امروز چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ۱۸:۱۵

اخبار

محصولات گلخانه ای در رودان

سالانه 9610 تن محصولات گلخانه ای در رودان تولید می شود

رودان
محصولات گلخانه,گلخانه,رودان,جهاد کشاورزی
مدیر جهاد کشاورزی رودان گفت: سالانه 9 هزار و 610 تن انواع محصولات گلخانه ای در این شهرستان تولید و به بازار مصرف عرضه می شود.
عباس مویدی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: محصول این گلخانه ها شامل فلفل دلمه ای رنگی، بادمجان، خیار سبز و گوجه فرنگی است و رودان رتبه نخست تولید این روش کشت در هرمزگان دراختیار دارد.
وی ادامه داد: رودان بواسطه دارا بودن شرایط آب و هوایی مطلوب، هم اکنون 50 واحد گلخانه ای در 80 هکتار زمین کشاورزی آن فعالیت دارند.
مدیر جهاد کشاورزی رودان بیان کرد: با توجه به بازار پسند بودن محصولات گلخانه ای، بخش عمده ای از محصولات تولیدی به بازارهای هدف ارسال می شود.
مویدی، کشت گلخانه ای را راهکاری مناسب برای افزایش تولید، بهره وری، استفاده بهینه از منابع آب و خاک و ایجاد اشتغال پایدار برشمرد و گفت: این شیوه کشت برای 650 نفر، از جمله دانش آموختگان رشته کشاورزی در این شهرستان اشتغال ایجاد کرده است.
وی خاطر نشان کرد: طرح توسعه تولید محصولات گلخانه ای به عنوان یکی از طرح های اولویت دار وزارت جهاد کشاورزی و برنامه اقتصاد مقاومتی در سالجاری است.
وی، افزایش تولید در واحد سطح، تولید خارج از فصل، کاهش مصرف آب و افزایش کارایی مصرف آب را از جمله اهداف توسعه کشت گلخانه ای عنوان کرد.
رودان یکی از قطب های مهم کشاورزی هرمزگان، اشتغال و اقتصاد آن وابسته به کشاورزی است .
بیش از 80 درصد از جمعیت این شهرستان به طور مستقیم و غیرمستقیم در بخش کشاورزی، دامداری و صنایع وابسته به آن مشغول فعالیت هستند.
43 هزار هکتار از وسعت این شهرستان زیرکشت محصولات کشاورزی می باشد که از این میزان 31 هزار هکتار به محصولات باغی و 12 هزار هکتار به محصولات زراعی اختصاص دارد.
همچنین بیش از 70 درصد از سطح زیر کشت این شهرستان به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز است.
شهرستان رودان با بیش از 124 هزار نفر جمعیت در 90 کیلومتری شرق شهرستان بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.
۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ۱۰:۴۲
ایرنا |
تعداد بازدید : ۲۳۳

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید