بازار لوله، اتصالات و شیرآلات ایران
بازار لوله، اتصالات و شیرآلات ایران
رونمایی

رونمایی از یک محصول استراتژیک پتروشیمی

رونمایی از یک محصول استراتژیک پتروشیمی

محصول جدید تولیدی در پتروشیمی کارون با نام گرید KLM۱۰۰B(L)، که مشابه آن پیش از این از کشورهای چین، کره جنوبی، ترکیه، آلمان و امریکا وارد کشور می شد، در صنایع متعددی از جمله کفش، خودرو، مبلمان، چسب، پزشکی و … کاربرد دارد، رونمایی شد.

صبح امروز در مراسمی در هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، از گرید KLM100B(L) تولیدی در پتروشیمی کارون رونمایی شد. این محصول که در سال گذشته به مقدار 5000 تن وارد کشور شده بود، از این پس با ظرفیت سالانه 5400 تن در ایران تولید می شود.

کشورهایی که این محصول استراتژیک و کاربردی در صنایع زیره کفش، پیش پلیمرهای مورد مصرف در تولید فوم سرد قالبی صندلی خودرو، صندلی اداری و مبلمان، سپر خودرو، انواع درزگیرها و الاستومرها از جمله در کاربری تولید فیلتر هوای خودرو، انواع چسب‌ها مانند چسب لمینت مورد مصرف در تولید فیلم های چندلایه بسته بندی و چاپ محصولات غذایی و در حوزه پزشکی برای تولید باند ارتوپدی کاربرد دارد، پیش از این از کشورهای چین، کره جنوبی، ترکیه، آلمان و امریکا وارد کشور می شد.

علیرضا صدیقی زاده، مدیرعامل پتروشیمی کارون در این مراسم اظهار داشت: درگیر جنگ اقتصادی هستیم و در این جنگ، هر دو طرف از تمامی ظرفیت‌های خود استفاده می کند، همانطور که دشمن از تمامی ظرفیت‌های خود برای تحریم و ضربه زدن به اقتصاد ایران استفاده می کند، ما نیز باید از تمامی ظرفیت خود برای پیروزی در این جنگ اقتصادی بهره بگیریم.

وی افزود: همدلی و ارتقای ظرفیت های داخلی موجب پیروزی در این جنگ می شود.

صدیقی زاده با اشاره به اینکه شرکت پتروشیمی کارون اولین تولید کننده ایزوسیانات ها، مشتمل بر TDI و MDI و تکمیل کننده زنجیره ی ارزش پلی یورتان ها در خاورمیانه و غرب آسیا است، گفت: در سطح جهان، 9 شرکت با ظرفیت 8 میلیون تن در سال به تولید ایزوسیانات‌ها مشغولند که در این میان فقط 3 شرکت تولیدکننده همزمان TDI و MDI هستند که یکی از این شرکت‌ها، پتروشیمی کارون است.

وی ادامه داد: همانطور که تولید ایزوسیانات‌ها در دنیا کم است، مصرف آنها نیز کم و مورد کاربرد در موارد خاص است و جزو محصولات استراتژیکی هستند که برای کشورها وابستگی شدید به وجود می‌آورند، از اینرو این صنعت، یک صنعت هایتک به حساب می‌آید.

مدیرعامل پتروشیمی کارون تصریح کرد: یکی از مشخصات بارز محصول گرید KLM100B(L) تولیدی در پتروشیمی کارون، مایع بودن آن در دمای محیط و عدم نیاز به عملیات ذوب پیش از مصرف، سهولت در حمل و نقل و استفاده و عدم نیاز به انبارش سرد برای طولانی مدت و بهبود خواص فیزیکی و مکانیکی محصول نهایی است.

صدیقی زاده میزان نیاز مصرف سالانه این محصول در کشور را حدود 5000 تن اعلام کرد و گفت: از این مقدار، 2000 تن نیاز صنعت زیره کفش، 2000 تن نیاز صنعت فیلتر و 1000 تن نیاز صنعت چسب است و مقداری نیز در صنایع دیگر کاربرد دارد.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید