امروز شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ ۱۶:۱۱

اخبار کشاورزی

سرما و باران به ۲ هزار هکتار از مزارع شادگان خسارت زد
مدیر اداره جهاد کشاورزی شادگان با اشاره به وقوع بارندگی و سرمای شدید طی هفته های گذشته در این شهرستان گفت: حدود ۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی شادگان بر اثر سرما و باران دچار خسارت شد.
۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
[ تعداد بازدید : ۶۷ ]
کشور در ساخت کمباین غوزه‌چینی خودکفا است
مدیرکل دفتر پنبه، دانه‌های روغنی و محصولات صنعتی وزارت جهادکشاورزی گفت: کشور در ساخت نوعی از کمباین‌های غوزه‌چینی خودکفا است و در صورت ثبت درخواست این کمباین‌ها در کشور ساخته می‌شود.
۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸
[ تعداد بازدید : ۷۷ ]
وابستگی به واردات دانه‌های روغنی، ننگ بخش کشاورزی است
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: با توجه به پیشرفت‌ها در بخش کشاورزی، وابستگی به واردات دانه‌های روغنی و کنجاله، مایه ننگ این بخش است.
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۹:۴۲
[ تعداد بازدید : ۷۶ ]
سیاست افزایش تولیدات کشاورزی در پنج سال
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی یکی از چالش‌های بخش کشاورزی را پایین بودن عملکرد عمومی در این بخش دانست و گفت: در نظر داریم طی پنج سال عملکرد تولیدات کشاورزی در هکتار افزایش پیدا کند.
۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۹:۲۶
[ تعداد بازدید : ۷۵ ]
سطح زیر کشت گندم به ۶ میلیون هکتار رسید
ایمانی گفت: بر اساس پیش‌بینی‌های وزارت جهاد کشاورزی، ۲ میلیون هکتار گندم آبی و ۴ میلیون هکتار گندم دیم برای سال زراعی جدید کشت شد.
۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۴
[ تعداد بازدید : ۷۹ ]
فناوری نمک‌زدایی آب دریا برای گلخانه‌ دریایی بومی‌سازی می‌شود
طرح احداث پایلوت گلخانه دریایی استان بوشهر عنوان پروژه‌ای است که با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در دانشگاه خلیج فارس در حال انجام است تا با انجام آن، فناوری تامین آب موردنیاز گلخانه از طریق نمک‌زدایی آب دریا در کشور بومی‌سازی شود.
۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷
[ تعداد بازدید : ۷۱ ]
گوجه فرنگی قاچاق به مقصد نرسید
ماموران گمرک در شهرهای قصر شیرین و دیر موفق به کشف محموله های قاچاق گوجه فرنگی شدند که قرار بود در قالب صادرات پیاز و تره بار از کشور خارج شود.
۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۹:۴۲
[ تعداد بازدید : ۷۴ ]
دلیل عقب ماندگی ضریب مکانیزاسیون با کشور‌های پیشرفته دنیا چیست؟
علی رغم سرمایه گذاری مناسب طی سال‌های اخیر در حوزه مکانیزاسیون خردبودن اراضی، قیمت بالای ماشین آلات و نبود امنیت خاطر سرمایه گذار موجب شده که با کشور‌های توسعه یافته دنیا فاصله چندانی داشته باشیم.
۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۱
[ تعداد بازدید : ۶۸ ]
استمرار حیات بخش باغبانی تنها در گرو صادرات
با توجه به رشد چندبرابری محصولات باغی نسبت به سال قبل، اعطای مشوق صادراتی به صادرکنندگان و روان سازی صادرات امری حیاتی برای نجات بخش باغبانی کشور به شمار می‌رود.
۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۰
[ تعداد بازدید : ۶۸ ]
بخش کشاورزی و صنعت کرمان با وزارت خارجه ارتباط برقرار می‌کند
معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران از ارتباط بخش کشاورزی و صنعت کرمان با مجموعه وزارت خارجه خبر داد و گفت: تمام تلاش خود را برای برقراری هرچه بیشتر ارتباط با مجموعه کشاورزی این استان انجام می‌دهیم.
۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱
[ تعداد بازدید : ۷۳ ]
۸۷ طرح بخش کشاورزی استان اردبیل توسط رییس‌جمهوری افتتاح ‌شد
۸۷ طرح عمرانی و تولیدی بخش کشاورزی استان اردبیل امروز چهارشنبه همزمان با سفر حجت‌الاسلام حسن روحانی رییس‌جمهوری اسلامی ایران طی آیینی و با ارائه گزارش به صورت ویدئوکنفرانس توسط عباس کشاورز سرپرست وزارت جهاد کشاورزی افتتاح ‌شد.
۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵
[ تعداد بازدید : ۶۲ ]
حرکت هلدینگ ثروت آفرینی مازندران از ایستگاه نخست
هلدینگ ثروت آفرینی مازندران که پیش‌بینی می‌شد در نخستین قدم ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه جذب کند، عصر یکشنبه هفته جاری در نخستین نشست اجرایی خود فقط توانست ۱۰ میلیارد تومان سرمایه جذب کند، در حالی که آمارها نشان می‌دهد نقدینگی استان مازندران حدود ۲ هزار تریلیون تومان است.
۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹
[ تعداد بازدید : ۶۷ ]
ارقام جدید مرکبات در کشور کشت می‌شود
مدیرکل دفتر امور میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی گفت که این وزارتخانه به دنبال شناسایی و رواج کشت ارقام جدیدی از مرکبات در کشور است که در بازه زمانی طولانی‌تری قابل برداشت باشد.
۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴
[ تعداد بازدید : ۷۲ ]
کندی خرید پرتقال شب عید از باغداران مازندرانی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از آنچه که کندی روند خرید و ذخیره سازی پرتقال مورد نیاز شب عید کشور از باغداران مازندرانی نامید، ابراز نگرانی کرد.
۰۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۳
[ تعداد بازدید : ۷۵ ]
کشت پنبه به مازندران بر می‌گردد
استاندار مازندران گفت که با تامین سرمایه مورد نیاز کشاورزان ، کشت پنبه در مزارع مناطق شرقی و مرکزی این استان رونق می‌گیرد تا از این طریق صنعت نساجی استان هم احیاء شود.
۰۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۲
[ تعداد بازدید : ۸۸ ]
انتصاب های جدید در وزارت جهاد کشاورزی
«عباس کشاورز» سرپرست وزارت جهاد کشاورزی، در احکام جداگانه ای، سرپرست دفتر وزارتی و مشاور منابع طبیعی این وزارتخانه را منصوب کرد.
۰۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲
[ تعداد بازدید : ۶۵ ]
مجوز واردات آناناس و انبه در برابر صادرات سیب درختی ابلاغ شد
«اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس جمهوری، مصوبه مجوز واردات آناناس و انبه در برابر صادرات سیب درختی ایران را برای اجرا ابلاغ کرد.
۰۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳
[ تعداد بازدید : ۸۰ ]
خیارکاران جنوب کرمان در تکاپوی بازاریابی
توقف صادرات خیارسبز به کشور عراق و کاهش غیر منتظره قیمت این محصول در سال جاری، کشاورزان هفت شهرستان جنوبی استان کرمان را در یافتن بازارهای جدید به تکاپو انداخته است.
۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲
[ تعداد بازدید : ۷۳ ]
رشد بخش کشاورزی اقتصاد کشور را نجات داد
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه وضعیت تولید بخش کشاورزی مطلوب است گفت: رشد بخش کشاورزی در دو سال اخیر، اقتصاد کشور را نجات داد.
۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷
[ تعداد بازدید : ۶۶ ]
توسعه بازار زعفران با تشکیل صندوق کالایی
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: در حال تاسیس یک تشکل تخصصی زعفران با اشکال پیشنهادی حقوقی هستیم تا تولید و بازار زعفران توسعه یابد.
۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱
[ تعداد بازدید : ۶۸ ]
تغییر الگوی کشت ضرورت حفظ کشاورزی در کویر قم
افزایش دمای هوا و کاهش منابع آبی قم طی سال‌های اخیر موجب شده تا از اجرای راهبرد تغییر الگوی کشت به‌عنوان مهم‌ترین عامل حفظ کشاورزی در این منطقه کویری یاد شود.
۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۹:۵۲
[ تعداد بازدید : ۶۷ ]
اصفهان، میزبان معتبرترین نمایشگاه کشاورزی کشور می‌شود
هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی جامع صنعت کشاورزی (آبیاری، زراعت، نهاده‌ها و باغبانی) به عنوان معتبرترین رویداد نمایشگاهی این بخش کشور در اصفهان برپا می‌شود.
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸
[ تعداد بازدید : ۶۶ ]
تربت‌حیدریه، بزرگ‌ترین تولیدکننده بذر گندم در خراسان رضوی
مدیر جهادکشاورزی تربت‌حیدریه گفت: این شهرستان با تولید سالانه 10 هزار تن بذر گندم، بزرگ‌ترین مرکز توزیع این محصول به سایر شهرستان‌های استان به شمار می‌رود.
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۱
[ تعداد بازدید : ۱۱۶ ]
بیش‌از ۶هکتار گلخانه در سیستان و بلوچستان ایجاد می‌شود
رییس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: بیش‌از ۶ هزار و ۸۰۰ هکتار گلخانه طی پنج سال آینده در این استان ساخته می‌شود.
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۹
[ تعداد بازدید : ۷۸ ]
مصرف سم در بخش کشاورزی استان مرکزی کمتر از میانگین کشوری است
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی میزان مصرف سموم برای تولید محصولات کشاورزی در واحد سطح این استان را ۲۵۰ گرم کمتر از میانگین کشوری برآورد کرد و گفت: سرانه مصرف سموم در استان‌ به ازای هر هکتار ۵۰۰ گرم ماده موثر و در کشور ۷۰۰ تا ۷۵۰ گرم است.
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
[ تعداد بازدید : ۹۳ ]
قزوین رتبه نخست پوشش بیمه باغ‌ها را در کشور دارد
استان قزوین در سال زراعی جاری رتبه نخست ضریب پوشش بیمه‌ای باغ‌ها در کشور را به خود اختصاص داده است.
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳
[ تعداد بازدید : ۹۰ ]
ازبازار اوراسیا تا لزوم حفظ پویایی صنعت فرش قم
بازار اوراسیا بستر مناسبی برای صادرات محصولات کشاورزی قم، حمایت از قنوات برای پذیرش سرریز جمعیت، لزوم حفظ پویایی صنعت فرش، احصای راهکارهای رفع معضل کمبود فضاهای آموزشی، اعطای تسهیلات کم‌بهره برای نوسازی بافت فرسوده و اشکال هندسی خیابانهای قم از اخبار هفته گذشته این استان می‌باشد.
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
[ تعداد بازدید : ۱۳۶ ]
مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامعه
حذف و یا کاهش مصرف آفت کش‌ها و سموم شیمیایی با اجرای طرح کارآمد مدیریت تلفیقی آفات می تواند به نوعی سلامت جسمی افراد و در نهایت جامعه را تامین کند.
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۳
[ تعداد بازدید : ۱۴۰ ]
مازندرانی‌ها امسال یک میلیون و ۷۰۰هزار اصله نهال می‌کارند
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران گفت: طرح نهضت سبز با هدف فرهنگ سازی برای ترویج نهال‌کاری با کاشت ۱۰۰ هزار نهال در این خطه شمال کشور شروع شد.
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷
[ تعداد بازدید : ۹۱ ]
ایجاد ۲۰۰۰ شغل گلخانه‌ای در همدان
مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی استان همدان از احداث ۷۰ هکتار گلخانه در سالجاری خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی شده در سالجاری حدود ۷۰ هکتار گلخانه در سطح استان ایجاد شود.
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷
[ تعداد بازدید : ۷۳ ]
مجوزی برای صادرات خاک کشاورزی صادر نشده است
معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: تاکنون مجوزی برای صدور خاک کشاورزی صادر نشده است و خاک صنعتی با مجوز وزارت صنعت، معدن و تجارت از کشور خارج می شود.
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰
[ تعداد بازدید : ۷۹ ]
۳۹ هزار کیلوگرم زعفران از کشاورزان خریداری شد
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از خرید حدود ۳۹ هزار کیلوگرم زعفران (طلای سرخ) به منظور حمایت از کشاورزان کشور خبر داد.
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۹:۴۵
[ تعداد بازدید : ۷۹ ]
برگزاری کارگاه "آموزش نرم‌افزار SAS" در دانشگاه تربیت مدرس
انجمن علمی زراعت دانشگاه تربیت مدرس کارگاه "آموزش نرم‌افزار کاربردی SAS از مقدماتی تا پیشرفته" را برگزار می‌کند.
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۱
[ تعداد بازدید : ۶۹ ]
جذب بودجه ۴ میلیون دلاری برای تولید انرژی زیستی
پژوهشگران آمریکایی موفق شدند برای ارائه فناوری جدید خود در زمینه بهبود تولید انرژی زیستی، بودجه‌ای به مبلغ چهار میلیون دلار به دست آورند.
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸
[ تعداد بازدید : ۷۷ ]
کشاورزان یکی از عوامل توسعه کشت‌های گلخانه‌ای در رودان
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رودان با اشاره به رتبه اول کشت های گلخانه ای در این شهرستان گفت: کشاورزان پیشرو یکی از عوامل توسعه کشت‌های گلخانه‌ای در شهرستان رودان هستند.
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷
[ تعداد بازدید : ۸۳ ]
برداشت ۱۸ هزار تن طلای سفید از کشتزارهای خراسان شمالی
۱۸ هزار تن وش پنبه از سطح هفت هزار و ۲۰۰ هکتار کشتزارهای استان خراسان شمالی برداشت شد.
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷
[ تعداد بازدید : ۸۸ ]
سامانه مانیتورینگ سموم کشاورزی، خردادماه ۹۹ راه‌اندازی می‌شود
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: به منظور کنترل عرضه و مصرف سموم بخش کشاورزی در کشور، سامانه مانیتورینگ سموم تا پایان خردادماه سال ۹۹ راه‌اندازی می‌شود.
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۰
[ تعداد بازدید : ۸۰ ]
افزایش بی سابقه در انتظار قیمت محصولات کشاورزی
بانک جهانی پیش بینی کرده است در سال 2020 قیمت محصولات کشاورزی به شدت افزایش خواهد یافت.
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵
[ تعداد بازدید : ۷۴ ]
رویداد راهکارهای پیاده‌سازی کشاورزی هوشمند افتتاح شد
در هفته ایران دیجیتال، فروم اینترنت اشیا ایران و سازمان فضایی رویداد راهکارهای پیاده‌سازی کشاورزی هوشمند را با حضور فعالان این عرصه برگزار کردند.
۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۹:۴۴
[ تعداد بازدید : ۸۵ ]
۶۵۰ تن دانه روغنی کنجد از مزارع دلگان برداشت شد
فرماندار دلگان در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: حدود ۶۵۰ تن محصول دانه روغنی کنجد از سطح ۶۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی این شهرستان برداشت شد.
۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۹:۳۱
[ تعداد بازدید : ۸۸ ]