بازار لوله، اتصالات و شیرآلات ایران

راهنمای خرید شیرآلات

وبلاگ , مقالات

۴ آبان ۱۴۰۰ 688 بازدید
بازار لوله، اتصالات و شیرآلات ایران

راهنمای خرید شیرآلات

راهنمای خرید شیرآلات

اگر منزلی به تازه خریده اید و یا می خواهید منزل خود را بازسازی کنید باید به تعویض شیرآلات کهنه هم توجه داشته باشید زیرا یکی از کارهای اصلی است. شیر آلات بسیار تنوع دارند و کار انتخاب را سخت تر کرده اند. شیر آلات خوب هم زیبا هستند و هم دوام و ماندگاری بیشتری دارند و باید جنس مرغوبی داشته باشند.

اگر می خواهید شیر آلات منزل را تعویض کنید نباید فقط به ظاهر آنها توجه کنید. باید بدانید که اگر قرار است فقط به زیبایی شیر آلات اهمیت بدهید دچار اشتباه می شوید و ممکن است در آینده پشیمان شوید. شاید ظاهر بعضی از شیر آلات وسوسه کننده باشد و جنس آن را نادیده بگیرید و با گذشت زمانی اندک مجبور به تعویض دوباره و هزینه بیشتر شوید.

بدنه شیر آلات بیشتر از جنس برنج است و گاهی ترکیبی از فلز برنج، استیل، روی و سرب است.این ماده سمی است و می تواند جان انسان را به خطر بیندازد. خیلی از تولید کنندگان این مورد را رعایت می کنند و در شیر آلاتی که می سازند کمتر از 3 درصد سرب استفاده می کنند. بعضی دیگر از شیر آلات هم بدنه ای استیل دارند. این نوع شیر آلات قیمت بیشتری دارند و جزء لوکس ترین ها به حساب می آیند و بازده خوبی هم دارند.

قیمت شیرآلات ساختمانی

مهم‌ترین معیاری که معمولا هنگام خرید شیرآلات در نظر گرفته می‌شود، قیمت آن‌هاست. از آن‌جایی که تنوع قیمت در بازار شیرآلات بهداشتی زیاد است؛ قیمت شیرآلات لوکس، قیمت شیرآلات ارزان، قیمت شیرآلات اخوان، قیمت شیرآلات لاکچری، قیمت شیرآلات kwc هر کدام متفاوت هستند. شما قرار است برای خرید شیرآلات ساختمانی هزینه‌ای را کنار بگذارید و با توجه به کارایی آن در خانه، توصیه می‌شود که بدون در نظر گرفتن هزینه‌ها، به سراغ بهترین جنس شیرآلات ساختمانی بروید.

ویژگی بهترین شیرآلات ایرانی

 • نبود سرب در شیرآلات ساختمانی
 • عدم زنگ زدگی(مخصوصا شیر استیل)
 • مقاومت بالا بیشتر شیرآلات در برابر ضربه
 • مقاوم بودن در برابر دماهای بالا و حدود 90 درجه سانتیگراد
 • مقاومت به خوردگی و تغییر رنگ در اثر شرایط محیطی و مواد شیمیایی
 • عدم تغییر در رنگ و مزه آب(این مسئله به ویژه در شیرآلاتی که قرار است آب خوراکی را در اختیار ما قرار دهند، اهمیت دارد)

انواع شیر آب

 • شیر آب دواهرمی
 •  تک اهرمی
 •  توپی (Ball)
 • دیسکی (Disc)
 •  کارتریجی (Cartridge)
 •  فشاری (Compression)

شیرآلات سنسوردار

برخی از شیرآلات ساختمانی هوشمند هستند و دستگیره ندارند. سنسوری داخل این شیرآلات قرار دارد که وقتی دست در جلوی آن قرار می‌گیرد، آب خارج شده و اگر دست را کنار بکشید، آب قطع می‌شود. البته با توجه به این که در منازل و ساختمان‌ها لازم است به آب سرد و گرم هم دسترسی داشته باشیم، لذا شیرآلات سنسوردار بیشتر در امکان عمومی و در سرویس‌های بهداشتی به کار می‌رود.

معیارهای مرغوبیت شیرآلات ساختمان

تا زمانی که از شیرآلات ساختمانی استفاده نشود نمی‌توان به صورت عینی مطمئن شد که از این ویژگی های نام برده برخوردار است یا خیر. اما شما باید ابتدا کاتالوگ را که مشخصات شیرآلات ساختمانی را بیان کرده است، مطالعه کرده و از برندهایی خرید کنید که بیشترین گارانتی را برای کالاهای خود در نظر می‌گیرند تا اگر در مدت اعتبار گارانتی، شیرآلات ساختمانی خراب شدند بتوانید از انواع جایگزین، به صورت رایگان بهره مند شوید.

فراموش نکنید که شما نباید مدل و طراحی شیرآلات ساختمانی را تنها معیار خرید خود قرار دهید، زیرا ممکن است این شیرآلات ظاهری زیبایی داشته باشند؛ اما از کیفیت خوبی برخوردار نبوده و در نتیجه کوتاه عمر هستند.

توجه به سوراخ های سینک

بسیاری از شیر آلاتی که استفاده می شود اهرمی می باشند بنابراین بسیاری از تهیه کنندگان سینک نیز تنها یک سوراخ روی آن قرار می دهند. بهتر است به این مورد توجه ویژه ای ذاشته باشید تا دچار مشکل نشوید. در صورتی که می خواهید کامل سینک را عوض کنید باید در خرید آن توجه ویژه ای داشته باشید زیرا شیر آلات جدید نیازمند این نوع سینگ ها می باشند.

 

راهنمای خرید شیرآلات

گارانتی :

تقریبا همه کارخانجات تولید کننده شیرآلات که نشان استاندارد ایران را دارند محصولات تولیدی خود را به مدت 5 سال گارانتی میکنند خریداران سعی نمایند حتی المقدور از برندهای معتبری که نشان استاندارد دارند خریداری نمایند

خدمات پس از فروش

تقریبا همه کارخانجات تولیدی شیرآلات و برندهای معتبری که نشان استاندارد ایران را دارند بخش خدمات پس از فروش دارند , بهتر است خریداران در زمان خرید از کیفیت خدمات رسانی و پشتیبانی شرکت تولید کننده اطمینان کافی را از فروشنده بدست بیاورند

بازار فروش شیر آلات :

بازارهای اصلی شیرآلات درتهران عبارتند از: چهار راه گلوبندک , چهارراه سیروس , خیابان بنی هاشم , خیابان شیراز و بازار آهن شاد آباد

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید