امروز پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ ۲۳:۱۴

اخبار

کشاورزان هزینه استفاده از آب رودخانه قشلاق را پرداخت کنند

هزینه استفاده از آب رودخانه قشلاق
خبرگزاری آریا - سنندج - ایرنا - مدیر امور منابع آب شهرستان سنندج گفت: برخی کشاورزان بهره بردار از آب رودخانه های قشلاق و گاوه رود طی 2 سال گذشته از پرداخت هزینه بهره برداری از آب خودداری کرده اند که در صورت عدم پرداخت، سال آینده در رها سازی آب برای اراضی آنها بازنگری می شود.
فردین بختیارپناه روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: قرارداد رها سازی آب برای 300 هکتار زمین زراعی در این شهرستان بسته شده اما تعدادی از کشاورزان نسبت به پرداخت حقابه اقدام نمی کنند که این مشکل بزرگی برای شرکت آب منطقه ای است.
مدیر امور منابع آب سنندج اضافه کرد: کشاورزان پایاب رودخانه های قشلاق و گاوه رود سالانه در مجموع مجوز برداشت 50 میلیون مترمکعب آب دارند.
وی با بیان اینکه در سنندج دشت و آبخوان نداریم، افزود: طبق قانون هر گونه حفاری و برداشت آب شرب نیازمند داشتن مجوز از شرکت آب منطقه ای است در غیر این صورت با متخلفان برخورد می شود.
بختیارپناه به وجود چاه های آب خانگی نیز در این مناطق اشاره کرد و یادآور شد: شهروندانی که دارای چاه آب خانگی هستند نسبت به دریافت مجوز اقدام کنند در غیر این صورت عواقب و خطرات استفاده از آن بر عهده مالک است.
وی در ادامه به اشاره به اینکه 52 روستا در بالا دست سد قشلاق سنندج وجود دارد، تاکید کرد: فاضلاب سه روستا به صورت مستقیم وارد این سد می شود که امیدواریم شرکت آب و فاضلاب روستایی نسبت به رفع این مشکل اقدام کند.
شهرستان سنندج با 63 هزار و 688 هکتار مساحت و 500 هزار نفر جمعیت دارای 207 روستا است.
۱۰ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۰۳
ایرنا |
تعداد بازدید : ۶۳

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید