امروز شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ ۲۲:۲۳

اخبار

پرده برداری از تدبیر نفتی ! ، چوب حراجی به پالایشگاه کرمانشاه زده شد

پرده برداری از تدبیر نفتی ! ،  چوب حراجی به پالایشگاه کرمانشاه زده شد
در حالی که چوب حراج به پالایشگاه کرمانشاه زده شده امروز با حضور وزیر اقتصاد در نشست کمیسیون انرژی، مجلس از اصرار پشت پرده این تدبیر نفتی، پرده برداری می‌شود.
به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، رانت‌های پشت پرده دست به دست هم داده‌اند تا دومین پالایشگاه قدیمی کشور که قدمتی قریب به یک قرن دارد به قیمتی بسیار ارزان به بخش خصوصی واگذار شود.

اگر از فروش ارزان قیمت این گنج در کرمانشاه هم بگذریم که صد البته قابل گذر نیست تخلف مهم دیگری هم در این پروژه به چشم می‌خورد و آن هم خلاف قانون بودن اصل این واگذاری است.

مصری عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در گفتگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی در این خصوص گفت: پالایشگاه کرمانشاه خلاف قانون واگذار شده است، قانون می‌گوید کسانی که در مزایده خصوصی سازی مبتنی بر اصل 44 شرکت می‌کنند، نباید معوقات بانکی داشته باشد در صورتی که کسانی که در مزایده پالایشگاه کرمانشاه برنده اعلام شدند برای یک کارخانه کوچک دو برابر آن را از بانک‌های کرمانشاه پول گرفته و وام معوق شده دارند.

احمد صفری نماینده مردم کرمانشاه نیز درباره غیر قانونی بودن اصل این واگذاری تصریح کرد: بر اساس مصوبه دولت این پروژه و زمین‌های آن به هیچ عنوان قابل واگذاری نیست، اما متأسفانه زنگنه به آن عمل نکرده است.

البته باید عنوان کرد که بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در دی ماه 94 پالایشگاه آبادان محکوم به فنا اعلام کرده و گفته حاضریم این پالایشگاه را مجانی به هر کسی که می‌خواهد اهدا کنیم.
۲۰ فروردین ۱۳۹۶ ۰۹:۲۹
باشگاه خبرنگاران |
تعداد بازدید : ۳۲۶

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید