امروز شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ ۲۲:۲۳

اخبار

پروژه دهکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی الگوی معرفی توانمندی‌های خراسان جنوبی

پروژه دهکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی الگوی معرفی توانمندی‌های خراسان جنوبی
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی گفت: پروژه دهکده گیاهان دارویی می تواند الگو و مدلی برای معرفی توانمندی های استان باشد
عصمت سرفرازی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبی و محمد شفیعی، فرماندار خوسف و هیات همراه امروز، 20بهمن ماه از پروژه دهکده گیاهان دارویی جهادانشگاهی بازدید کردند.

عصمت سرفرازی، در این بازدید گفت: با توجه به ظرفیت‌های استان در زمینه گیاهان دارویی، احداث دهکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی می‌تواند یک مزیت برای استان به ویژه در بحث گردشگری باشد.

وی ادامه داد: پروژه دهکده گیاهان دارویی می‌تواند الگو و مدلی برای معرفی توانمندی‌های استان نیز باشد.

محسن پویان، مدیر پروژه دهکده گیاهان‌دارویی جهاددانشگاهی استان نیز با بیان اینکه خراسان‌جنوبی منحصربه فرد در زمینه گیاهان دارویی است، افزود: هدف از اجرای این پروژه ساماندهی گیاهان‌دارویی استان، اشتغال و ارزآوری است.

وی با اشاره به لزوم ایجاد برند گیاهان‌دارویی خراسان‌جنوبی، افزود: در دهکده گیاهان‌دارویی تعاونی‌هایی شکل می‌گیرد که کشاورزان و تولیدکنندگان در آن عضو شوند.

مدیر پروژه دهکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان ادامه داد: میکروب‌زدایی، اخذ استانداردهای لازم و بسته‌بندی مناسب برای صادرات از جمله فعالیت های آزمایشگاهی در دهکده جهاددانشگاهی است.

پویان هدف از ساخت دهکده را ایجاد مرکزی تفرجگاه بیان کرد و ادامه داد: آموزش روستائیان، بازاریابی، تکمیل فرآیند تولید و افزایش سهم کشاورز از بازار فروش و هدایت پایان‌نامه‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی از اهداف این دهکده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون بذر 45 گیاه که قابلیت رشد در محیط‌های خشک را دارد، در این دهکده کاشته شده است، گفت: مرکز رشد گیاهان دارویی و ساختمان آزمایشگاه کشت بافت و هرباریوم از دیگر قسمت‌های این دهکده است.

جلال‌الدین صادقی، رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی یک نهاد عمومی غیردولتی است، یادآور شد: برای بهره‌برداری از این پروژه به حمایت‌های استانی نیاز داریم.


۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ۱۵:۲۹
خبرگزاری ایسنا |
تعداد بازدید : ۹۷۰

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید