امروز شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ ۲۳:۳۶

اخبار

دبیر علمی همایش تحقیقات چشم پزشکی اعلام کرد

جایگاه طب بازساختی در درمان بیماری‌های چشم

جایگاه طب بازساختی در درمان بیماری‌های چشم
در آینده بسیاری از درمان‌ها توسط طب بازساختی انجام خواهد شد و ارگان‌های آسیب دیده بدن از طریق طب بازساختی ساخته و جایگزین می‌شود
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دکتر محمود جباروند رئیس انجمن چشم پزشکی ایران در مراسم افتتاحیه سومین همایش بهاره و نهمین همایش تحقیقات چشم پزشکی که از امروز ۲۸ فروردین در مرکز همایش‌های رازی تهران برگزار شده است، اظهار داشت: انتظار داریم با همیت و نگرش ملی بتوانیم چشم پزشکی کشور را از نظر مقام و رتبه ارتقا دهیم.
در ادامه دکتر محمد آقایی، دبیر علمی نهمین همایش سالانه تحقیقات چشم پزشکی و علوم بینایی ایران با اشاره به جایگاه طب بازساختی در درمان بیماری‌های چشم گفت: در آینده، بسیاری از درمان‌ها توسط طب بازساختی انجام خواهد شد و ارگان‌های آسیب دیده بدن از طریق طب بازساختی ساخته و جایگزین می‌شود.
دبیر علمی همایش بهاره چشم پزشکی اظهار داشت: علم چشم پزشکی وابسته به فناوری بوده و این همایش‌ها مکان مناسبی برای ارائه دستاورد‌ها و دستگاه‌های جدید به همکاران است همچنین سعی کردیم موضوعاتی را انتخاب کنیم که هم جدید و هم برای چشم پزشکان و بیماران کاربردی باشد.
دبیر علمی همایش بهاره چشم گفت: همزمان با این همایش، یازدهمین سمینار سالانه پلاستیک چشم و کارگاه ساخت عینک برای همکاران چشم پزشک برگزار می‌شود.

همچنین در ادامه دکتر حسین محمد ربیع در مراسم افتتاحیه این همایش گفت: به همت همکاران و مدیران در گروه‌ها و مراکز تحقیقاتی چشم دانشگاه شهید بهشتی و علوم پزشکی ایران سومین همایش بهاره چشم پزشکی را آغاز می‌کنیم.
وی ادامه داد: برنامه همایش امسال با برنامه ریزی کمیته‌های علمی و سرپرست‌های کمیته تحقیقات دانشگاه‌ها و دبیران علمی برنامه ریزی شد.

در ادامه دکتر علی رضا برادران رفیعی دبیر نهمین همایش سالانه تحقیقات چشم پزشکی گفت: در برنامه برگزاری این همایش نقش اساسی در به روز رسانی و تبادل تجربیات و ارتقا دانش پیشرفته میان استادان و گروه‌های تخصصی و فوق تخصصی و فارغ التحصیلان جوان رشته پزشکی دارد.
وی افزود: برنامه همایش به گونه‌ای طراحی شده که آخرین پیشرفت‌های چشم پزشکی ارائه شده و چالش‌های تشخیصی در درمان و تشخیص بیماری‌ها در حوزه‌های مختلف چشم پزشکی امکان مشارکت حداکثری بین اساتید و همکاران جوان در این همایش فراهم می‌کند.
وی گفت: تعداد قابل توجهی سخنران موضوعات روز را مورد بحث و گفتگو قرار می‌دهند که در بخش‌های مختلف برنامه‌هایی همچون قرنیه سگمان قدامی، بیماری‌های سطحی چشم، جراحی‌های ریفرکتیو، گلوکوم ها، سوئیت و رتین، تومور‌های چشمی، استرابیسم، که پیشرفت‌های شگرفی در کشور داشته ارائه خواهد شد.
برادران رفیعی افزود: همراهی نهمین سمینار سالانه ایراو که یک انجمن پژوهشی چند رشته‌ای است و پل ارتباطی دستاورد‌های علوم پایه در زمینه چشم پزشکی علوم بالینی محسوب می‌شود با معرفی و نقد و بررسی تحقیقات انجام شده در کشور و پشتیبانی از محققان جوان به غنای این همایش افزوده است. همچنین یازدهمین همایش سالانه گروه متخصصین پلاستیک و ترمیمی چشم آخرین دستاورد‌های این رشته را در اختیار همکاران قرار خواهد داد.
دبیر علمی نهمین همایش سالانه تحقیقات چشم پزشکی و علوم بینایی ایران گفت: این همایش فرصت مغتنمی است برای تبادل اطلاعات پایه و علوم بالینی خواهد بود و در کشور ما بیشتر به آموزش اهمیت داده می‌شود تا پژوهش، اما آن چیزی که شما را در دنیا مطرح می‌کند کار‌های تحقیقاتی و پژوهشی است.
برادران رفیعی اظهار داشت: هم آموزش و هم پژوهش مهم است، ولی ما باید بیشتر به پژوهش توجه کنیم تا جایگاه بین المللی کشور را بالا ببریم و تحقیقات بیشتری داشته باشیم و دنیا اینچنین ما را بهتر می‌شناسد، ضمن اینکه پژوهش توانایی‌هایی را در افراد ایجاد می‌کند که در آموزش تنها ایجاد نخواهد شد و برای فرد اعتماد بنفس ایجاد می‌کند و باعث پیشرفت علم می‌شود.
وی گفت: یکی دیگر از کار‌هایی که در این همایش انجام شده اهمیت طب بازساختی است که در سال‌های اخیر خیلی به این طب اهمیت داده شده است به طوری که در آینده بسیاری از درمان‌ها توسط طب بازساختی انجام خواهد شد و ارگان‌های آسیب دیده بدن توسط طب بازساختی ساخته و جایگزین می‌شود
۲۸ فروردین ۱۳۹۸ ۱۶:۲۵
خبرگذاری صدا و سیما |
تعداد بازدید : ۸۵

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید