امروز شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ ۲۳:۱۵

اخبار

عبور نرخ‌ها از مرزهای روانی بازار

عبور نرخ‌ها از مرزهای روانی بازار
امروز چهارشنبه ۴ اردیبهشت بازار طلا و ارز پایتخت که تا ظهر با نوسان‌های کاهشی و افزایشی ثبات نسبی قیمت‌ها را حفظ کرده بود، از بعدازظهر رفته رفته شیب مدار صعودی تندتر شد و قیمت‌ها در ساعات پایانی با عبور از مرزهای روانی بازار، ارقامی بالاتر از این مرز‌ها را ثبت کردند. عصر امروز سکه طرح جدید ۳۰ هزار تومان بالاتر ازمرز ۴.۹ میلیون تومان و مثقال طلای آبشده بالای مرز ۱.۹ میلیون تومان قرار گرفت. دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی بدون تغییر ر محدوده و نیمه بالای کانال ۱.۸ میلیون تومان بازگشت. همچنین دلار آمریکا در صرافی های بانکی در محدوده ۱۳۷۰۰ تومان باقی ماند اما در بازار آزاد از مرز ۱۴ هزار تومان عبور کرد.
روز گذشته (سه‌شنبه) بازار طلا و ارز تهران با رشد قیمت‌ آغاز و با نزول قیمت به کار خود پایان داد. صبح امروز (چهارشنبه) 4 اردیبهشت نیز بازار با نرخ‌های بازگشایی افزایشی کار خود را آغاز کرد و در معاملات اولیه با نوسان‌های کاهشی و افزایشی قیمت‌ها جابه‌جا شدند. از بعدازظهر روند صعودی بازار محسوس‌تر شد و عصر با عبور از مرزهای حساس، شیب مدار صعودی تندتر شد.

* تمامی قیمت‌های درج شده مربوط به زمان تنظیم گزارش است.
** برای اطلاع از نرخ لحظه‌ای و نمودار تغییر قیمت به صفحه بازارهای اقتصادنیوز مراجعه کنید.

قیمت انواع سکه و طلا
سکه امامی (طرح جدید) روز گذشته با قیمت 4 میلیون و 840 هزار تومان به کار خود پایان داد و صبح امروز با نرخ 4 میليون و 865 هزار تومان آغاز به کار کرد. قیمت سکه بعدازظهر از مرز 4.9 میلیون تومانی عبور کرد و در لحظه تنظیم گزارش (حوالی ساعت 7عصر) هر قطعه سکه امامی 4 میلیون و 933 هزار تومان قیمت خورد.

سکه بهار آزادی (طرح قدیم) امروز با رشد 120 هزار تومانی نسبت به دیروز به رقم 4 میلیون و 770 هزار تومان رسید. نیم‌سکه تا 2 میلیون و 680 هزار تومان و ربع‌سکه به 1 میلیون و 740 هزار تومان رسید. سکه گرمی نیز امروز 955 هزار تومان قیمت خورد.

مثقال طلای آب‌شده روز گذشته نهایتاً نرخ 1 میلیون و 880 هزار تومان را به ثبت رساند و امروز هر مثقال طلای 17 عیار با نرخ 1 میلیون و 885 هزار تومان کار خود را آغاز کرد. مظنه طلا بعدازظهر مرز 1.9 میلیون تومان را پشت سر گذاشت و در لحظه تنظیم گزارش (حوالی ساعت 7 عصر) مثقال طلا رقم 1 میلیون و 913 هزار تومان را ثبت کرد.

اونس طلا در بازار جهانی امروز با حدود 5 دلار افزایش تا 1274 دلار رشد یافت. عصر امروز در بازار داخلی گرم طلای 18 عیار بالای 440 هزار تومان و گرم طلای 24 عیار بالای 580 هزار تومان قیمت خورد.

قیمت دلار و ارزهای رایج
صرافی ملی صبح امروز نرخ خرید‌وفروش دلار و یورو را بدون تغییر نسبت به روز گذشته اعلام کرد. امروز قیمت خرید دلار آمریکا 13,700 تومان، و قیمت فروش آن 13,800 تومان بود. همچنین قیمت خرید و فروش یورو به ترتیب 15,600 تومان و15,700 تومان اعلام شد.

در بازار غیررسمی دلار آمریکا که روز گذشته با قیمتی زیر 13900 تومان به کار خود پایان داده بود، عصر امروز از مرز 14 هزار تومان عبور کرد.

همچنین قیمت پوند انگلیس در صرافی‌های بانکی امروز عصر بالای مرز 18 هزار تومان ثبت شد.

نرخ‌های امروز در بازار طلا و ارز تهران به شرح زیر است:
۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۳:۴۶
اقتصاد نیوز |
تعداد بازدید : ۱۲۸

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید