بازار لوله، اتصالات و شیرآلات ایران
بازار لوله، اتصالات و شیرآلات ایران
نفت آمریکا

روند کنونی صادرات نفت خام آمریکا به آسیا کوتاه مدت است.

روند کنونی صادرات نفت خام آمریکا به آسیا کوتاه مدت است.

افزایش خیره کننده صادرات نفت خام آمریکا به آسیا که انتظار می رود در ماه اوت از رقم روزانه یک میلیون و 400 هزار بشکه فراتر رود، روندی پایدار نخواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری رویترز از لانسستون استرالیا، آسیا در ماه جاری میلادی حجم بی سابقه ای از نفت خام آمریکا را وارد کرده و چین بزرگترین واردکننده نفت خام آمریکا بوده است، این روند صعودی به احتمال زیاد کوتاه مدت خواهد بود و نمی توان به عنوان روندی پایدار روی آن حساب باز کرد.

براساس داده های مؤسسه رفینیتیو ایکون و ردیابی حمل و نقل دریایی، انتظار می رود ۵۷ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه نفت خام ایالات متحده آمریکا در ماه ژوئیه وارد آسیا شود. این رقم معادل معادل حدود یک میلیون و ۸۶۰ هزار بشکه در روز است.

با وجود اینکه این رقم ممکن است به دلیل دیرکرد محموله های ارسالی در اواخر ماه جاری میلادی کاهش یابد، اما حتی با وجود این کاهش، رقم صادرات ماه ژوئیه آمریکا از مقدار صادرات ماه اکتبر پارسال یعنی یک میلیون و ۳۶۰ هزار بشکه در روز، بیشترین مقدار صادرات نفت آمریکا به آسیا، بیشتر خواهد بود.

سطح بالای صادرات نفت خام ایالات متحده به آسیا در ماه اوت نیز ادامه می یابد و برآورد می شود که رقم آن در این ماه حدود یک میلیون و ۴۱۰ هزار بشکه در روز باشد، این درحالی است که صادرکنندگان نفت ایالات متحده به ادامه این روند خوش بین نیستند.

برآوردها درباره پایدار نبودن این روند به این دلیل خواهد بود که قیمت نفت خام ایالات متحده در برابر انواع مشابه نفت دیگر تولیدکنندگان مناسب نیست.
محموله های وارداتی به آسیا در ماه جاری و آینده میلادی به احتمال زیاد در ماه های مارس و آوریل خریداری شده اند، نفت خام ایالات متحده از لحاظ قیمت نسبت به دیگر رقیبانشان مقرون به صرفه تر بوده است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید