امروز شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ ۰۴:۵۲

اخبار

هرج و مرج قیمت در بازار حبوبات

هرج و مرج قیمت در بازار حبوبات
عضو اتحادیه مواد غذایی گفت: با توجه به تامین بخشی از حبوبات مصرفی از طریق واردات، افزایش قیمت دلار بر نرخ کالای داخلی نیز تاثیر گذار است.
قاسمعلی حسنی عضو اتحادیه مواد غذایی در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از افزایش قیمت حبوبات در بازار خبر داد و گفت: با توجه به  تامین بخشی از حبوبات مصرفی از طریق واردات، افزایش قیمت دلار بر نرخ کالای داخلی نیز تاثیر گذار بوده است.
وی افزود: قیمت حبوبات داخلی بسته به نوسانات نرخ دلار و کشش پذیری بازار مصرف افزایش می یابد.
حسنی در خصوص دیگر عوامل موثر در افزایش قیمت حبوبات بیان کرد: اتمام فصل برداشت و افزایش مصرف در فصل سرما  از جمله دلایل گرانی انواع حبوبات در بازار به حساب می آید.
وی از افزایش صادرات نخود به پاکستان و عراق خبر داد و افزود: افزایش نرخ دلار همچون مشوق صادراتی برای محصولات داخلی سودآوری بالایی برای صادرکنندگان فراهم آورد و این امر موجب شد تا صادرات رشد پیدا کند.
حسنی نرخ انواع حبوبات پرمصرف را به شرح زیر اعلام کرد و اضافه کرد: نرخ هر کیلوگرم لپه 7 هزار و 600 تومان، نخود ایرانی 8 هزار و 300 تومان، نخود اتیوبی 8 هزار و 200 تومان، لوبیا چشم بلبلی 6 هزار و 900 تومان، لوبیا قرمز5 هزار و 900 تومان، نخود کرمانشاه 7 هزار و 500 تومان، عدس اعلا 6 هزار و 300 تومان و لیمو امانی 38 هزار تومان است.
۲ آذر ۱۳۹۵ ۰۹:۱۰
باشگاه خبرنگاران |
تعداد بازدید : ۳۹۴

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید