امروز پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ۱۲:۱۳

اخبار

محلات گل بهاری نوروز

محلات دو میلیون و 700 هزار گلدان گل بهاری به بازار نوروز عرضه کرد

محلات
محلات,گل بهاری,گل نوروز,گلدان گل بهاری
مدیر جهاد کشاورزی محلات با بیان اینکه گل های بهاره امسال در سطح حدود 10 هکتار فضای گلخانه‌ای محلات تولید شده، افزود: امسال دو میلیون و 700 هزار گلدان گل بهاری از محلات در بازار نوروزی عرضه شده است.
‌عبدالله محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا،‌ افزود: از آنجاکه شهرستان محلات دومین تولید کننده گل و گیاه کشور بوده و 900 هکتار زمین زیر کشت گل و گیاه دارد؛ هرساله با نزدیک شدن به ایام پایانی سال بازار تولید گل و گیاه در این شهرستان رونق خاصی گرفته و از سراسر کشور برای خرید گل و گیاه به محلات سفر می‌کنند‌.

وی در ادامه بیان کرد: از دیرباز گل سینره بعنوان گل سفره هفت سین شناخته شده و در محلات این گل تولید می‌شده ولی هم اکنون علاوه بر سینره گل‌های سنبل، لاله و پامچال نیز در این فصل پرفروش هستند و در سال‌های اخیر جزو محصولات تولیدکنندگان در ایام پایانی سال قرار گرفته‌اند.

محمودی با اشاره به میزان تولید گل‌های نوروزی در محلات گفت: دو میلیون و 700 هزار گلدان گل بهاری از محلات در بازار نوروزی عرضه شده و علاوه براین محصولات تولید سبزه نوروزی نیز بصورت انبوه و گسترده توسط گلخانه داران و حتی خانواده های شهری و روستایی این شهرستان انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: گلکاران شهرستان محلات در سال گذشته دو میلیون و یکصد هزار گلدان تولید کرده‌اند‌ که بر این اساس در سال 96 با رشد 30 درصدی در تولید این محصول مواجه بوده‌ایم.

مدیر جهاد کشاورزی محلات همچنین گفت: از این تعداد یک میلیون گلدان گل همیشه بهار، 600 هزار گلدان از گونه مشتری پسند گل سینره، 600 هزار گلدان پامچال، 200 هزار گلدان سنبل، 100 هزار گلدان لاله و 200 هزار شب بو امسال برای تزئین سفره‌های هفت سین در گلخانه‌های محلات تولید و به بازار نوروزی کشور عرضه می‌شود.

وی از کشت انواع گل سینره، لاله و سنبل به صورت پراکنده در گلخانه های محلات خبر داد و افزود: گل‌های بهاره امسال در سطح حدود 10 هکتار فضای گلخانه‌ای محلات تولید شده ‌و هر سال با توجه به اقبال عمومی به این نوع گل‌ها سطح زیر کشت آنها سال به سال افزایش پیدا کرده است.

محمودی در خاتمه به تولید و عرضه ماهی قرمز به صورت انبوه درشهرستان اشاره کرده و از استقبال خریداران از محصولات این شهرستان خبر داد.
۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ۱۱:۵۲
ایسنا |
تعداد بازدید : ۲۹۰

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید