امروز شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ ۲۲:۱۶

اخبار

2300 مشترک جدید روستایی برق‌دار شدند

2300 مشترک جدید روستایی برق‌دار شدند
مدیرعامل برق لرستان گفت: با جذب 40 میلیارد ریال اعتبار، 2300 مشترک جدید روستایی برق‌دار شدند.

مهندس خودنیا در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: اعتبار فوق از محل بند(ه) تبصره 6 قانون بودجه 95 جذب و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه هر ساله به تعداد متقاضیان جدید روستایی افزوده می‌شود، افزود: این میزان اعتبار فقط به منظور توسعه و تأمین برق متقاضیان جدید اختصاص داده شده و تأمین برق روستاهای بدون برق خارج از این قاعده است.

مدیرعامل برق لرستان تصریح کرد: بند(ه) تبره 6 قانون بودجه کشور بخشی از مشکلات وزارت نیرو را مرتفع می‌کند که تأمین برق متقاضیان جدید روستاها به‌عنوان یک شاحص مدنظر است و تلاش دولت مقدس جمهوری اسلامی همواره بر ایجاد زیر ساخت‌های روستایی بر کسی پوشیده نیست.

خودنیا اضافه کرد: تمام توان خود را برای کلیه شهروندان علی‌الخصوص روستاییان به‌کار می‌بندیم تا بتوانیم در ارائه خدمات مطلوب و تأمین برق پایدار به مردم نهایت خدمت بی‌منت را تقدیم کنیم.

همچنین مهندس علی حسین بیگی معاون برنامه‌ریزی و مهندسی شرکت گفت: مبلغ اختصاص داده شده صرفأ جهت تأمین برق متقاضیان جدید روستایی تخصیص داده شده و مقرر شده ظرف مدت 6 ماه اعتبار فوق در قالب اجرای پروژه‌های توسعه روستا صرف شود.

وی با بیان اینکه شرکت توزیع برق استان لرستان توانسته از زمان اجرای طرح 2300 متقاضای جدید روستایی را با احداث شبکه‌های جدید برق‌دار کند، افزود: برای اجرای این پروژه‌ها 10 کیلومتر شبکه فشار متوسط هوایی و 40کیلومتر شبکه فشارضعیف در روستاهای استان احداث شده است.

معاون برنامه‌ریزی و مهندسی شرکت برق لرستان با اشاره به اینکه برای تکمیل و احداث شبکه‌های جدید 42 دستگاه پست هوایی با ظرفیت‌های مختلف نیز نصب شده است، گفت: احداث شبکه‌های جدید و تأمین برق متقاضیان جدید در 241 روستا به مرحله اجرا گذاشته شده است.

۴ آذر ۱۳۹۵ ۰۹:۱۱
خبرگزاری ایسنا |
تعداد بازدید : ۸۸۸

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید