امروز سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۶

اخبار

قیمت بنزین در آمریکا به کمترین رقم طی یک سال و نیم گذشته رسید

قیمت بنزین در آمریکا
به گزارش خبرگزاری تسنیم ، به نقل از رویترز، قیمت بنزین در آمریکا به موازات کاهش قیمت جهانی نفت در روز دوشنبه به پایین ترین حد در یک سال و نیم گذشته رسید و به خاطر کاهش قیمت نفت خام و عرضه اضافی نفت، پایین‌تر هم میرود .

رئیس جمهور آمریکا فشار زیادی را به تولیدکنندگان نفت از جمله عربستان آورده تا با افزایش عرضه، قیمت نفت در بازارهای جهانی را کاهش دهند.

طبق اطلاعات انجمن اتومبیل آمریکا، قیمت بنزین در روز دوشنبه در سراسر کشور 2.42 دلار در هر گالن بود که پایین ترین قیمت از اواخر 2017 تاکنون است.

قیمت ها در سال جاری با رسیدن به بالاترین حد فصلی طی چهار سال،مسیر خود را عوض کردند. کاهش قرارداد های آینده نفتی به افت قیمت بنزین کمک کرده است. قیمت نفت خام از ماه اکتبر با افزایش تولید نفت و تضعیف رشد تقاضا حدود 30 درصد کاهش یافته است .

به علاوه تحلیلگران می‌گویند عرضه اضافی بنزین در آمریکا قیمت را پایین آورده است. پالایشگاههای آمریکا تشویق شدند که با بالاترین سرعت کار کنند و در این روند بنزین زیادی تولید کردند و ذخایر خود را بالا برده اند .

وزارت اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد ذخایر بنزین به 226.3 میلیون مشکل در هفته منتهی به 30 نوامبر رسیدند که بالاترین مقدار فصلی از سال 2016 است.

پاتریک دی هان، رئیس تحقیقات نفتی در شرکت گسبادی گفت:« ذخایر بنزین همچنان در زمستان افزایش می‌یابند. در همین حین تقاضا بالا نرفته است. مشتریان مراجعه کمتری به پمپ بنزین‌ها داشته‌اند و تقاضا کم شده است» .

تامرا جانسون. سخنگوی انجمن اتومبیل آمریکا گفت این انجمن انتظار دارد قیمت تا پایان سال پایین  بیاید و به میانگین 2.40 دلار در هر گالن برسد.
۲۰ آذر ۱۳۹۷ ۱۴:۵۰
تسنیم |
تعداد بازدید : ۱۷۵

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید