امروز پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ ۱۴:۱۴

اخبار

آبرسانی روستاهای خراسان شمالی

۴۲۰ میلیارد ریال برای آبرسانی روستاهای خراسان شمالی هزینه شد

۴۲۰ میلیارد ریال برای آبرسانی روستاهای خراسان شمالی هزینه شد
سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی گفت: در سال ۹۷، ۶۵۰ میلیارد ریال اعبتار برای اجرای طرح های آبرسانی به روستاها برای این شرکت مصوب شد که از این میزان ۴۲۰ میلیارد ریال هزینه شد.
رمضانعلی حسن زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سال ۹۷، از محل اعتبارات سه درصد نفت، ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار مصوب شد که از این میزان، تمام اعتبار ابلاغ شد و ۷۰ درصد تخصیص یافت.

وی افزود: از محل اعتبارات توازن، ۲۳۰ میلیارد ریال اعتبار مصوب شد که تنها ۶۰ میلیارد ریال از این رقم به دست رسید و از محل منابع سفر رهبر معظم انقلاب هم ۴۵ میلیارد ریال اعتبار مصوب شد که تمام این میزان اعتبار به دست رسید و هزینه شد.

وی خاطرنشان کرد: از محل تبصره ۶ هم ۱۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال اعتبار مصوب شد که تمام این منابع به دست رسید و از محل ماده ۱۰ و ۱۲ بحران، ۱۳ میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی شبکه ها و خطوط آسیب دیده از حادثه های مختلف مصوب شده است که تنها نیمی از آن تخصیص یافته است.

حسن زاده خاطرنشان کرد: از محل منابع تملک استانی هم ۲ میلیارد ریال که تخصیص یافت، از محل منابع صندوق توسعه ملی ۱۰۰ میلیارد ریال نقدی تخصیص یافت و از منابع مربوط به اسناد خزانه اسلامی، برای آبرسانی به مجتمع های اولویت دار استان ۷۴ میلیارد ریال مصوب شد.

وی افزود: از محل منابع توازن منطقه ای هم برای مجتمع های آبرسانی استان ۷۰ میلیارد ریال اعتبار مصوب شد که ۱۴ میلیارد از این میزان ریال به دست رسید همچینن برای اجرای فاضلاب روستایی هم ۶ میلیارد ریال اعتبار به دست رسید.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی گفت: سال ۹۷، میزان اعتبار تخصیص یافته از محل پروژه ها توازان تخصیص کم بوده است.

خسارت ۱۱۰ میلیارد ریالی سیلاب

حسن زاده در بخش دیگر سخنان خود درباره خسارت های بارندگی های امسال خاطرنشان کرد: بارندگی ها و سیلاب سال جاری ۱۱۰ میلیارد ریال به تاسیسات این شرکت در روستاها خسارت وارد کرده است.

وی اظهار داشت: خسارت سیل در ۹۶ روستای استان گزارش شده است و در آن ۱۴ کیلومتر شبکه، ۴۰ کیلومتر خط انتقال و ۴۵ تاسیسات زیربنایی آسیب دیده است.

وی با بیان اینکه تا کنون هیچ اعتباری برای بازسازی مناطق آسیب دیده از سیل تخصیص داده نشده است افزود: با تلاش مهندسان این شرکت، آبرسانی به تمام روستاها به صورت موقت حل شده است اما برای حل مشکل به صورت پایدار، باید اعتبار مورد نیاز تخصیص یابد.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی گفت: اگر این میزان اعتبار به موقع به دست نرسد، اجرای پروژه هایی همچون ساخت دیوار ساحلی با مشکل روبه رو می شود و منابع آب روستایی از دست می رود.

شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی بیش از ۱۲۱ هزار مشترک آب دارد.

حدود ۴۴ درصد از جمعیت ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در روستاها ساکن هستند.
۱۸ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۳
ایرنا |
تعداد بازدید : ۳۱

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید