امروز سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ ۱۰:۱۴

راهنمای ثبت نام در سایت

 

راهنمای ثبت نام در بانک اطلاعات صنعت لوله ، اتصالات و شیرآلات ایران

 

پرتال بانک اطلاعات لوله ، اتصالات و شیرآلات ایران ، سامانه ای است که بستری مناسب برای تبادلات تجاری بین کسب و کارهای مختلف بصورت آنلاین فراهم آورده. از طریق این پرتال بنگاههای اقتصادی تولیدی و صنعتی با عضویت در آن به معرفی فعالیت ها، محصولات و خدمات، اطلاعات تماس خود (مشابه یک وب سایت کامل و مستقل) پرداخته و با سایر شرکت ها برای تبادلات تجاری به سادگی ارتباط برقرار نمایند.

 

یعنی اگر این وب سایت را مشابه یک نمایشگاه با غرفه های نامحدود در نظر بگیریم، هر شرکتی می تواند یکی از غرفه ها را برای معرفی محصولات و خدمات خود برای زمان مشخصی اجاره نماید و در واقع سایتی می باشد که تعداد نامحدودی از سایتهای دیگر را در خود جای داده است.

 

روال انجام کار در پرتال بانک اطلاعات لوله ، اتصالات و شیرآلات ایران بدین صورت در نظرگرفته شده است که ابتدا شرکتها از طریق فرم عضویت در سایت، درخواست عضویت خود را ارسال نموده و مدیر سایت پس از بررسی اطلاعات ارسالی و با توجه به نوع درخواست عضویت، دسترسی های لازم را برای شرکت فعال می نماید.

 

بطور کلی در سایت دو نوع عضویت در نظر گرفته شده است: عضویت رایگان و عضویت ویژه.

 

در عضویت رایگان افراد می توانند بدون پرداخت هزینه به عضویت سایت درآیند، معمولا برای اعضای عادی که بصورت رایگان عضو می شوند دسترسی به اطلاعات توسط مدیر سایت فراهم می گردد.

برای اعضای ویژه که اعضای اصلی سایت می باشند، وضیعت بسیار متفاوت می باشد.اعضای ویژه با پرداخت هزینه عضویت ، می توانند به صورت یکساله به عضویت سایت درآیند.

 

امکان معرفی شرکت به همراه محصولات، درخواست های خرید و فروش، فرصت های شغلی و اطلاعات تماس که از امکانات اصلی سایت می باشند برای اعضای ویژه در نظرگرفته شده است.

نحوه وارد نمودن اطلاعات در سایت : کاربران سایت می توانند اطلاعات را از طریق سایت و در بخش ویژه اعضا وارد نمایند .

  

نحوه وارد نمودن اطلاعات توسط کاربر سایت:

 

  کاربران سایت می توانند با وارد نمودن شناسه کاربری و گذرواژه خود در سایت، به بخش ویژه اعضا وارد شوند که در آن بخش اطلاعات شرکت،محصولات و ... را با توجه به توضیحات وارد می نمایند.

 

اطلاعات شرکت شما در بخشهای مرتبط به نمایش گذاشته خواهد شد و علاوه بر این می توانید از کلیه خدمات پرتال تخصصی لوله و اتصالات استفاده کنید.

شما می توانید هر زمان که بخواهید نسبت به ویرایش، حذف و یا افزودن اطلاعات جدید به بخش های مختلف اقدام کنید و در این زمینه هیچ محدودیتی نخواهید داشت. معرفی تعداد محصولات و خدمات، درج نیازمندی ها در بخش خرید و فروش و انتشار آگهی استخدام در بخش فرصتهای شغلی نامحدود است.

صحت اطلاعات وارد شده به عهده کاربر است و پرتال تخصصی لوله و اتصالات در این زمینه مسوولیتی ندارد.

 

پروفایل شرکت

 اولین گام برای عرضه محصولات و خدمات خود در این وب سایت، معرفی شرکت است. با استفاده از این بخش می توانید اطلاعات شرکت خود را در سایت ثبت کنید.

 

 مشخصات کلی: در این کادر، اطلاعات کلی شرکت را وارد کرده و نوع فعالیت آن را مشخص می کنیم که موارد آن را میتوان از طریق گزینه "ویرایش فعالیت" در گزینه های بعدی همین ماژول تغییر داد یا موردی را اضافه نمود.

 

 موقعیت و اطلاعات تماس: در این کادر، اطلاعات مربوط به تماس با شرکت را وارد می کنیم.

 

 گروه های شرکت: در این کادر، گروه شرکت را از گروه بندی های تعریف شده در " ماژول گروه بندی" انتخاب می کنیم.

 با کلیک بر روی گزینه  atlas-corpration 28   کادری باز می شود که از طریق آن میتوان گروه شرکت را انتخاب و اضافه نمود.

توجه ! برای افزودن گروه شرکت، باید موارد ستاره دار سایر کادرها را تکمیل نماییم و شرکت جدید را ذخیره کنیم تا گزینه مربوط به افزودن گروه شرکت فعال شود.

 مالکیت و سرمایه شرکت: در این کادر، اطلاعات مربوط به مالکیت و سرمایه شرکت و ... را وارد می کنیم.

 بازرگانی و تجارت: در این کادر، اطلاعات مربوط به بازار و مشتریان شرکت را وارد کرده و نوع بازار آن را مشخص می کنیم که موارد آن را میتوان از طریق گزینه "ویرایش بازار" در گزینه های بعدی همین ماژول تغییر داد یا موردی را اضافه نمود.

 اطلاعات کارخانه: از طریق این کادر، اطلاعات کلی مربوط به کارخانه را وارد می کنیم.

 گواهینامه ها و استانداردها : در این کادر، اطلاعات گواهینامه ها و استانداردهای شرکت را وارد کرده و نوع گواهی آن را مشخص می کنیم که موارد آن را میتوان از طریق گزینه "ویرایش گواهی مدیریتی" در گزینه های بعدی همین ماژول تغییر داد یا موردی را اضافه نمود.

 صلاحیت ارجاع کار: در این کادر، اطلاعات مربوط به صلاحیت ارجاع کار مربوط به شرکت ها را وارد می کنیم.

 انجمن ها: در این کادر، انجمن های مرتبط با شرکت را وارد کرده و نوع انجمن آن را مشخص می کنیم که موارد آن را میتوان از طریق گزینه "ویرایش انجمن ها" در گزینه های بعدی همین ماژول تغییر داد یا موردی را اضافه نمود.

 تنظیمات: در این کادر، تنظیمات مربوط به چگونگی نمایش صفحه شرکت را در سایت بانک لوله ، اتصالات و شیرآلات ایران انجام می دهیم.

 در کادر آدرس اختصاصی شرکت ، که همان نام شرکت می باشد را وارد می کنیم و قالب B2B و آلبومی که قبلا از طریق " آلبوم" ایجاد نموده ایم را بعنوان آلبوم بالای صفحه یک شرکت، انتخاب می نماییم.

 پس از وارد نمودن اطلاعات شرکت، آن را ذخیره می نماییم.

محصولات و خدمات

 در این بخش می توانید محصولات و خدمات شرکت خود را در وب سایت معرفی کنید.

 

روش استفاده از اطلس کسب و کار- محصولات:

 

محصول جدید:

  از طریق این گزینه میتوان محصول جدیدی را با مشخصات کامل آن به سایت اضافه نمود.

 نام و مشخصات کلی: در این کادر اطلاعات کلی محصول را وارد کرده، نوع محصول و نام شرکت مربوط به آن را مشخص می کنیم. 

 کاربران سایت می توانند علاوه بر انتخاب گروه محصولات که بصورت کلی توسط سایت تعریف شده، برای محصولات خود گروه های جزئی تری نیز با توجه به فیلد کاری شرکت یا نوع محصولات خود، تعریف نمایند و آنها را گروه بندی کنند.

 عکس و توضیح مختصر: در این کادر، تصویر محصول و آلبوم مرتبط با محصول  را وارد می کنیم.

 برای ایجاد آلبوم ابتدا باید تصاویر را در اطلس کسب وکار - رسانه قرار دهیم سپس در اطلس کسب و کار - آلبوم اضافه نماییم.

 مشخصات فنی: در این کادر، مشخصات فنی یک محصول و توضیحات آن را وارد می کنیم.

 حوزه کاربرد: در این کادر، اطلاعات مربوط به کاربرد محصولات را در صنایع مختلف وارد می کنیم.

 در صورتیکه در بخش مشخصات کلی شرکت و در نوع محصول گزینه خدمات را انتخاب کرده باشیم، کادر فوق قابل مشاهده می باشد.

 گروه بندی محصولات و خدمات: در این کادر، گروه محصولات را از گروه بندی های تعریف شده در " ماژول گروه بندی" انتخاب می کنیم.
 با کلیک بر روی گزینه atlas-corpration 28  ، کادری باز می شود که از طریق آن میتوان گروه محصولات را انتخاب و اضافه نمود.

توجه ! برای افزودن گروه محصولات، باید موارد ستاره دار سایر کادرها را تکمیل نماییم و محصول جدید را ذخیره کنیم تا گزینه مربوط به افزودن گروه محصول فعال شود. 
 
محصولات مرتبط: از طریق این کادر، محصولات مرتبط با محصول جدید را وارد می کنیم.

 با کلیک بر روی گزینه atlas-corpration 28، کادری باز می شود که از طریق آن میتوان محصولات دیگری را که قبلا وارد نموده ایم بعنوان محصولات مرتبط با این محصول انتخاب و اضافه نمود.

 شرایط پرداخت و حمل و نقل : در این کادر، اطلاعات مربوط به شرایط پرداخت و حمل و نقل محصولات را وارد می کنیم.

 شرایط عرضه محصول: در این کادر، اطلاعات مربوط به شرایط عرضه محصول و تحویل آن را وارد می کنیم.

 تنظیمات: در این کادر، تنظیمات مربوط به چگونگی نمایش صفحه محصولات مربوط به یک شرکت را در سایت انجام می دهیم.

 پس از وارد نمودن اطلاعات یک محصول، آن را ذخیره می نماییم.

 

گروه بندی محصولات شرکت

 برای گروه بندی محصولات و خدمات خود در وب سایت می توانید از این گزینه استفاده کنید. امکان گروه بندی تک سحطی محصولات و خدمات در این بخش وجود دارد.

  کاربر سایت می تواند از طریق سایت و گزینه مربوطه، محصولات خود را به دلخواه گروه بندی نماید.

 

رسانه ( عکس ، فیلم و ... )

 با استفاده از این بخش می توانید عکس، فیلم و فایلهای مورد نیاز خود را در وب سایت بارگذاری کنید و در معرفی محصولات خود از این فایلها استفاده کنید.

 

آلبوم

 با استفاده از این بخش می توانید رسانه های بارگذاری شده را دسته بندی کرده و به محصولات خود آلبوم عکس اضافه کنید.

 

درخواست خرید / فروش

 شما می توانید با استفاده از این بخش درخواستهای خرید و فروش خود را در وب سایت قرار دهید.

 

فرصت های شغلی

 با استفاده از این بخش می توانید فرصتهای شغلی شرکت خود را در وب سایت معرفی کنید و از این طریق نیروهای متخصص مورد نیاز خود را جذب کنید.

 

استخدام

 با استفاده از این بخش می توانید مشخصات تحصیلی و کاری خود را که برای درخواست استخدام مورد استفاده قرار می گیرد، تغییر دهید و رزومه خود را ارسال نمایید.

 

تالار گفتگو

 با استفاده از تالار گفتگو در مباحث مطرح شده در تالارهای مختلف مشارکت کنید. موضوعات مورد علاقه خود را به بحث بگذارید و با سایر کاربران سایت بانک لوله ، اتصالات و شیرآلات ایران  مستقیما ارتباط برقرار کنید.