امروز شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ ۱۴:۰۱

اخبار

پرداخت بدهی کشاورزان

پرداخت بدهی از سمت دولت
پرداخت بدهی کشاورزان
مدیر عامل شرکت قند بیستون در نامه ای به معاون اول رئیس جمهور خواستار پرداخت مطالبات این شرکت از محل یارانه شکر شد و نوشت: دولت با پرداخت سریعتر بدهی اش به کشاورزان مرهمی بر مشکلاتشان باشد.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مدیرعامل قند بیستون در نامه ای به معاون اول رئیس جمهور نوشت:

در راستای منویات مقام معظم رهبری و نامگذاری سال 1398 به نام سال رونق تولید به استحضار می‌رساند شرکت قند بیستون واقع در شهر بیستون از توابع شهرستان هرسین استان کرمانشاه سالانه با خرید بالغ 400000 تن چغندر قند از بیش از 4000 کشاورز در استان‌های کرمانشاه و خوزستان و با تولید 44000 تن شکر 5 درصد تولید شرکت کشور را در اختیار دارد. این شرکت توانسته است در استان کرمانشاه که متاسفانه رتبه اول نرخ بیکاری در کشور را داراست بالغ بر 5000 هزار شغل ایجاد نماید.

همانگونه که مستحضرید کشور در شرایط جنگ نرم اقتصادی و نابرابر و تحریم‌های ناجوانمردانه دشمنان این مرز و بوم قرار گرفته است و شرکت‌های تولیدی برای حفظ وضع موجود و خروج از بحران ها نیاز به حمایت‌های ویژه‌ و ایجاد هم افزایی فی ما بین کلیه دستگاه‌ها و سازمان‌های کشور دارند.

قابل ذکر است در سنوات گذشته (سال 93 تا 96) به جهت حمایت از تولید شرکت‌های قند و شکر چغندری طبق مصوبات کارگروه تنظیم بازار مبلغی تحت عنوان یارانه شکر به جهت جبران ما به التفاوت بهای تمام شده شکر تولیدی و قیمت مصوب فروش تعلق گرفته است که می‌بایست از طرف دولت به تولیدکنندگان پرداخت گردد.

در حال حاضر میزان مطالبات این شرکت از این محل 231 میلیارد ریال می‌باشد که علیرغم مکاتبات و پیگیری‌های صورت گرفته با نهادهای ذیربط متاسفانه تاکنون پرداخت نشده است. همچنین با توجه به اینکه هر ساله قیمت شکر از طرف کارگروه تنظیم بازار تعیین و کارخانه‌های تولیدی ملزم به فروش با نرخ مصوب می‌باشند برای سال 97 یارانه‌ای به جهت پوشش هزینه‌های تولید تعلق نگرفته است که این امر موجب زیان عملیاتی برای کارخانه‌های تولیدی می‌گردد.

متاسفانه بارش‌های اخیر موجب بروز سیلاب‌های گسترده در کشور گردیده است و بسیاری از کشاورزان طرف قرارداد با این شرکت دچار آسیب‌های جدی و جبران ناپذیری گردیده‌اند که این امر ادامه فعالیت آنها را دچار مشکلات عدیده نموده است لذا مستدعی است دستور فرمایید مطالبات این شرکت از محل یارانه تعلق گرفته برای پرداخت مانده حساب این قشر زحمتکش و آسیب‌دیده در اسرع وقت پرداخت گردد تا شاید مرهمی بر آلام این عزیزان باشد.

محسن علی حسینی مدیر عامل شرکت قند بیستون
۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ۱۳:۲۸
تسنیم |
تعداد بازدید : ۱۰۸

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید