امروز شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ ۲۲:۲۰

اخبار

اتصال ارومیه به شبکه ریلی کشور / ریل گذاری خط آهن نقده - ارومیه آغاز شد

اتصال ارومیه به شبکه ریلی کشور / ریل گذاری خط آهن نقده - ارومیه آغاز شد
تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از آغاز ریل گذاری خط آهن نقده - ارومیه به طول 98 کیلومتر و اتصال ارومیه به شبکه ریلی کشور خبرداد.
خیرالله خادمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار افزود: پیش از این ریل گذاری 23 کیلومتر از این مسیر بین مهاباد - نقده به طول 23 کیلومتر به پایان رسیده و امروز ریل گذاری در مسیر نقده - ارومیه جهت اتصال این مرکز استان به شبکه ریلی کشور آغاز شد.
وی با بیان این که ریل گذاری بین نقده - ارومیه از دو نقطه از امروز( شنبه) آغاز شد، گفت: در روز جاری ریل گذاری در این مسیر از نقده آغاز شده و عملیات ریل گذاری دیگر در این مسیر از کیلومتر 55 آغاز شد و تا دو هفته دیگرعملیات ریل گذاری در این خط آهن از طرف ارومیه نیز آغاز می شود تا با اتمام این عملیات، شاهد تردد قطار و اتصال ارومیه به شبکه ریلی کشور باشیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: هزینه احداث خط آهن تبریز- مهاباد - ارومیه 4 هزار میلیارد ریال است که 2 هزار میلیارد ریال آن به ساخت ابنیه روسازی مسیر و سایر خدمات محور هزینه می شود و هم اکنون منابع مالی یک هزار میلیارد ریالی آن تامین شده و قرار این یک هزار میلیارد دیگر امسال برای آماده سازی این خط آهن در اختیار ما قرار گیرد.
خادمی بر اتصال 5 مرکز استان تا پایان دولت یازدهم به شبکه ریلی کشور تاکید کرد و گفت: در این طرح ارومیه، همدان، کرمانشاه و رشت به شبکه ریلی کشور متصل می شود و مسیر ریلی تبریز از طریق بستان آباد نیز بیش از 100 کیلومتر کوتاه می شود.
وی با بیان این که اتصال همدان به شبکه ریلی کشور به سرعت در حال انجام است، گفت: عملیات ساخت ایستگاه بزرگ راه آهن بستان آباد نیز روز گذشته با حضور وزیر راه و شهرسازی آغاز شد و خط آهن کرماشناه نیز در 5 نقطه عملیات ریل گذاری آن آغاز شده و در مسیر ریلی قزوین - رشت نیز در 4 نقطه عملیات ریل گذاری آن در حال انجام است.
خادمی تصریح کرد: توسعه شبکه ریلی کشور برای افزایش تردد بار، مسافر و ترانزیت کالا از مهم ترین اولویت های دولت یازدهم است و روز گذشته با حضور وزیر راه و شهرسازی عملیات ریل گذاری میانه به تبریز به طول 132 کیلومتر از مسیر بستان آباد آغاز شد تا این مسیر ریلی تا شهریورماه امسال به پایان برسد.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در پایان به آغاز عملیات اجرایی ساخت آزاد راه مرند - تبریز اشاره کرد و گفت: همزمان با حضور وزیر راه و شهرسازی روز گذشته عملیات اجرایی ساخت این آزادراه به طول 63 کیلومتر که بخشی از حلقه اتصال آسیا به ترکیه و اروپا است، آغاز شد.
به گزارش ایرنا، هم اکنون طول آزادراه های کشور 2500 کیلومتر است و دولت درصدد است در افق چشم انداز 1404 طول آزادراه های کشور به بیش از 8 هزارکیلومتر افزایش یابد.
۲۰ فروردین ۱۳۹۶ ۱۲:۳۰
ایرنا |
تعداد بازدید : ۲۳۷

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید