بازار لوله، اتصالات و شیرآلات ایران
بازار لوله، اتصالات و شیرآلات ایران
کارون

بهره برداری از سیستم هوشمند اعلام هشدار در شرکت پتروشیمی کارون

بهره برداری از سیستم هوشمند اعلام هشدار در شرکت پتروشیمی کارون

مدیر برنامه ریزی و توسعه پتروشیمی کارون از بهره برداری از سیستم هوشمند اعلام هشدار (pageing) در شرکت پتروشیمی کارون خبر داد.

محمد حمیدی مدیر برنامه ریزی و توسعه پتروشیمی کارون در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، گفت: یکی از پر ریسک‌ترین شرکت‌های پتروشیمیای در جهان پتروشیمی کارون است که سیستم هوشمند اعلام هشدار (pageing) را طراحی کرد.

او با تاکید بر اینکه موضوع ایمنی، بهداشت و محیط زیست در این شرکت بسیار حائز اهمیت است، افزود: ما برای اینکه بتوانیم فرآیند تولید خود را بدون خسارت‌های مالی و جانی حفظ کنیم باید به سه مقوله اشاره شده در موضوع HSE بسیار اهمیت دهیم.

حمیدی تصریح کرد: یکی از کار‌هایی که در در شرایط اضطراری بسیار تاثیرگذار بوده اطلاع رسانی بحران‌ها در زمان مناسب به کارکنان است؛ به همین دلیل شرکت پتروشیمی کارون نیازمند به یک سیستم اطلاع رسانی و هشدار هوشمند در درون مجتمع خود بود.

مدیر برنامه ریزی و توسعه پتروشیمی کارون با اشاره به اینکه روز گذشته از سیستم اطلاع رسانی هوشمند (Pageing) در این شرکت بهره‌برداری شد، گفت: ما موفق شدیم این سیستم را برای اولین بار در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در پتروشیمی کارون مستقر کنیم؛ این سیستم بومی با استفاده از تکنولوژی روز دنیا می‌تواند از هر نقطه‌ای در مجمتع با استفاده از بی سیم فعال و به سیستم مرکزی خود که قابل انتقال است وصل شده و پیام را منتقل کند.

این مقام مسئول ادامه داد: این سیستم تمامی ساختمان‌های ستادی و عملیاتی را پوشش داده و با هشدار به کارکنان آن‌ها را نسبت به پوشیدن ماسک و فاصله گرفتن از محل حادثه آگاه می‌کند؛ سیستم هشدار هوشمند با هدف افزایش ضریب ایمنی و کاهش ریسک در شرکت پتروشیمی کارون نصب و راه اندازی شده است.

او افزود: پتروشیمی کارون به منظور مدیریت هر چه بهتر بحران سعی کرده از تکنولوژی فنآوری‌های روز دنیا استفاده کتد؛ ما برای هر نوع بحرانی تیم واکنش در شرایط اضطرار و تیمی در سطح مدیریتی داریم که در مواقع بحرانی فعال می‌شوند همچنین ما برای هر حادثه سناریویی بر اساس استاندارد‌های جهانی تعریف کرده‌ایم تا در زمان حادثه اجرایی شود.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید