امروز سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۱۱

اخبار

رایتل می‌خواهد یکی از چهار یونیکورن ICT باشد

رایتل می‌خواهد یکی از چهار یونیکورن ICT باشد
مدیر عامل اپراتور سوم با اشاره به اینکه رایتل می‌خواهد یکی از چهار یونیکورن حوزه ICT باشد، گفت: تعداد سرویس‌های فناوری‌محور در سبد خدماتی‌مان را توسعه داده‌ایم.

به گزارش خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران پویا؛ محمد مهدی عطوفی در نخستین روز از هفته دیجیتال ایران در سمینار تخصصی "تحول دیجیتال و صنعت مخابرات" در سالن شهید قندی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره‌ای به افزایش تعداد سرویس‌های فناوری محور اپراتور سوم ارتباطی در سبد خدمات، اظهار کرد: امیدواریم با توجه به جوان بودم و سرویس‌های جدیدی که در سبد خدمات تعریف کرده‌ایم، بتوانیم یکی از چهار یونیکورن مدنظر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این صنعت باشیم.

مدیر عامل رایتل البته این را هم گفت که نوسانات ارزی از جمله چالش‌های پیش پای اپراتورها برای توسعه شبکه است و همین باعث شده که سرمایه‌گذاری‌ها در این بخش با کندی و لرزان پیش رود.

وی با بیان اینکه رایتل در تلاش است تا نخستین تحولات دیجیتالی را برای مجموعه شستا که از بزرگترین بنگاه‌های اقتصادی است، داشته باشد، اشاره‌ای هم به میزان سرمایه‌گذاری‌های اپراتورها در این سال‌ها داشت و تصریح کرد: بین سال‌های 84 تا 96 حدود 9 میلیارد دلار همراه اول و هشت میلیارد ایرانسل در بخش توسعه شبکه خود سرمایه‌گذاری کرده‌اند و میزان سرمایه‌گذاری رایتل هم یک میلیارد دلار بود.

عطوفی خاطر نشان کرد: بنابراین در مجموع نزدیک به 18 میلیون دلار در حوزه مخابراتی کشور سرمایه‌گذاری شده که نتیجه این سرمایه‌گذاری هم نصب 130هزار نقطه سایت برای پوشش شبکه‌ای اپراتورهای تلفن همراه بوده است.

این مدیر صنعت ارتباطات اندازه بازار جهانی این حوزه براساس اعلام اتحادیه جهانی مخابرات را حدود هزار و 900 میلیارد دلار برآورد کرد و گفت: با توجه به اینکه ایران یک درصد جمعیت جهان را در اختیار دارد، سهمش از این میزان درآمد بازار مخابراتی 19 هزار میلیارد دلار می‌شود.

وی ابراز کرد: البته اگر مبنای محاسبه درآمد شرکت‌های مخابراتی را با دلار 4هزار 200 تومان در نظر بگیریم، تا این لحظه برای کشور یک بازار هفت میلیارد دلاری به ارمغان آورده‌اند و همچنان یک فاصله 12 هزار میلیارد دلاری با شاخص‌های جهانی داریم.

 

۱۸ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۱۸
تسنیم |
تعداد بازدید : ۹۰

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید