بازار لوله، اتصالات و شیرآلات ایران
بازار لوله، اتصالات و شیرآلات ایران
سابک

سابک برای سومین ماه پیاپی با زیان مواجه شده است

سابک برای سومین ماه پیاپی با زیان مواجه شده است

سابک ، چهارمین شرکت بزرگ پتروشیمی دنیا، اعلام کرد که برای سومین سه ماهه پیاپی با زیان روبه‌رو شده است و قیمت‌های جهانی نفت خام و روند ضعیف رشد اقتصادی جهان نشان از این دارد که نیمه دوم سال جاری میلادی شبیه نیمه نخست امسال خواهد بود.

همچنین اعلام کرد که زیان خالص این شرکت در سه ماه دوم سال جاری میلادی دو میلیارد و 200 میلیون ریال (586 میلیون و 600 هزار دلار) و کاهش فروش محصولات این شرکت بسیار فراتر از رقم 40 میلیون و 850 هزار ریال پیش‌بینی شده ازسوی چهار تحلیلگر در نظرسنجی موسسه ریفینیتیو ایکون بوده است.

یوسف عبدالله البنیان، مدیرعامل سابک روز پنجشنبه (16 مردادماه) اعلام کرد که این شرکت در پی شیوع همه‌گیری ویروس کرونا در سه ماه دوم سال جاری میلادی درآمدهای این شرکت را به‌طور قابل توجهی تحت تاثیر قرار داده است و روند بهبود کسب و کار سابک در ماه‌های ژوئیه و اوت آغاز شده است.
وی در ارائه گزارش درآمدهای سابک افزود: آغاز روند بهبود نشانه‌ای مثبت و امیدوارکننده است، اما چالش‌ها همچنان باقی است.
مدیرعامل سابک تصریح کرد: آینده تقاضا از تردیدهای پیش‌روی بازارهای انرژی نشات می‌گیرد، شرایط کونی در ادامه سال جاری میلادی بر صنایع شیمیایی و پتروشیمی فشار می‌آورد.

سابک یک میلیارد و 180 میلیون ریال از زیان این شرکت را اختلال دارایی‌های سرمایه نسبت داد و افت میانگین قیمت فروش و حجم فروش را از عوامل زیان در سه ماه دوم برشمرد، در حالی که در دوره مشابه پارسال سابک دو میلیارد و 30 میلیون ریال سود نصیبش شد.
البنیان گفت: میانگین قیمت‌ محصولات پتروشیمی در سه ماه دوم سال جاری میلادی در مقایسه با دوره مشابه پارسال 27 درصد و در مقایسه با سه ماه نخست سال 2020 میلادی 18 درصد کاهش یافته است

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید