امروز دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ۲۲:۴۰

اخبار آب و فاضلاب

تولید محصولات کشاورزی به بیش از ۱۰۵ میلیون تن رسید
بسیاری از مسئولان بر این باورند که با وجود رشد چندبرابری جمعیت طی سال‌های بعد از انقلاب، در تولید محصولات کشاورزی به رشد چشمگیری دست یافتیم.
۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۳
[ تعداد بازدید : ۶۸ ]
باشگاه خبرنگاران
مانع اصلی بهبود قیمت نفت
قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی اندکی رشد کرد اما روند افزایشی آن تحت تاثیر گسترش پیامدهای اقتصادی اپیدمی ویروس کرونا که در چین آغاز شده است، محدود شد.
۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵
[ تعداد بازدید : ۷۲ ]
ایسنا
اجرای ۴.۶ میلیارد دلار پروژه آب و برق در خارج از کشور
مدیر طرح‌های خارج از کشور شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، مهم‌ترین وظیفه این شرکت را حضور پایدار و سالم شرکت‌ها و تولیدکنندگان داخلی در بازارهای جهانی عنوان کرد و افزود: شرکت‌های فعال در صنعت آب و برق در دهه گذشته توانسته‌اند حدود ۱۰۰ پروژه با ارزشی بیش از ۴.۶ میلیارد دلار را در کشورهای مختلف اجرا کنند.
۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸
[ تعداد بازدید : ۷۴ ]
ایرنا
فرصت‌های اقتصادی مازندران به مدیران شستا معرفی شد
فرصت‌های اقتصادی مازندران در پنج بخش کشاورزی، گردشگری، کشتی‌رانی ، صنعت و معدن و نفت،گاز و پتروشیمی روز چهارشنبه با حضور استاندار و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی مازندران به مدیران هلدینگ سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی ( شستا ) معرفی شد.
۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۹:۳۶
[ تعداد بازدید : ۷۸ ]
ایرنا
پارسال ۱.۴ میلیارد دلار مصنوعات پلاستیک صادر شد
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت میزان صادرات مصنوعات پلاستیکی در سال گذشته را نزدیک به ۵۹۰ هزار تن اعلام کرد و گفت: این میزان صادرات معادل ۱.۴ میلیارد دلار است که بطورعمده به کشورهای همسایه انجام شد.
۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲
[ تعداد بازدید : ۷۵ ]
ایرنا
استاندارد سم آفلاتوکسین در ایران، ۵ برابر سختگیرانه‌تر از استاندارد جهانی
مدیرکل نظارت بر استانداردهای صنایع غذایی، لوازم آرایشی و بهداشتی و حلال سازمان ملی استاندارد ایران گفت: استاندارد سم آفلاتوکسین در ایران پنج برابر سخت‌گیرانه‌تر از استاندارد جهانی بوده و به میزان یک دهم میکروگرم در هر کیلوگرم شیر است.
۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲
[ تعداد بازدید : ۷۱ ]
ایرنا
نفت خام و میعانات گازی از پرداخت مالیات معاف می‌شوند
نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند: نفت و گاز طبیعی خام و میعانات گازی که توسط وزارت نفت (شرکت ملی نفت ایران) به پالایشگاه‌ها فروخته می‌شود، مشمول مالیات بر ارزش افزوده نمی‌شود.
۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
[ تعداد بازدید : ۷۱ ]
ایرنا
صرفه‌جویی ۳۰ درصدی مصرف آب با افزایش مواد آلی خاک
معاون امور آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: اگر بتوانیم سالانه یک دهم درصد به مواد آلی خاک اضافه کنیم، در ۱۰ سال آینده می‌توانیم بین ۳۰ تا ۴۰ درصد در مصرف آب صرفه جویی کرده و ضریب تولید را نیز افزایش دهیم.
۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵
[ تعداد بازدید : ۶۲ ]
ایرنا
رفع نیاز صنعت نفت و گاز در بخش خطوط لوله
امروز دو تفاهم نامه مهم برای رفع نیاز صنعت نفت و گاز در بخش خطوط لوله امضا شد.
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸
[ تعداد بازدید : ۶۳ ]
خبرگزاری تسنیم
تحریم‌ها، سرمایه‌گذاری شرکت‌های پلیمری برای داخلی‌سازی را افزایش داد
نایب رییس انجمن صنایع پلیمر ایران گفت: اکنون بسیاری شرکت‌های پلیمری متاثر از تحریم‌ها، سرمایه‌گذاری برای تعمیق داخلی‌سازی را آغاز کرده‌اند که منجر به رونق در این صنعت شده است.
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
[ تعداد بازدید : ۶۲ ]
ایرنا
علیرغم تحریم‌ها، تکنولوژی به بخش کشاورزی ورود پیدا کرد
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: علیرغم تحریم ها و فشار اقتصادی ظالمانه آمریکا علیه ایران، تولیدکنندگان و سازندگان تلاش خوبی کردند و تکنولوژی‌های خوبی در بخش کشاورزی ورود کرده است.
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۹:۲۴
[ تعداد بازدید : ۵۹ ]
ایرنا
تغییر اقلیم و جابه جایی زمان کاشت درخت در مازندران
کارشناسان باغبانی درمازندران اعلام کردند که با توجه به شرایط و تغییرات اقلیمی این سال‌ها و گرم شدن زمین، نهال‌کاری در دشت و جلگه باید از نیمه دوم دی تا پیش از ۱۵ اسفند در استان انجام شود تا خطر خشک شدن نهال‌ها کاهش یابد.
۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷
[ تعداد بازدید : ۵۹ ]
ایرنا
متقاضیان هلدینگ کشاورزی تسهیلات بانکی دریافت می‌کنند
مدیرکل دفتر محیط زیست و سلامت غذای وزارت جهاد کشاورزی گفت: متقاضیان مراکز پشتیبانی (هلدینگ) کشاورزی تسهیلات بانکی ویژه با سود ۱۵ درصد دریافت می‌کنند.
۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱
[ تعداد بازدید : ۶۴ ]
ایرنا
پرداخت تسهیلات ۷۳۲ میلیارد تومان به توسعه شهرک‌های کشاورزی
منصوری گفت: ابتدای امسال ۷۳۲ میلیارد تومان تسهیلات برای توسعه شهرک‌های کشاورزی پرداخت شده
۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۹
[ تعداد بازدید : ۶۲ ]
باشگاه خبرنگاران
ملخ‌های صحرایی، مهاجمانی که دوباره به جنوب باز می گردند
ملخ های صحرایی اول آبان سال گذشته از شبه جزیره عربستان، امارات و عمان به سمت ایران حرکت کردند و یک هفته بعد اولین دسته‌ های آنها در بندر نخیلو هرمزگان مشاهده شد و اکنون در فاصله کمتر از یکسال، استان دوباره منتظر حمله جدید آنهاست.
۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۹:۲۷
[ تعداد بازدید : ۶۱ ]
ایرنا
قیمت پودر پی وی سی
افزایش تحمیلی قیمت پودر پی وی سی از 13 آبان تا 7 دی 1398 به طورمیانگین 40 درصد بوده و این در حالی است که ممنوعیت افزایش قیمت محصولات نهایی توسط دولت، باعث وارد آمدن زیان های بالا به شرکت های بزرگ و صاحب نام این صنعت شده است.
۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴
[ تعداد بازدید : ۶۹ ]
انتظار سالی سخت برای پلیمری‌ها
ISIC در گزارشی روز گذشته به بررسی دنیای محصولات پتروشیمی در سال ۲۰۲۰ پرداخته و معتقد است فضای این صنعت در سال جدید با ناامنی‌های مهمی دست و پنجه نرم می‌کند.
۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
[ تعداد بازدید : ۶۹ ]
دنیای اقتصاد
انتشار ویراست جدید کتاب مرجع ساختمان و تاسیسات
نسخه جدید کتاب مرجع ساختمان و تاسیسات در دست تدوین و انتشار است.
۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱
[ تعداد بازدید : ۶۷ ]
http://pvc-asso.ir/
لوله گذاری دریایی طرح های گازی پارس جنوبی
لوله گذاری دریایی طرح های گازی پارس جنوبی تکمیل شد
۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱
[ تعداد بازدید : ۶۶ ]
برنا
ایجاد مراکز علم و فناوری درگناوه حمایت می‌شود
فرماندار گناوه گفت: از ایجاد مرکز رشد علم و فناوری و مراکز نوآوری در دانشگاه‌های این شهرستان حمایت و پشتیبانی خواهد شد که امیدواریم هرچه زودتر تحقق یابد.
۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶
[ تعداد بازدید : ۶۰ ]
ایرنا
۸ شهر و ۱۲۰ روستای چهارمحال و بختیاری در دولت تدبیر و امید گازرسانی شد
مدیرعامل شرکت گاز چهارمحال و بختیاری با اشاره به توسعه خطوط انتقال گاز در این استان گفت: هم اکنون به ۸ شهر و بیش از ۱۲۰ روستای این استان در دولت تدبیر و امید گازرسانی شده است.
۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸
[ تعداد بازدید : ۵۳ ]
ایرنا
افزایش نظارت دولت بر بازار نهاده‌های کشاورزی
نایب رییس خانه کشاورز، از افزایش کارآمدی سیاست نظارتی دولت بر بازار نهاده‌های کشاورزی خبرداد و گفت: مهمترین نیازها و انتظارات کشاورزان از دولت، تامین نهاده‌های تولید گیاهان مانند کود و سم است، اما فرآیند تامین این نهاده‌ها همواره دچار نابسامانی بوده و این نابسامانی طی سال‌های گذشته با شدت و ضعف ادامه داشته است.
۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۳
[ تعداد بازدید : ۵۹ ]
ایرنا
بارندگی ۴۴ میلیارد ریال به بخش‌ کشاورزی شهرستان مُهر زیان رساند
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مُهر گفت: بارش‌های شدید اواخر آذرماه امسال، ۴۴ میلیارد ریال به مزارع، باغ ها و بخش‌های مختلف کشاورزی این شهرستان خسارت وارد کرد.
۰۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۴
[ تعداد بازدید : ۶۱ ]
ایرنا
نیمی از نیاز آبی بندرعباس از آب شیرین کن ۱۰۰هزار مترمکعبی تامین می‌شود
قائم مقام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری هرمزگان گفت: با بهره برداری از ظرفیت کامل آب شیرین کن یکصد هزار مترمکعبی بندرعباس، نیمی از نیاز آبی این شهر تامین می‌شود.
۰۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵
[ تعداد بازدید : ۵۸ ]
ایرنا
شهروندان تهرانی به پیمانکاران نصب انشعاب فاضلاب پول ندهند
شرکت آب و فاضلاب استان تهران با صدور اطلاعیه‌ای تاکید کرد: پیمانکاران فعال در نصب انشعاب فاضلاب در خارج از منزل به هیچ عنوان مجاز به دریافت هزینه برای انجام عملیات لوله‌گذاری تا محل نصب نیستند.
۰۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۳
[ تعداد بازدید : ۵۸ ]
ایرنا
۱۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار در بخش آب و فاضلاب کهگیلویه وبویراحمد جذب شد
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه وبویراحمد گفت: یکهزارو ۴۰۰ میلیارد ریال اعتیار از منابع مختلف به آب و فاضلاب این استان در دولت تدبیر و امید تاکنون تخصیص داده شد.
۰۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۷
[ تعداد بازدید : ۵۷ ]
ایرنا
قیمت پایه محصولات پتروشیمی تا 15 دی 98
قیمت محصولات پلیمری و شیمیایی از سوی دفتر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی بر اساس مصوبه شماره 91108 /ت مورخ 11/07/97 هیئت محترم وزیران، خوراک های تحویلی به واحدهای پتروشیمی داخلی نرخ تسعیر ارز در هر ماه برابر با متوسط نرخ معاملاتی ارز در سامانه نیما خواهد بود، لذا بر این اساس قیمت گذاری محصولات پتروشیمی طبق متوسط نرخ ارز در سامانه نیما برابر 114118 ریال صورت پذیرفت.
۰۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶
[ تعداد بازدید : ۶۶ ]
ippfa.ir
۱۸میلیون یورو برای آبرسانی به عشایر اختصاص یافت
رئیس سازمان امور عشایری کشور گفت: به استناد بند "ه " تبصره چهار قانون بودجه سال جاری ۱۸ میلیون یورو معادل ۲۲۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های آبرسانی به عشایر کشور اختصاص یافته‌است.
۰۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۱
[ تعداد بازدید : ۶۳ ]
ایرنا
شبکه آزمایشگاه خاک و آب ایران پیشگام در خاورمیانه
رییس موسسه تحقیقات خاک و آب وزارت جهاد کشاورزی با بیان ۱۹۹ آزمایشگاه خاک و آب دربخش‌های دولتی و خصوصی کشور داریم ،گفت : شبکه آزمایشگاهی ایران در این بخش در سطح منطقه خاورمیانه و بین المللی پیشگام است.
۰۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
[ تعداد بازدید : ۷۵ ]
سازمان تامین اجتماعی سوابق کارشناسان بیمه کشاورزی را می‌پذیرد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی سازمان تامین اجتماعی موظف کردند با رعایت قوانین و مقررات ذیربط، سوابق گذشته و معوق فعالیت کارشناسان بیمه را که به تایید بانک کشاورزی می‌رسد با اخذ کل حق بیمه از کارشناسان بیمه کشاورزی به صورت نقد و اقساط بپذیرد.
۰۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
[ تعداد بازدید : ۷۴ ]
ایرنا
حجم آب پشت سدهای آذربایجان‌غربی ۲ درصد کاهش یافت
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: در حال حاضر حجم آب پشت سدهای ۱۴ گانه استان، ۲ درصد نسبت به زمان مشابه سال گذشته کمتر شده و به ۹۳۶ میلیون مترمکعب رسیده است.
۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲
[ تعداد بازدید : ۶۸ ]
ایرنا
۴۲ هکتار از اراضی ملی کردستان به طرح های کشاورزی اختصاص یافت
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، گفت:‍ ۲۰ فقره پرونده متقاضیان اراضی ملی برای اجرای طرح های کشاورزی و تولیدی به مساحت تقریبی ۴۲ هکتار شامل طرح های توسعه باغات دیم و آبی، مرغداری گوشتی و گلخانه بررسی و تعیین تکلیف شد.
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۲
[ تعداد بازدید : ۷۱ ]
ایسنا
تحقق بیش از ۹۸ درصدی سهم کشت ابلاغی گندم در زنجان
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: سهم ابلاغی کشت گندم در سال زراعی جاری به میزان بیش از ۹۸ درصد در این استان محقق شد و زنجان از این حیث جزو استان‌های برتر کشور است.
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷
[ تعداد بازدید : ۷۸ ]
ایرنا
جلوگیری از ورود ۱۲ هزارو.۵۰۰ متر مکعب آلودگی به رودخانه های رشت
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان گفت : با اجرای فاضلاب جنوب شهر رشت، از ورود ۱۲ هزار و ۵۰۰ متر مکعب آلودگی به رودخانه های رشت جلوگیری می شود.
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱
[ تعداد بازدید : ۷۸ ]
ایرنا
آبرسانی به سه روستای زیرکوه انجام شد
مدیر آب و فاضلاب روستایی زیرکوه گفت: آبرسانی به روستاهای «اردکول»، «گمنج» و «ولی آباد» از مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبی به این شهرستان با اعتبار ۲ میلیارد و ۵۰ میلیون تومان اجرایی شد.
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲
[ تعداد بازدید : ۸۰ ]
ایرنا
تجهیز ۶ هزار هکتار از اراضی حوضه دریاچه ارومیه به شبکه فرعی آبیاری
رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: ۶ هزار هکتار از اراضی حوضه آبریز دریاچه ارومیه در راستای مصرف بهینه آب به شبکه فرعی آبیاری تجهیز شده‌است.
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
[ تعداد بازدید : ۷۹ ]
ایرنا
اصلاح ارزش گمرکی محصولات لوله های پلی اتیلن
اصلاح ارزش گمرکی محصولات لوله های پلی اتیلن و نوارهای آبیاری با پیگیری های مستمر انجمن محقق شد ،رییس هیأت مدیره انجمن در گفتگویی از روند اصلاح و کاهش نرخ ارزش گمرکی لوله های پلی اتیلن می گوید
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۴
[ تعداد بازدید : ۶۳ ]
ippfa.ir
آلاینده‌های صنعتی و کشاورزی از مهم‌ترین منابع تخریب خاک در کاشمر
عضو شورای پژوهش و فناوری اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: یکی از مهم‌ترین منابع تخریب خاک طی سال‌های اخیر در کاشمر آلاینده‌های شهری، صنعتی و کشاورزی هستند.
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۹
[ تعداد بازدید : ۱۱۵ ]
ایسنا
پیشرفت ۹۰ درصدی ساخت مخزن ذخیره آب روستای هفت چشمه
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان ایلام گفت: عملیات احداث مخزن آب روستای هفت چشمه شهر ایلام با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۴
[ تعداد بازدید : ۱۱۳ ]
ایرنا
مشکل فاضلاب اهواز کی حل می‌شود؟
مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: اشکالی که در شهر اهواز ایجاد شده و در سایر شهرها نیز وجود ندارد، این است که در بارش‌ها شدید شبکه، جمع‌آوری آب‌های سطحی این شهر براساس زیرساخت‌های متناسب نیست و آب‌های سطحی به شبکه فاضلاب نفوذ می‌کند که برای حل این مساله برنامه‌هایی را در نظر گرفته‌ایم.
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۰
[ تعداد بازدید : ۱۱۹ ]
ایسنا