امروز شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ ۲۲:۲۱

اخبار

تولید 12 هزار کیلوگرم پیله کرم ابریشم

تولید 12 هزار کیلوگرم پیله کرم ابریشم
12 هزار کیلوگرم پیله کرم ابریشم در سوادکوه شمالی تولید می شود.
به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، قاسم حکمت‌ شعار مدیر جهاد کشاورزی سوادکوه شمالی از تولید 12 هزار و 250 کیلوگرم پیله کرم ابریشم در این شهرستان خبر داد و گفت: 2 هزار اصله نهال توت اصلاح شده پارسال بین نوغانداران شهرستان سوادکوه شمالی توزیع شده است.


وی با بیان اینکه در مدت پرورش هر جعبه تخم نوغان 600 تا 700 کیلوگرم برگ توت مورد نیاز است، افزود: منطقه لفور این شهرستان قدمت دیرینه در امر نوغانداری دارد.

حکمت‌ شعار با بیان اینکه نوغانداری فعالیتی جنبی در کنار سایر فعالیت‌ های کشاورزی و دامداری در این منطقه است که معمولا زنان در این عرصه فعالیت دارند، گفت: این صنعت نیازمند سرمایه‌ گذارى کلان اولیه نیست و تنها از طریق نهال کشت شده توت به عنوان منبع غذایى کرم ابریشم مى توان تا 25 سال بهره‌ بردارى کرد و برای اقتصاد خانوار مقرون به صرفه است.

مدیر جهاد کشاورزی سوادکوه شمالی با بیان اینکه 350 جعبه تخم نوغان پارسال بین نوغانداران این شهرستان توزیع شد، افزود: در یک دوره 45 روزه پرورش کرم ابریشم، 30 تا 35 کیلوگرم پیله کرم ابریشم از هر جعبه تخم نوغان به دست می ‌آید که 10 هزار و 500 تا 12 هزار و 250 کیلوگرم پیله کرم ابریشم تولید می‌ شود.

حکمت‌ شعار درباره قیمت هر کیلوگرم پیله کرم ابریشم گفت: پیله کرم ابریشم با قیمت 17 هزار و 100 تومان تا 20 هزار تومان از بهره‌برداران خریداری شد که درآمد حاصل از این فعالیت اقتصادی در پارسال300 میلیون تومان بوده است.
۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ۰۹:۳۸
باشگاه خبرنگاران |
تعداد بازدید : ۲۰۵

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید