امروز سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸ ۱۰:۲۷

اخبار

کشاورزی

کشاورزی، بخش اصلی مصرف داخلی کالای ایرانی است

کالای ایرانی
کشاورزی,کالای ایرانی,واردات محصولات کشاورزی
یک مقام مسئول گفت: کشاورزی بخش اصلی مصرف داخلی کالای ایرانی است که توجه به آن از واردات محصولات جلوگیری می‌کند.
علی خان محمدی مدیر عامل مجمع ملی خبرگان کشاورزی در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به نام گذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری اظهار کرد: کشاورزی، ردیف اصلی بخش مصرف داخلی کالای ایرانی است که اگر در واقعیت این امر را بپذیریم، از واردات محصولات جلوگیری می شود.

به گفته وی؛ قراردادن کشاورزی در رده اول مصرف کالای داخلی در ساماندهی کشاورزان و پایداری تولید تاثیر بسزایی دارد.

خان محمدی ادامه داد: با توجه به بحران منابع آبی به هر قیمتی، حق نداریم به امر تولید بپردازیم و آیندگان را با مشکلات متعددی مواجه کنیم؛ بنابراین افزایش کیفیت و بهره وری در بخش کشاورزی امری مهم محسوب می شود.

مدیرعامل مجمع ملی نخبگان کشاورزی با بیان اینکه پایداری در مسئله تولید داخل یک ضرورت محسوب می شود،گفت: بنابر سیاست های اقتصاد مقاومتی، توجه به تولید داخل و پایداری یک اصل به شمار می رود تا تکانه های بیرونی تاثیری نداشته باشد.

وی تصریح کرد: باید نگاهمان در سرمایه گذاری بخش داخلی و زیرساخت های تولید با هدف افزایش بهره وری صورت پذیرد تا رقابت پذیری در جوامع ایجاد و شعار حمایت از کالای ایرانی محقق شود.

خان محمدی در خاتمه تاکید کرد: با بی توجهی به افزایش بهره وری شعار حمایت از تولید ایرانی محقق نخواهد شد و همانند سال های گذشته تنها در حرف و روی کاغذ باقی خواهند ماند.
۱۵ فروردین ۱۳۹۷ ۱۰:۱۲
باشگاه خبرنگاران |
تعداد بازدید : ۱۷۷

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید