امروز شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ ۰۴:۵۱

اخبار

صادرات غیرنفتی کشور 10 میلیارد دلار افزایش می‌یابد/ وجود 100 هزار پروژه نیمه تمام صنعتی در کشور

صادرات غیرنفتی کشور 10 میلیارد دلار افزایش می‌یابد/ وجود 100 هزار پروژه نیمه تمام صنعتی در کشور
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امسال هدف گذاری کرده‌ایم که 10 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی کشور را افزایش دهیم.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، رضا رحمانی، در جلسه هم اندیشی با فعالان اقتصادی استان کردستان که شامگاه چهارشنبه(3 آذر) که در استانداری کردستان برگزار شد، اظهار کرد: دولت در سه سال گذشته اقداماتی انجام داده که یکی از این موارد ثبات در محیط کلان اقتصادی بوده است.

وی افزود: دولت سیاست‌های اصولی در جهت حمایت از تولید، اشتغال و بهبود فضای کسب و کار اتخاذ کرده است و رئیس جمهور هم بر اجرای آنها تاکید دارند.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: اما مسایل اقتصادی یک شبه حل نمی‌شود و همچون بحث اشتغال، نیاز به زمان و سرمایه گذاری دارد.

وی عنوان کرد: امسال هدف گذاری کرده‌ایم که 10 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی کشور را افزایش دهیم.

رحمانی ادامه داد: بیشترین سرمایه گذاری خارجی در حوزه صنعت بوده و 20 الی 30 پروژه در این راستا در کشور به سرانجام رسیده است.

وی به تدوین استراتژی‌های صنعتی در دولت تدبیر و امید اشاره و تصریح کرد: در حال حاضر در حال اجرای آمایش سرزمین هستیم و رشته‌های صنعتی که در کشور پیشران هستند را مشخص کرده‌ایم. حدود 12 صنعت تاکنون مشخص شده‌اند و در حال تطبیق آنها با استان‌ها هستیم که تا یکی دو ماه آینده به اتمام می‌رسد.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: 100 هزار پروژه نیمه تمام فقط در بخش صنعت در کشور وجود دارد که از صفر تا نزدیک 100 درصد پیشرفت دارند.

وی در ادامه با عنوان اینکه قانون مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر درآمد در دستور کار اصلاح هستند، خاطرنشان کرد: امیدواریم نمایندگان نیز در مجلس قوانینی را که در راستای حمایت از بخش صنعت و تولید هستند حمایت کنند.

وی در پایان عنوان کرد: یکی از جاهایی که مغفول مانده است استان‌های مرزی هستند که باید آنها را حمایت کرد.

۴ آذر ۱۳۹۵ ۰۹:۱۶
خبرگزاری ایسنا |
تعداد بازدید : ۵۳۲

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید