بازار لوله، اتصالات و شیرآلات ایران
بازار لوله، اتصالات و شیرآلات ایران

لوله پوش فیت چیست|جنس پوش فیت|انواع پوش فیت

لوله پوش فیت چیست|جنس پوش فیت|انواع پوش فیت

امروزه خرید لوله پوشفیت با مواد و مشخصات مختلف وجود دارد. می توانیم آنها را بر اساس مشخصات آنها و نیازها و مصرف خود انتخاب کنیم. یکی از این لوله ها لوله های پوش فیت است که اتفاقاً در بین لوله ها از اهمیت بسیاری برخوردار است. پوش فیت یک سیستم لوله کشی فاضلاب ساختمانی است که در آن هر یک از اتصالات و لوله ها و سوکت در یک سو است. در آن یک حلقه آب بندی قرار دارد . انتهای آن بدون سوکت می تواند به راحتی و با کمی فشار به سوکت لوله یا ارتباط بعدی وارد شد. به دلیل ماهیت اتصال قطعات ، به این سیستم پوش فیت گفته می شود.

لوله پوش فیت چیست؟

برای پاسخ به این سوال که پوش فیت برای آماتورها در این زمینه چیست. باید بگوییم که در ابتدا از لوله های فلزی در سیستم های آب و فاضلاب استفاده می شود . اما اندکی پس از گسترش اتصالات و آشنایی جوامع مختلف با ویژگی های منحصر به فرد خود ، این لوله ها جایگزین لوله های فلزی شدند. با توجه به اینکه لوله های فاضلاب نقش مهمی در صنعت و پروژه های ساختمانی دارند ، باید با دقت و شیب مناسب نصب شوند. به همین دلیل ، لوله های شیلنگ با کیفیت یکی از مناسب ترین گزینه ها برای سیستم های فاضلاب هستند.

شاید از خود بپرسید که چرا ما از پی وی سی به جای لوله های کلاهک با کیفیت ساخته شده از کوپلیمر پلی پروپیلن استفاده نمی کنیم؟ در پاسخ به این سوال ، باید بگوییم که لوله های PVC بسیار شکننده هستند و ممکن است در حین کار به سرعت آسیب ببینند ، در حالی که اتصالات این ویژگی را ندارند. این لوله ها ویژگی های منحصر به فرد و برجسته دیگری دارند که آنها را از انواع دیگر لوله ها متمایز می کند.

 

جنسیت پوش فیت

لوله های پوش فیت فاضلابی از پلی پروپیلن با کیفیت ساخته شده اند که مطابق با استانداردهای روز دنیا است. این مواد کیفیت منحصر به فردی از خود نشان می دهند و هرگز پوسیده نخواهند شد. این یکی از ویژگی های منحصر به فرد این لوله ها در سیستم های فاضلاب است. اتصالات در لوله فاضلاب برای تغییر جهت جریان یا توزیع لوله ها استفاده می شود.

توصیه می شود لوله های فاضلاب به گونه ای نصب شوند که جریان سریع و حرکت مناسب را سریعتر انجام دهند تا مانع لوله ها نشوند. نگرانی در مورد انحراف و سرعت به این دلیل است که ممکن است آب موجود در فاضلاب و فاضلاب حاوی مواد جامد باشد و نمی توان با آرنج و سایر اتصالات به درستی تخلیه کرد. بنابراین بهتر است از اتصالات لوله فاضلاب با قطر و اندازه های مختلف استفاده شود و همچنین در برابر مواد شیمیایی مقاوم باشد.

انواع پوش ‌فیت‌های فاضلابی

در ابتدای این مقاله ما به پرسش پوش فیت چیست ؟ و همچنین کاربردهای آنها پرداختیم ولی حال می‌خواهیم راجع به انواع این لوله‌ها صحبت کنیم. این لوله‌های فاضلابی معمولا دارای دو نوع هستند که شامل: پوش‌ فیت بدون صدا یا همان True Silent و پوش‌ فیت معمولی (Pushfit).

این دو نوع لوله هر کدام ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فرد خود را داشته و بر اساس آنها و انتظارات و نوع پروژه‌های خود می‌توانید بهترین را انتخاب کنید. درباره.ی ویژگی‌ها، خصوصیات و جنس لوله‌های پوش فیت معمولی بالاتر صحبت شد و شایان ذکر است که این لوله‌ها کاربرد گسترده‌ای در پروژه‌های ساختمانی دارند.

پوش فیت سایلنت یا بی صدا

ولی در رابطه با نوع اول لوله‌های پوش ‌فیتی باید بگوییم که لوله‌های پوش ‌فیت بی صدا از ساختاری تشکیل شده‌اند که می‌توانند از ورود صدا به درون محیط‌های ساختمانی جلوگیری کنند. صدا در لوله‌های پوش فیت بی‌صدا از سطح ۶ تا ۱۷ دسی بل کاهش پیدا می‌کند. بنابراین می‌توان گفت که تا حدود زیادی صدای به وجود آمده درون این لوله‌ها به محیط درز نکرده و بنابراین مناسب ساختمان‌های اداری و منازل خواهد بود.

کامپاوند لایه ی عایق درون لوله‌های پوش فیتی است که به عنوان لایه‌ی بیرونی قرار گرفته و از خروج صدا به فضا جلوگیری می‌کند. علاوه بر این لایه، دو لایه‌ی دیگر نیز در زیر کامپاوند قرار گرفته‌اند و به همین دلیل این نوع لوله‌ها، لوله‌های سه لایه نامیده می‌شوند. سایر ویژگی‌های لوله‌های پوش ‌فیتی بی‌صدا همانند لوله‌های پوش ‌فیت معمولی (که بالاتر ذکر شد) بوده و تنها تفاوت آن‌ها در انتشار صدا است. از لوله‌های پوش فیت بدون صدا می‌توان در مکان‌هایی که نیاز به کاهش نویز دارد، نیز استفاده کرد.

 

 

مطالب مفید دیگر :  اهمیت مقاومت لوله های پلی اتیلن , گالوانیزه چیست؟ , ورق پلی اتیلن یا ورق PE

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید