امروز شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ ۲۳:۱۱

اخبار

صعود سکه به بالای مرز روانی بازار

اقتصاد نیوز
صعود سکه به بالای مرز روانی بازار
امروز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت بازار طلا و ارز تهران تغییر جهت داد و وارد مدار صعودی شد. عصر امروز سکه طرح جدید بالای مرز ۵ میلیون تومانی قرار داشت و مثقال طلای آبشده در نیمه بالای کانال ۱.۹ میلیون تومان قرار گرفت. دلار آمریکا در بازار آزاد تا میانه کانال ۱۴ هزار تومانی و در صرافی ملی در محدوده ۱۴۲۰۰ تومان قیمت خورد.
در پنجمین روز هفته از صبح قیمت‌ها روی مدار صعودی حرکت کردند و سطوح مقاومتی را پشت سر گذاشتند تا راه برای صعودهای بعدی باز شود.

برخی فعالان معتقدند شایعه گران شدن بنزین در رشد قیمت دلار موثر می بوده است، اما بیشتر کارشناسان و خود معامله‌گران رشد نرخ حواله درهم را مهمترین عامل افزایش قیمت می‌دانند. امروز حواله درهم از محدوده 3910 تا 3970 تومان پیشروی کرد.

کارشناسان و فعالان معتقدند ، قیمت دلار در آینده در سمت تقاضا بیشتر از سه فاکتور تاثیر خواهد گرفت. اولی نرخ حواله درهم امارات است که افزایش یا کاهش آن به سرعت بر بازار داخلی انعکاس می یابد. متغیر دوم در سمت تقاضا، مربوط به تقاضای فیزیکی اسکناس در بازار داخلی است که بیشتر آن را می توان در بخش تقاضای احتیاطی قرار داد. فاکتور سومی که می تواند تقاضا را در بازار داخلی بالا ببرد، سرایت نوسان از دیگر بازارها و کالاها به بازار ارز است.

قیمت انواع سکه و طلا
سکه امامی (طرح جدید) روز گذشته با قیمت 4 میلیون و 980 تومان به کار خود پایان داد و از صبح امروز روی مدار صعودی حرکت کرد. سکه تا ظهر از مرز 5 میلیون تومانی عبور کرد و تا 5 میایون و 35 هزار تومان نیز پیش رفت و در لحظه تنظیم گزارش (حوالی ساعت 7 عصر) هر قطعه سکه امامی 5 میلیون و 25 هزار تومان است.

سکه بهار آزادی (طرح قدیم) امروز با رشد 50 هزار تومانی نسبت به سه‌شنبه به رقم 4 میلیون و 700 هزار تومان رسید. نیم‌سکه 2 میلیون و 750 هزار تومان (ریزش 50 هزار تومانی)، ربع‌سکه 1 میلیون و 780 هزار تومان (ریزش 70 هزار تومانی) و سکه گرمی 980 هزار تومان قیمت خورد.

مثقال طلای آب‌شده روز گذشته نهایتاً نرخ 1 میلیون و 938 هزار تومان را به ثبت رساند و امروز هر مثقال طلای 17 عیار با نرخ 1 میلیون و 950 هزار تومان کار خود را آغاز کرد. مظنه طلا بعدازظهر به محدوده 1 میلیون و 960 هزار تومان راه یافت و در لحظه تنظیم گزارش (حوالی ساعت 7عصر) مثقال طلا رقم 1 میلیون و 962 هزار تومان را ثبت کرد.

اونس طلا در بازار جهانی امروز 1281 دلار بود. عصر امروز در بازار داخلی گرم طلای 18 عیار بالای 440 هزار تومان و گرم طلای 24 عیار بالای 590 هزار تومان قیمت خورد.

قیمت دلار و ارزهای رایج
صرافی ملی صبح امروز نرخ خرید‌وفروش دلار و یورو را 100 تومان و عصر نیز 100 تومان دیگر افزایش داد. عصر امروز قیمت خرید دلار آمریکا 14,150 تومان، و قیمت فروش آن 14,250 تومان بود. همچنین قیمت خرید و فروش یورو به ترتیب 16,000 تومان 16,100 تومان اعلام شد. همچنین عصر امروز قیمت پوند انگلیس در صرافی‌های بانکی در آستانه 19 هزار تومان بوده است.

در بازار غیررسمی دلار آمریکا که روز گذشته تا محدوده 14500 تومان پیشروی کرد.

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۳:۳۷
اقتصاد نیوز |
تعداد بازدید : ۱۰۱

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید