امروز دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۳۸

اخبار

مکلفیم فقط آب کشاورزان خوزستان دارای قرارداد آب را تامین کنیم

مکلفیم فقط آب کشاورزان خوزستان دارای قرارداد آب را تامین کنیم
رئیس سازمان آب و برق خوزستان با بیان این‌که کشاورزان در حوضه جراحی حاضر به پرداخت تعهدات خود نمی‌شوند، گفت: ما مکلف هستیم تنها آب مورد نیاز کشاورزانی که اقدام به انعقاد قرارداد کرده‌اند را تامین کنیم.
محمدرضا شمسایی در شورای کشاورزی خوزستان که یکم آذرماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: از سنوات گذشته در رامشیر، رامهرمز و شبکه جراحی در مجموع با مشارکت کشاورزان و از طریق بانک کشاورزی ساخت 120 هزار هکتار شبکه اصلی آبیاری را متعهد شده بودیم که از این رقم 92 هزار هکتار در سالیان گذشته به بهره‌برداری رسیده است.

وی افزود: متأسفانه کشاورزان رامشیر علی رغم داشتن قرارداد با بانک کشاورزی در دولت هشتم و نهم، راضی به پرداخت اقساط خود در زمینه شبکه‌های اصلی آبیاری نشدند و این مشکل تاکنون نیز ادامه داشته است.

شمسایی با بیان این‌که معتقدیم باید کشاورزان را به پرداخت اقساط خود طبق قراردادهای بانک کشاورزی وادار کنند، تصریح کرد: در کل منطقه جراحی، کشاورزان به تعهداتی که داشتند عمل نکردند، در صورتی که ما تقریبا به تعهداتی که داشتیم عمل کردیم.

وی با بیان این‌که مشکل ما در رامهرمز و شادگان و حوزه جراحی این است که کشاورزان حاضر به پرداخت تعهدات خود نمی‌شوند، عنوان کرد: ما به عنوان بخشی از دولت موظفیم آب مورد نیاز کشاورزانی که اقدام به انعقاد قراردادهای مربوطه کردند را تأمین کنیم و در منطقه رامهرمز یکی از مشکلات ما این است که کشاورزان حاضر به عقد قرارداد نمی‌شوند.

شمسایی اظهار کرد: بنابراین از رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان می‌خواهیم مشکلات را با صراحت بگویند، زیرا بلاتکلیف ماندن، مشکلی را حل نمی‌کند.

رئیس سازمان آب و برق خوزستان گفت: اگر سازمان جهاد کشاورزی و فرمانداران، کشاورزان را راضی به عقد قرارداد با سازمان آب و برق کنند، قطعا ما مکلفیم و قول می‌دهیم که آب کشاورزان را تأمین کنیم. ما متعهد به تأمین آب برای کشاورزانی هستیم که اقدام به انعقاد قرارداد کرده‌اند.

وی افزود: بنابراین خواستاریم که این موضوع مصوب شود که سازمان آب و برق رهاسازی آب را انجام می‌دهد و اگر ظرف یکماه کشاورزان به انعقاد قراردادهای آب اقدام نکنند، از رهاسازی آب جلوگیری می‌کنیم و فرمانداران و سازمان جهاد کشاورزی نیز باید از ما حمایت کنند.

۲ آذر ۱۳۹۵ ۰۹:۲۱
خبرگزاری ایسنا |
تعداد بازدید : ۳۹۲

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید