارد می‌توانید آن را براساس واحدهای موجود درج نمایید.
 • شرایط تایید: چنانچه درخواست دارای شرایط خاصی برای تایید می‌باشد به فرض رنگ، جنس یا مدل خاصی، در این قسمت می‌توانید وارد نمایید.

سربرگ " تنظیمات":

تنظیمات درخواست خرید و فروش بانک لوله

 • تاریخ خاتمه درخواست: می‌توان برای درخواست ها یک تاریخ خاتمه مشخص کرد تا از این طریق مدت تماس های تامین کنندگان و یا خریداران را محدود نمود.
 • میزان اهمیت: میزان اهمیت درخواست ها را براساس دو نوع عادی و بحرانی می‌توان تعیین نمود.
 • اولویت: نحوه مرتب سازی لیست درخواست ها در بانک لوله از طریق اولویتی که به آن داده می‌شود امکان پذیر می‌باشد.
 • عبارت "این درخواست در سایت نمایش داده شود" برای کنترل نمایش یا عدم نمایش درخواست های درج شده در بانک لوله است.