بازار لوله، اتصالات و شیرآلات ایران
بازار لوله، اتصالات و شیرآلات ایران
بندر چابهار

5 پروژه بزرگ استراتژیک در بندر چابهار

5 پروژه بزرگ استراتژیک در بندر چابهار

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: پنج پروژه بزرگ عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

به نقل از اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان، بهروز آقایی ‌اظهار داشت: پنج پروژه بزرگ عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد. پروژه‌های عمرانی بندر چابهار با بیش از 460 میلیارد تومان اعتبار و اشتغال‌زایی مستقیم 708 نفر در دست اجرا است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: پروژه‌های عمرانی و تجهیزاتی متعددی از سال گذشته در بندر در حال اجراست که پیش‌بینی می‌شود برخی از این پروژه‌ها با پیشرفت فیزیکی مناسب و جلوتر از برنامه زمان‌بندی تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد. پروژه‌های پوشش رادیویی سواحل استان در منطقه A1 دریایی و برج کنترل ترافیک دریایی بندر چابهار جلوتر از برنامه زمان‌بندی تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

برج کنترل ترافیک دریایی بندر چابهار

وی افزود: پروژه برج کنترل ترافیک دریایی بندر چابهار به‌عنوان بلندترین و پیشرفته‌ترین برج کنترل بنادر کشور یکی از این پروژه‌هاست که با پیشرفت فیزیکی تقریباً 48 درصد و سه درصد بیش از برنامه زمان‌بندی در حال اجرا است. این پروژه با اعتبار اولیه 28 میلیارد تومان و با اشتغال‌زایی مستقیم 100 نفر در بندر شهید کلانتری چابهار در حال احداث است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان پروژه پوشش رادیویی سواحل استان با پیشرفت فیزیکی 51 درصد و با 10 درصد پیشرفت بیش از برنامه زمان‌بندی را از دیگر پروژه‌های این بندر اقیانوسی برشمرد و گفت: همه تلاش تیم فنی بر این است که این پروژه مهم تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد. اجرای این پروژه ظرفیت اشتغال‌زایی مستقیم 50 نفر را فراهم کرده است.

اعتبار پروژه

آقایی اعتبار این پروژه را 11 میلیارد تومان اعلام کرد که با تکمیل، احداث و تجهیز چهار سایت unmanned در شرق و غرب سواحل استان و همچنین خرید و نصب تجهیزات جدید ایستگاه مرکزی MRCC بندر شهید بهشتی، منطقه A1 دریایی به‌طول 540 کیلومتر به‌طور کامل تحت پوشش رادیویی در باند VHF قرار خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: دیوارکشی و محوطه‌سازی ساختمان‌های عملیاتی بندر «شهید بهشتی»، انجام تعمیرات اساسی زیرآبی یدک‌کش «رمضان» و «بارج پیشین»، انجام تعمیرات اساسی زیرآبی «یادگار2» و همچنین ساخت، حمل و تحویل یک فروند قایق گارد 600 اسب‌بخار را از دیگر پروژه‌های آماده بهره‌برداری این بندر با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد تومان نام برد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان افزود: پروژه‌های دایک حفاظت ساحلی جنوب شرقی بندر شهید بهشتی، شبکه معابر و تأسیسات زیربنایی، اطفاء حریق و احداث شبکه آبیاری قطره‌ای، تعمیرات اساسی دو باب انبار بندر شهید بهشتی، احداث سیستم شبکه اعلان حریق در اماکن بندری و بازسازی و تأمین قطعات یدکی یک دستگاه جرثقیل PPM از دیگر پروژه‌های در دست اجرا است.

آقایی پروژه احداث مخازن فرآورده‌های نفتی، احداث مخازن نگهداری LPG، احداث انبار چندمنظوره، احداث سایت شست‌وشو و ضدعفونی کامیون را از پروژه‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این بندر اقیانوسی عنوان کرد که ظرفیت اشتغال‌زایی مستقیم برای 136 نفر ایجاد خواهد کرد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید