امروز سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ ۱۵:۵۰

اخبار

پارسال ۱.۴ میلیارد دلار مصنوعات پلاستیک صادر شد
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت میزان صادرات مصنوعات پلاستیکی در سال گذشته را نزدیک به ۵۹۰ هزار تن اعلام کرد و گفت: این میزان صادرات معادل ۱.۴ میلیارد دلار است که بطورعمده به کشورهای همسایه انجام شد.
۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲
[ تعداد بازدید : ۴ ]
استاندارد سم آفلاتوکسین در ایران، ۵ برابر سختگیرانه‌تر از استاندارد جهانی
مدیرکل نظارت بر استانداردهای صنایع غذایی، لوازم آرایشی و بهداشتی و حلال سازمان ملی استاندارد ایران گفت: استاندارد سم آفلاتوکسین در ایران پنج برابر سخت‌گیرانه‌تر از استاندارد جهانی بوده و به میزان یک دهم میکروگرم در هر کیلوگرم شیر است.
۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲
[ تعداد بازدید : ۴ ]
نفت خام و میعانات گازی از پرداخت مالیات معاف می‌شوند
نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند: نفت و گاز طبیعی خام و میعانات گازی که توسط وزارت نفت (شرکت ملی نفت ایران) به پالایشگاه‌ها فروخته می‌شود، مشمول مالیات بر ارزش افزوده نمی‌شود.
۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
[ تعداد بازدید : ۴ ]
واحدهای تولیدی نسبت به میزان تولید خود مواد اولیه دریافت می‌کنند
وزیر صنعت، معدن و تجارت در توضیح ادعای برخی تولیدکنندگان برای تهیه مواد اولیه با قیمت بالا، گفت: واحدهای تولیدی نسبت به میزان تولیدی خود مواد اولیه پتروشیمی دریافت می‌کنند.
۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۹:۵۰
[ تعداد بازدید : ۴ ]
صرفه‌جویی ۳۰ درصدی مصرف آب با افزایش مواد آلی خاک
معاون امور آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: اگر بتوانیم سالانه یک دهم درصد به مواد آلی خاک اضافه کنیم، در ۱۰ سال آینده می‌توانیم بین ۳۰ تا ۴۰ درصد در مصرف آب صرفه جویی کرده و ضریب تولید را نیز افزایش دهیم.
۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵
[ تعداد بازدید : ۴ ]