امروز شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ ۱۳:۱۸

اخبار اقتصادی

رشد ۴۰ درصدی صادرات صنایع کوچک تا پایان مردادماه
معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: مطابق آمارهای سازمان توسعه تجارت و گمرک جمهوری اسلامی ایران در پنج ماه نخست امسال بیش از یک میلیارد و ۳۰ میلیون یورو صادرات غیرنفتی توسط واحدهای کوچک و متوسط (SME) انجام شده است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال بیش از ۴۰ درصد رشد داشته است.
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲
[ تعداد بازدید : ۸ ]
صنایع فولاد تحریم را دور زده است
سبحانی گفت: خوشبختانه کاتالیست در ایران به خوبی رونق گرفته است و جای نگرانی از بابت کمبود مواد اولیه وجود ندارد.
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵
[ تعداد بازدید : ۷ ]
افزایش ۱۱.۶ درصدی تولید محصولات فولادی در چهار ماه ابتدایی سال
بر اساس گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت از چهار ماهه ابتدایی امسال، تولید محصولات فولادی در این دوره زمانی به هفت میلیون و ۲۰۴ هزار و ۵۰۰ تن رسید که نسبت به ۶ میلیون و ۴۵۳ هزار و ۲۰۰ تن عملکرد پارسال، ۱۱.۶ درصد رشد دارد.
۰۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۹:۳۱
[ تعداد بازدید : ۱۳ ]
ارزآوری ۶.۴ میلیارد دلاری صادرات محصولات کشاورزی
مدیرکل دفتر توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی گفت: صادرات بخش کشاورزی و غذا در سال گذشته، ۶.۴ میلیارد دلار برای کشور ارزآوری داشته است.
۰۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۹:۲۴
[ تعداد بازدید : ۱۳ ]
فاز دو طرح احیای دشت خوزستان ۱۲ هزار میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد
مدیر عامل موسسه جهاد نصر وزارت جهاد کشاورزی گفت: اجرای فاز دوم طرح احیای دشت‌های خوزستان و ایلام در سطح ۲۵۵ هزار هکتار نیازمند ۱۲ هزار میلیارد تومان اعتبار است که امیدواریم هرچه سریعتر تامین اعتبار آن انجام شود.
۰۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
[ تعداد بازدید : ۱۲ ]
رشد ۳ درصدی تولید کنسانتره سنگ آهن نسبت به سال قبل
تولیدکنندگان بزرگ سنگ آهن کشور از ابتدای فروردین تا پایان تیر، ۱۵ میلیون و ۹۰۳ هزار و ۱۶۵ تن کنسانتره سنگ آهن تولید کردند.
۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱
[ تعداد بازدید : ۱۴ ]
۲۲ حوزه آبخیز البرز کنترل سیلاب می‌شود
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: برای سال جاری در ۲۲ حوزه آبخیز استان البرز، عملیات مختلف آبخیزداری و عموما مکانیکی با اولویت کنترل سیلاب و فرسایش در نظر گرفته شده و عملیات اجرایی آن آغاز شده است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۹:۵۴
[ تعداد بازدید : ۲۰ ]
۲۰۰ طرح صنعتی در کشور آماده بهره‌برداری است
معاون طرح و برنامه وزیر صنعت،معدن و تجارت گفت: ۲۰۰ طرح صنعتی استان‌های مختلف کشور در سال رونق تولید آماده بهره‌برداری است.
۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
[ تعداد بازدید : ۲۷ ]
افزایش تولیدات صنایع کوچک با برنامه ریزی دقیق
رضیان گفت: افزایش برنامه‌ریزی درست، بررسی ظرفیت‌ها و کشش بازار ایران برای تولیدات صنایع کوچک در دست اقدام است.
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶
[ تعداد بازدید : ۱۵ ]
طلا تا ۱۶۰۰ دلار صعود می‌کند
تحلیلگران بانک گلدمن ساکس بر این باورند که صعود هر اونس طلا به بالای مرز ۱۵۰۰ دلار تازه شروع روند افزایشی این فلز ارزشمند است.
۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹
[ تعداد بازدید : ۱۸ ]
بیمه آبزی پروری اجباری می شود
معاون آبزی پروری سازمان شیلات ایران گفت: براساس تنظیم دستورالعملی با صندوق بیمه کشاورزی که بزودی ابلاغ می‌شود، بیمه آبزی پروری از امسال در کشور اجباری خواهد شد .
۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
[ تعداد بازدید : ۲۶ ]
قیمت گوشت گوساله ۳۰ و گوسفند ۱۵ هزار تومان باید کاهش یابد
رئیس اتحادیه دامداران گفت: با توجه به پایین آمدن قیمت دام زنده سبک و سنگین، قیمت گوشت قرمز نیز باید کاهش یابد بنابراین مسئولان دستگاه‌های متولی و نظارتی باید این موضوع را پیگیری کنند.
۰۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۹:۵۱
[ تعداد بازدید : ۳۱ ]
شرایط واردات کاغذ با ارز نیمایی
به دنبال حذف کاغذ از لیست دریافت‌کنندگان ارز ۴۲۰۰ تومانی اکنون بانک مرکزی شرایط تازه‌ای برای ترخیص و واردات این کالا تعریف کرده‌ است؛ واردکنندگانی که تا خردادماه امسال کالای آنها ترخیص نشده باید مابه‌التفاوت تا نرخ ۹۰۰۰ تومان سامانه نیما را بپردازند.
۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۹:۳۷
[ تعداد بازدید : ۳۰ ]
پیشنهاد تولیدکنندگان برای کنترل قیمت گوشت
رئیس شورای تامین دام از نامه دامداران و دامپروران به معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی خبرداد و گفت: تولیدکنندگان این صنعت عرضه هر کیلوگرم لاشه گوشت گوساله با قیمت ۵۶ هزارتومان را خواستار شدند تا با حذف دلالان قیمت در بازار مصرف کاهش یابد.
۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۹:۳۱
[ تعداد بازدید : ۳۶ ]
بزرگترین شرکت لوله ساز دنیا همچنان در بلاتکلیفی صادراتی
مدیرعامل کارخانجات نورد و لوله صفا و نورد و پروفیل ساوه گفت: به دلیل مشکلاتی که بر سر راه این واحدهای صنعتی قرار دارد صادرات این کارخانجات همچنان بلاتکلیف باقی مانده است.
۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۹:۵۴
[ تعداد بازدید : ۴۳ ]
۳ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان ری رفع تصرف شد
بخشدار قلعه نو شهرستان ری گفت: سه هکتار از اراضی ملی این بخش در جنوب تهران با هدف مبارزه با متخلفان و پیشگیری از تصرف های غیرقانونی رفع تصرف شد.
۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷
[ تعداد بازدید : ۴۷ ]
آنچه باید درباره کارت سوخت بدانید
استفاده از کارت سوخت از بیستم مردادماه اجباری شده و و از این تاریخ تمام خودروها تنها با کارت می‌توانند سوخت دریافت کنند؛ اما آن‌طور که شرکت ملی پخش و پالایش فرآورده‌های نفتی به ایسنا اعلام کرده، وضعیت جایگاه‌های سوخت کشور در شرایط مطلوبی است و جای نگرانی در این حوزه وجود ندارد.
۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۹:۴۷
[ تعداد بازدید : ۳۹ ]
صادرات بیش از ۶ هزارتن تخم مرغ طی ۱.۵ ماه
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغ تخمگذار گفت: در یک و نیم ماه گذشته بیش از ۶ هزارو ۵۰۰ تن تخم مرغ به کشورهای هدف صادر شده است.
۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۹:۳۶
[ تعداد بازدید : ۴۱ ]
احتمال کاهش تولید مرغ در ماه های آتی
عضو هیات مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی ایران اعلام کرد: با توجه به پایین بودن قیمت گوشت مرغ طی ماه های اخیر و ضرر و زیان تولید کنندگان، احتمال کاهش تولید مرغ گوشتی در ماه های آتی وجود دارد.
۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۹:۳۲
[ تعداد بازدید : ۳۱ ]
چهار هزار میلیاردریال به عشایر برای تولید گوشت قرمز پرداخت شد
سازمان امور عشایری گفت: چهار هزار میلیارد ریال برای تکمیل زنجیره تولید گوشت قرمز بهار ۹۸ به عشایر کشور پرداخت شد.
۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶
[ تعداد بازدید : ۲۹ ]
آتش زیر خاکستر
«دنیای اقتصاد» تداوم قیمت‌گذاری بر مبنای ارز نیمایی در بازارهای کالا را بررسی کرد
۱۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹
[ تعداد بازدید : ۴۴ ]
با کاهش کارمزد شرکت بورس موافقت شد
صبح امروز نوزدهمین جلسه کمیته تخصصی پتروشیمی (ستاد تنظیم بازار) برگزار شد که سه مصوبه مهم داشت.
۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۴
[ تعداد بازدید : ۴۱ ]
سلامت کارت سوخت شخصی خود را امتحان کنید
به منظور کسب اطمینان از صحت عملکرد کارت سوخت، مالکان تمامی خودروها و موتورسیکلت‌ها تا پایان تیرماه حداقل یک بار از کارت سوخت شخصی خود استفاده و در صورت بروز هر گونه مشکل احتمالی با شماره ۰۹۶۲۷ تماس بگیرند.
۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷
[ تعداد بازدید : ۴۸ ]
قیمت نفت جهش کرد
پس از این‌که ترامپ گفت در اجلاس جی ۲۰، دیداری مبسوط با رییس‌جمهور چین خواهد داشت، قیمت نفت آمریکا ۴ درصد جهش کرد
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۴
[ تعداد بازدید : ۶۵ ]
نفس مستاجران به شماره افتاد
حمایت هوشمند از عرضه مسکن، راه اندازی و استفاده از سامانه املاک و اسکان، اجرای مالیات های تنظیمی و راه اندازی اپراتورهای بزرگ اجاره داری از ابزارهای دولت ها برای تنظیم بازار اجاره است.
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۲
[ تعداد بازدید : ۵۵ ]
فاینانس روسی قطاربرقی فعال شد
کمیسیون امور زیربنایی هیئت دولت اعلام کرد در حالی که وزارت صنعت با ثبت سفارش واردات خودرو از سوی راه آهن مخالف است، وزارت راه درخواست صدور مجوز واردات آن را به دولت داده است.
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰
[ تعداد بازدید : ۵۲ ]
خودرویی که 135 میلیون تومان ارزان‌ شد
ریزش قیمت خودرو از سه روز پیش آغاز شده است. قیمت خودرو که از شهریور سال گذشته روند صعودی به خود گرفته بود و مردم هر روز با قیمت‌های جدید شوکه می‌شدند بعد از گذشت 9 ماه کاهشی شد.
۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶
[ تعداد بازدید : ۱۰۱ ]
جزییات تشویق و تنبيه دولت برای مصرف‌کنندگان
مصوبه دولت درباره بهای آب و برق هم شامل پرمصرف‌ها می‌شود و هم شامل کم مصرف‌ها؛ به طوری که یک روی سکه آن از جریمه پرمصرف‌ها و روی دیگر آن ارائه تخفیف به خانوارهایی می‌گوید که مصرف آب یا برق ماهانه آن‌ها پایین‌تر از الگوی مصرف باشد.
۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۴
[ تعداد بازدید : ۷۳ ]
افزایش 16 درصدی صدور جواز تاسیس صنعتی
بررسی آمارهای منتشر شده وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می دهد در 11 ماهه پارسال 21 هزار و 358 فقره جواز تاسیس صنعتی صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه سال 96، 15.9 درصد افزایش یافته است.
۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
[ تعداد بازدید : ۷۵ ]
مصرف سوخت در ایران چقدر است؟
تعداد خودروها در ایران به ازای هر ۱۰۰۰ نفر، ۲۴۰ دستگاه و متوسط مصرف روزانه بنزین در سال ۱۳۹۷ حدود ۸۸ میلیون لیتر بوده است. بر اساس اعلام مؤسسه مطالعات و کنترل ترافیک تهران، مصرف بنزین طی سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۷ کمی کمتر از ۵۰ درصد افزایش داشته است.
۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۷
[ تعداد بازدید : ۹۳ ]
استفاده از رمز یک‌بار مصرف اختیاری شد
رمز یکبار مصرف از امروز اول خرداد به صورت انتخابی و اختیاری در دسترس مشتریان بانک‌ها قرار می‌گیرد و مشتریان می‌توانند از آن استفاده کنند.
۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۵
[ تعداد بازدید : ۸۲ ]
"نه" به دلار!
سرمایه‌گذاری در بازار ارز نه‌تنها ریسک زیان را برای خریدار در پی دارد، بلکه در سطوح گسترده به اقتصاد و مردم نیز فشار می‌آورد. از سوی دیگر باتوجه به کاهش ۲۰۰۰ تومانی نرخ ارز در دو هفته و هشدارهای رییس کل بانک مرکزی نسبت به اینکه نوسانات بازار ارز سیاسی است و این بانک هر زمان که بخواهد نتیجه بازار را با ذخایری که دارد تغییر می‌دهد، سرمایه‌گذاری در این بخش به شدت مورد هشدار و ریسک قرار دارد.
۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۴
[ تعداد بازدید : ۸۴ ]
رشد اقتصادی ژاپن همه را غافلگیر کرد
اقتصاد نیوز: با وجود پیش بینی ها برای ثبت رشد منفی، اقتصاد ژاپن همه را غافلگیر کرد.
۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۱
[ تعداد بازدید : ۳۵ ]
قیمت خرید دلار در بانک‌ها
قیمت خرید دلار امروز در شعب ارزی بانک‌ها ۱۳ هزار و ۳۵۳ تومان تعیین شد.
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۹
[ تعداد بازدید : ۶۱ ]
سقوط آزاد در بازار سکه
قیمت سکه تمام‌ بهار آزادی در بازار تهران امروز 4میلیون و 588 هزار تومان و قیمت طلای ۱۸ عیار 413 هزار تومان ارزش‌گذاری شد.
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۷
[ تعداد بازدید : ۶۰ ]
افزایش ۹.۵ درصدی قیمت CNG از فردا
از آنجایی که فروش گاز CNG‌ در جایگا‌ه‌های سوخت بر اساس واحد کیلوگرم انجام می شود، با تبدیل واحدها و بر مبنای مصوبه هیئت وزیران، قیمت فروش هر کیلوگرم سوخت CNG که هم‌اکنون ۶۰۰۰ ریال است، از ساعت ۲۴ امشب به ۶۵۶۸ ریال افزایش می یابد.
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۳
[ تعداد بازدید : ۶۷ ]
صف‌شکنی با کالابرگ الکترونیک
«شکر تعاونی تمام شد، لطفا سوال نفرمایید»، «تعویق توزیع اینترنتی گوشت تنظیم بازار با کد ملی»، «خروج 327 میلیون دلار ارز برای واردات موز»، یک خانم خانه دار در گفت‌وگو با خبرنگار تلویزیون: «از 5 صبح در صف ایستاده‌ام برای 2 کیلو گوشت، هنوز خبری نیست!»، «کشف 900 تن شکر احتکار شده در مشهد»، «دلالان آهن نو خریداری شده با ارز 4200 تومانی را قراضه کردند و در بازار آزاد قراضه فروختند»! «گوشت‌های تنظیم بازاری واردشده با هواپیما از شمال، با لنج از جنوب کشور خارج شدند»! یک شهروند: «قیمت‌ها 2-3 برابر شده و معلوم نیست کالاهای تنظیم بازاری کجاست؟» یک سال است که این خبرها و جملات و گزاره‌ها را از تلویزیون و رسانه‌ها یا در کوچه و بازار می‌شنویم و با همه اش حرص می‌خوریم. از یک سو فشار گرانی بر اقشار مختلف، مایه ناراحتی جامعه شده است و از سوی دیگر، انبوه رانت و فساد در جریان توزیع کالاهای به اصطلاح یارانه‌ای و تنظیم بازاری. از همه بدتر، دیدن مردان و زنان در صف‌های طولانی گوشت و شکر است، جایی که گاهی دست خالی هم بر می‌گردند! اما آیا روش بهتری برای حمایت موثرتر، سالم‌تر و محترمانه‌تر از مردم وجود ندارد؟
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۷
[ تعداد بازدید : ۷۶ ]
علت عقب نشینی بانک مرکزی از طرح رمزهای یکبار مصرف
یکی از دلایل بانک مرکزی برای تأخیر در اجرای رمز‌های یکبارمصرف، غیرفعال شدن اپلیکیش‌های موبایلی بانک‌هاست ولی چرا بانکها از سرویس پیامک برای ارسال رمز یکبارمصرف استفاده نمی‌کنند؟
افزایش کلاهبردای‌های اینترنتی آنهم با روش‌های جدید یکی از مهمترین دلایلی است که بانک مرکزی را ترغیب به اجرای طرح رمزهای دوم یکبارمصرف در شبکه بانکی کرده است.
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۴
[ تعداد بازدید : ۷۳ ]
جزئیات تخصیص وام ۲.۵ میلیون تومانی به خودروها
یکی از سیاست‌های دولت طی سال‌های گذشته دوگانه سوز کردن خودروها بوده که برای این مهم نیز اقدامات متعددی انجام شد. اخیرا مدیر سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از اختصاص وام ۲.۵ میلیون تومانی به متقاضیان خبر داد.
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۹
[ تعداد بازدید : ۸۰ ]
برج‌های خالی هتل می‌شوند
طرح تفصیلی جدید (ویژه) منطقه ۲۲ تهران برای تصویب نهایی تحویل شورای‌عالی شهرسازی و‌ معماری کشور شد. جزئیات این طرح از شروط ۵ گانه برای رفع تعلیق از فرآیند صدور پروانه ساختمانی در غربی‌ترین نقطه پایتخت حکایت دارد. در صورت موافقت با پیشنهاد شهرداری، برج‌سازی‌های تا ۲۰ طبقه و همچنین احداث «مال»، متوقف و ساخت‌وساز در مقیاس محدود انجام می‌شود. همچنین مالکان برج‌‌های خالی از سکنه موجود اجازه تغییر کاربری به «هتل آپارتمان» یا «دفترکار» را پیدا می‌کنند. افق جمعیتی منطقه تا ۱۴۰۵ معادل ۵۲۰ هزار نفر است.
برج‌های خالی هتل می‌شوند.
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۷
[ تعداد بازدید : ۷۹ ]