امروز سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۰۹

اخبار

شرکت های آب و فاضلاب روستایی موظف به تامین کالاهای ایرانی اند

شرکت های آب و فاضلاب روستایی موظف به تامین کالاهای ایرانی اند
تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت آبفای روستایی استان تهران گفت: شرکت های آب و فاضلاب روستایی به دولت وابسته اند و از نظر قانونی نیز به تامین کالاهای مورد نیاز طرح ها مانند پمپ ها، شیر فلکه ها، لوله ها، تجهیزات ابزار دقیق و ... از تولیدکنندگان داخلی موظفند.
«رضا پوررجب»روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: رونق اقتصادی کشور جز با استفاده از کالاها و تجهیزات ایرانی در کار و زندگی میسر نمی شود.
به گفته این مسئول، اگر همه سازمان ها و شرکت های دولتی و خصوصی بتوانند از وسایل و کالاهای ایرانی استفاده کنند، به یقین تولید کشور رونق یافته و سطح اشتغال افزایش می یابد.
مدیرعامل شرکت آبفار استان تهران یادآوری کرد: اکنون نزدیک به 250 طرح در شرکت آبفای روستایی استان تهران فعال است که همه پیمانکاران طرح ها ایرانی اند و مواد، تجهیزات و مصالح به کار رفته در آنها تولید داخل به شمار می رود.
وی ادامه داد: هر چند کشور ما از برخی فناوری های روز جهان مانند فناوری نانوفیلتر در تصفیه خانه ها بی بهره است اما مطابق شرایط و قوانین داخلی نسبت به واردات آنها اقدام می شود.
پوررجب استفاده ار فاینانس خارجی طرح ها را یکی از سیاست های بسیار خوب وزارت نیرو در تامین مالی توصیف و تصریح کرد: سرمایه گذاران خارجی با ورود به کشور به ارایه آموزش های لازم به مهندسان و کارکنان ایرانی ملزمند و برای انجام برخی از تعهدات خود باید از وسایل و تجهیزات ساخته شده داخلی استفاده کنند.
به گزارش ایرنا، وزیر نیرو چندی پیش اعلام کرد: شرکت های خارجی برای حضور در بازار ایران باید به شرکت های ایرانی در بازارهای برون مرزی سهمی اختصاص بدهند تا سبب شود، شرکت های داخلی از شرایط بهتری در پسابرجام برخوردار شوند.
۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ۱۰:۴۰
ایرنا |
تعداد بازدید : ۲۲۶

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید